komiksy: 1034 komiksy polskie: 14 seriale animowane: 102 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×10 – Kraven’s Amazing Hunt

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 10
Tytuł: Kraven’s Amazing Hunt
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 30 wrzesień 2017
Data emisji PL: Brak
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Chris Cox & Kevin Shinick
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Sol Choi

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntScorpion znów atakuje. Spider-Man próbuje go powstrzymać, gdy Miles dołącza do niego, łącząc siły przeciwko super-złoczyńcy. Gdy bohaterowie już prawie mają w garści Scorpiona, ten nagle ucieka z pola walki. Oba Pająki ruszają w pościg za złoczyńcą, który wyprowadza ich obu „w pole”. Okazuje się, że on był tylko przynętą na Pająka – Kraven Myśliwy postanowił urządzić polowanie na Spider-Mana podczas swojego nadawanego na żywo programu telewizyjnego. Gdy okazuje się, że jest dwóch Pająków, Myśliwy ma zamiar zapolować na nich obu.

Superbohaterowie stają się celami , które nie chcą się poddać tak łatwo, więc obaj zaczynają uciekać, jednak Kraven jest wspaniałym łowcą przygotowanym na każdą ewentualność. Studiując zachowania swojej ofiary, rozmieścił pułapki w całym Nowym Yorku, co utrudnia Pająkom ucieczkę. Okazuje się, że Kraven został wynajęty przez Normana Osborna, który dobił z nim targu – kiedy Spider-Man zostanie schwytany, ma być dostarczony do Osborn Academy, a w zamian Osborn wesprze finansowo program Kravena.

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntPodczas pościgu oba Pająki zatrzymują się na dachu jednego z wieżowców. Miles zostaje ostrzeżony przez pajęczy zmysł o niebezpieczeństwie, jednak nie umie zlokalizować potencjalnej pułapki, w którą chwilę później wpada. Gdy zostaje schwytany w sieć, Kraven jest już na miejscu, nie dając Spider-Manowi pomóc wyswobodzić się kompanowi. Kraven zaczyna toczyć walkę ze Spider-Manem, co kupuje Milesowi trochę czasu, by mógł się wyswobodzić z pułapki. Miles próbuje ponownie użyć swojej mocy, którą odkrył podczas walki ze Slayerami. Kompan Spider-Mana wyswobadza się dzięki wiązce energii, którą potrafi wygenerować, a następnie atakuje Kravena od tyłu, co pozwala obu Pająkom uciec z pola walki.

Dzięki tej sytuacji Spider-Man znajduje sposób, jak pokonać Kravena w jego grze… no może przynajmniej utrudnić mu pracę. Wiedząc, że to on był celem, a Miles jest tu tylko przypadkiem, zakłada, że Kraven zna zachowania Spider-Mana, jednak Miles jest nowy, więc Myśliwy nie zna jego umiejętności, co pozwoliło mu na wydostanie się z pułapki. Obaj udają się do kanałów, co jawi się jako całkiem nowe i nieschematyczne działanie, więc reguły gry zostają zmienione i Spider-Man już nie stoi na przegranej pozycji.

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntPlan brzmi idealnie: „wchodzimy do kanałów, tam nigdy byśmy nie weszli, bo w naszej naturze jest chodzenie po ścianach i bujanie się między wieżowcami”. Ale i tym razem Kraven jak prawdziwy myśliwy jest o krok do przodu przed bohaterami – wiedział, że będą próbować grać nieszablonowo, co sprowadzi ich do kanałów, więc przygotował na nich pułapkę, w którą wpadają. Kraven chwyta ich obu w klatkę. Gdy chce ich oznakować jako schwytane cele, Spidey strzela siecią, wytrącając mu urządzenie sterujące i dezaktywując klatkę, w której się znajdowali. Oba Pająki szybko i zwinnie, korzystając z okazji, unieszkodliwiają wroga. Wygląda na to, że ten odcinek Wspaniałego Kravena Myśliwego nie zostanie uwieńczony sukcesem gwiazdy programu – Łowca zostaje schwytany w sieć i zostawiony w podziemiach.

Bohaterowie wydostają się na powierzchnię, jednak nie dane jest im świętować po walce, ponieważ Kraven uwalnia się z sieci i rusza w pogoń za swoimi celami. Tym razem nie jest to już dla niego zwykłe zlecenie, teraz ta misja stała się osobistymi porachunkami, ponieważ ”co to za łowca, który wpada we własne sidła”. Kraven ponownie zmusza ich do ucieczki, tym razem wypuszcza w ich stronę naprowadzające pociski. Spidey rozgryza, że pociski podążają za ciepłem ich ciał, więc stawia wszystko na jedną kartę i chowa się za budką z hot-dogami. Teoria okazuje się prawdziwa i strzałki wbijają się w budkę, Pająk krzyczy do Milesa, by ten zrobił to samo, jednak kolega nie ma tego szczęścia, ponieważ zanim znajduje kryjówkę, dosięga go pocisk. Spider-Mana rusza, by pomóc kompanowi, jednak Kraven go powstrzymuje wielkim bumerangiem, przybijając go do muru.

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntOkazuje się, że strzałki zostały nasączone substancją, która wywołuje strach w ofiarach. Gdy Kraven zbliża się do Milesa, ten nagle znika, zaskakując Łowcę, jak i Spider-Mana. Parker wyswobadza się z uścisku bumerangu i rzuca nim w Kravena. Korzystając z gogli, namierza Milesa za pomocą detektora ciepła, po czym zabiera swojego przyjaciela z pola walki, by ten mógł się uspokoić, jednak Morales widzi go jako pajęczego potwora i nie jest w stanie stłumić lęku. Spidey, chcąc uspokoić przyjaciela, ujawnia mu swoją prawdziwą tożsamość. Gdy Miles dowiaduje się, że pod maską Spider-Mana ukrywa się jego przyjaciel Peter Parker, wszystko wraca do normy. Parker wysyła Milesa do szpitala, mówiąc, że superbohater musi wiedzieć, kiedy walka jest skończona, a Miles potrzebuje odpoczynku po kontakcie z substancją wstrzykniętą mu za pomocą strzałki Myśliwego.

Kraven przygotowuje kolejną pułapkę, tym razem używa zakładnika, wabiąc bohatera do wybiegu dla lwów. Spider-Man ratuje ofiarę, jednak sam musi stanąć do walki przeciwko trzem dzikim kotom. Gdy bitwa jest skończona i ma dojść do prawdziwej walki między Spider-Manem a Kravenem Myśliwym, Łowca tuż po tym, jak wyskakuje ze swojego pojazdu, zostaje zaatakowany przez Adriana Toomesa w stroju Vulture’a, a oczom Spider-Mana ukazuje się Norman Osborn. Spidey jest w szoku, że Osborn go uratował, jednak nie jest tak pięknie, jak mogłoby się wydawać, bowiem po chwili Vulture ogłusza bohatera, atakując go od tyłu.

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntSpider-Man wraz z Kravenem Myśliwym budzą się, schwytani przez Normana Osborna. Kraven, ponieważ nie dotrzymał umowy, która wiązała go z Osbornem, a Spidey, bo posiada coś, czego Norman potrzebuje. Osborn chce pobrać krew Spider-Mana, ponieważ potrzebuje jej do swojej armii superludzi. Spidey dostrzega Milesa, który skrada się po suficie. Udając, że mówi do Osborna, daje koledze wskazówki, by ten użył swojej mocy niewidzialności. Osborn próbuje pobrać krew Pająka, jednak Miles krzyżuje mu plany. Norman oraz Vulture nie mogą namierzyć Milesa, ponieważ ten jest niewidoczny dla nich. Osborn próbuje namówić nowego Spider-Mana, by ten nie popełnił tego samego błędu co jego poprzednik i dołączył do niego, jednak ten nie ma zamiaru tego robić. Miles unieszkodliwia Normana oraz Sępa, a następnie uwalnia Spider-Mana. Vulture próbuje po raz kolejny powstrzymać ich swoimi dźwiękową bronią i przypadkiem uszkadza maszyny, które zaraz wybuchną.

W obliczu zagrożenia Norman każe Sępowi zabrać go w bezpieczne miejsce, zanim wszystko eksploduje, co Toomes od razu czyni. Pajaki powinny zrobić dokładnie to samo, jednak Peter chce uwolnić również Kravena. Miles niechętnie zapatruje się na ten pomysł, ponieważ parę godzin temu ten chciał ich zabić. Peter daje Milesowi kolejna lekcję, co znaczy być superbohaterem, i tłumaczy mu, że bohater powinien ratować życie, a nie pozostawiać ludzi na pewną śmierć. Miles, używając swoich energetycznych mocy, uwalnia Kravena, po czym ten ucieka bez słowa. Zaraz po nim Pająki robią dokładnie to samo. Na dachu Miles dziękuję Peterowi za dzisiejszą naukę. Parker prosi go, by jego tożsamość została między nimi.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing HuntTen odcinek był niezwykle ciekawy i trzymający w napięciu. Akcja pędziła bardzo szybko, interesującym motywem było przedstawienie Kravena jako „show-mana” prowadzącego swój własny program telewizyjny, co wprowadziło trochę humoru do tego odcinka. Jednak osobiście wolałbym widzieć Kravena w innej formie, bardziej tradycyjnej, jednak ta alternatywa również nie była zła. Bardzo podobało mi się relacjonowanie Kravena do publiczności podczas jego show.

Autorzy wyraźnie rysują linię między Peterem a Milesem, pokazując, kto jest nauczycielem, a kto uczniem. W tym odcinku poznaliśmy kolejne możliwości nowego Spider-Mana oraz mieliśmy przyjemność oglądać, jak rozkwita przyjaźń między Pająkami.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt

Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt Marvel's Spider-Man – 1x10 – Kraven's Amazing Hunt


Related Articles

About Author

Dawidos