Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.18 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spectacular Spider-Man DK
Witam

W tym temacie

a ) dyskutujemy ogólnie na temat serii komiksowej Spectacular Spider-Man z Dobrego Komiksu.
b ) oceniamy poszczególne komiksy z tej serii
c ) rozmawiamy na temat scenarzystów i rysowników tej serii.
d ) oceniamy jakosc wydania.

Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz
Mój kuzyn, który tez lubi Spider-Mana kupil sobie (o ile sie nie myle) w zeszlym roku Spectacular Spider-Man z DK. Wtedy to byla opowiesc o Venomie. Przeczytalem go, ale niestety nie podobaly mi sie rysunki, to tez sobie nie kupilem tego komiksu. I nawet nie wiecie jak dzisiaj tego zaluje... :(
Odpowiedz
QbaS,Aug 26 2005, 22:24 napisał(a):I nawet nie wiecie jak dzisiaj tego zaluje... :(
Nie masz czego zalowac, mowie Ci :) Mnie komiks nie przypadl do gustu, zarowno scenariusz, jak i rysunki. Chociaz Ramos ma po prostu taki styl, jednym sie podoba, drugim nie. Tak samo jest z McFarlane'em, jedni go lubia (ja i Kurt :P ), drudzy nie. A SSM z powodzeniem powinienes znalesc na allegro.

P.
Odpowiedz
Scenariusz nie byl zly. Mnie historia "Glód" podobala sie, zmienila wizerunek Venoma i odslonila prawdziwe motywy nienawisci Brocka do Spider-Mana. Jenkins to umiejetny scenarzysta, zawiódl mnie jednak z historia "Odliczanie" z Doktorem Octopusem.
Odpowiedz
Ja tam odpuscilem sobie kupowania tej Spectaculara gdy byla historia z Venomem.....Eddie wygladal tam jak jakis facet z nadwaga a venom jak smola z oczami i zebami.......Kupowalem tylko od 3 numeru gdzie byla "pokazywana" historia "odliczanie" , która uwazam za jedna z najlepszych.
Dawidos napisał(a):, zawiódl mnie jednak z historia "Odliczanie" z Doktorem Octopusem.
Znowu potwierdza sie teoria ma ....."Mlody jestem i sie nie znam" ;)
Odpowiedz
Dawidos,Aug 26 2005, 22:40 napisał(a):Scenariusz nie byl zly. Mnie historia "Glód" podobala sie, zmienila wizerunek Venoma i odslonila prawdziwe motywy nienawisci Brocka do Spider-Mana. Jenkins to umiejetny scenarzysta, zawiódl mnie jednak z historia "Odliczanie" z Doktorem Octopusem.
No dobra, Glod byl dobry, ale Odliczanie... Wkurzylo mnie to, z jaka latwoscia Spider rozwalil macki Octopusa...

P.
Odpowiedz
zygmoont,Aug 26 2005, 22:43 napisał(a):
Dawidos,Aug 26 2005, 22:40 napisał(a):Scenariusz nie byl zly. Mnie historia "Glód" podobala sie, zmienila wizerunek Venoma i odslonila prawdziwe motywy nienawisci Brocka do Spider-Mana. Jenkins to umiejetny scenarzysta, zawiódl mnie jednak z historia "Odliczanie" z Doktorem Octopusem.
No dobra, Glod byl dobry, ale Odliczanie... Wkurzylo mnie to, z jaka latwoscia Spider rozwalil macki Octopusa...

P.
Kazdy mutant , pseudo-mutant , superhirol i kazdy czlowie moze zrobic wszystko pod wplywem stresu i adrenaliny :)
Odpowiedz
zygmoont,Aug 26 2005, 22:43 napisał(a):

P.
Spider-man potrafi podniesc 10 ton, gdy sie wkurzy 20.
Odpowiedz
Crov,Aug 26 2005, 22:56 napisał(a):Spider-man potrafi podniesc 10 ton, gdy sie wkurzy 20.
To czemu wczesniej mu ich nie rozwalil? :P

P.
Odpowiedz
zygmoont,Aug 26 2005, 22:59 napisał(a):
Crov,Aug 26 2005, 22:56 napisał(a):Spider-man potrafi podniesc 10 ton, gdy sie wkurzy 20.
To czemu wczesniej mu ich nie rozwalil? :P

P.
Rozwalal juz, te byly przeciez nowe, juz ktores z kolei :rolleyes:
"Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens, and it can happen to You." – Cage
Odpowiedz
Nie kupowalem Spectacular'a, bo nie podobala mi sie kreska. Nie dawno pozyczylem od kolegi wszystkie numery i postanowilem przeczytac. Jezu, teraz zaluje, ze nie kupowalem tej serii. Do rysunków mozna sie przyzwyczaic, a niektóre postacie swietnie wygladaly. A fabula mnie zaskoczyla. Historia z Venom'em bardzo mi sie spodobala. "Odliczanie" jednak bardziej mi przypadlo do gustu. Podobala mi sie scena, gdy Octopus opowiadal o swojej przeszlosci.
Odpowiedz
Maly off-top. Jesli mieszkasz w Warszawie, to w paru kioskach, a zlawszcza w tym przy ulicy Mlynarskiej, mozna kupic piecopak DK, czyli wszystkie Spectaculare jakie wyszly (Oprócz tego Extra)
Mess with the best, die like the rest 
Odpowiedz
Rysunki Ramosa byly dziwne. Szczególnie Ramosowy Octavius nie przypadl mi do gustu. Ale czytalo mi sie to lepiej niz Amazing S-M z DK
Tony Stark
Odpowiedz
Wlasnie kupilem sobie 4 komiksy "Spectacular Spider-man" na Allegro... :D Teraz czekam na paczke B)

P.S. Niestety bez pierwszego numeru, ale na szczescie mój kuzyn go ma.
Odpowiedz
Wedlug mnie Spectacular Spider-man jest lepszy od serii Amazing. Po pierwsze kreska wydaje mi sie o wiele bardziej powazna i mroczna ( a takie wlasnie lubie- wkoncu moja przygode z komiksami zaczalem od serii Spawn). Cholernie podobaja mi sie wyostrzone, czarne otoczki wokól oczu na masce. ¦wietnie to wyglada, gdy Spidey mrózy oczy a otoczki pozostaja bez zmian (widac to chodźby na okladce pierwszego numeru. Co prawda podczas czytania serii amazing sporo sie usmialem a i slowa Morluna naprawde mnie uderzyly( Czy to promieniowanie dalo Parkerowi moc, a moze to pajak dal mu te zdolnosci, zanim zabilo go promieniowanie?). Moze niepotrzebnie siec jest przeźroczysta ale to wkoncu nie mega-wada ;) Jedno natomiast nieco mnie denerwuje- przeskok z Venoma na Octopusa. Wkoncu to samo mamy w amazing- Morlun a potem Shade (ale nikt nie mówi, ze zmiana Morluna na Shade'a tez mi sie podoba). Memy serie Spidey vs Venom to niech i tak bedzie. Przeskok miedzy vilianami niezbyt mi sie podoba w komiksach (szczególnie w Polsce, kiedy mamy doczynienia z miniseriami...).
uwazam, ze Spectacular to strzal w dziesiatke ( serie amazing traktuje jako kontynuacje)- w zadnej kreskówce czy komiksie ze spidey'em Parker tak fajnie nie wygladal (chodź ciocia May przez te woje wargi wyglada jak 106 letnia staruszka :P ).- styl rysowania idealnie polaczyl sie z przeciwnikiem- Venomem

Co do rozszerzenia Spidey vs Lizard..hmm..Troche to odbiega od pierwowzoru a spider-man (wedlug mnie) ma za male oczy stosunkowo do glowy (wyglada to czasami jak wodoglowie <_< ). W jednym momenice glowa zbytnio zlewa sie z wystajacym ramieniem i spidey wyglada jak Obcy..Ale pozatym cool, idzie sie do tego przyzwyczaic. W sumie to opowiesc raczej o wewnetrzych przerzyciach doktora i o jego przyjaźni z Peterem niz o walce pelnej akcji ich alter ego- Spider-mana i Lizarda. Wielkim plusem dla mnie jest tu równiez fabula ( do ostatniej chwili, nie wpadlem na to, iz Lizard nie byl alter ego, lecz ta sama osoba- "zgrabna wymówka")
Odpowiedz
Ramos nie nadawal sie do serii ze Pajeczakiem za bardzo mangowy czy jakis ten styl ;)
Odpowiedz
Gdybym mial posiasc dar rysowania (no dobra, podobno umiem rysowac, ale jakos w to nie wierze :huh: ), wybralbym wlasnie styl Ramosa ;)
Odpowiedz
Ramos + kolorowacze SSM byl zajebisty. Jego rysunki byly zywe, akcja dynamiczna a loty Pajaka nad miastem bardzo efektowne, przypominaly te z filmu.
Odpowiedz
Ja chcialbym posiasc styl Marka Baglaya (lub speca od rysowania kobiaet Ala Rio) :lol:

Na tlae miast najlepiej Pajaka rysowal Bagley bogactwo szczególów a nie tak jak np Buscema tlo/miasto to u niego tylko puste bryly <_<
Odpowiedz
tak puste a bagley swietnie rysowal tez bym chcial rysowac jak bagley
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości