komiksy: 1091 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

KOMIKSY PL | Superbohaterowie Marvela Tom I

04 stycznia 2017

W dniu 4 stycznia do kiosków i salonów prasowych zawitał – w promocyjnej cenie 14,90 zł – pierwszy tom kolekcji Superbohaterowie Marvela – Spider-Man. Jest to polskojęzyczne zbiorcze wydanie zarówno klasycznych komiksów (Amazing Fantasy #15 i Amazing Spider-Man Annual #1), jak i nowszych (Amazing Spider-Man Vol. 2 #57-58 oraz Amazing Spider-Man #500-502). W przełożeniu na treść: pierwszy występ Spider-Mana, pierwszy występ Sinister Six oraz opowieść Wszystkiego najlepszego, jedna z najlepszych współczesnych przygód o Spider-Manie. Tom stanowi więc album, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika Spider-Mana. Poniżej dane udostępnione przez wydawcę, którym jest polski oddział Hachette.

Opis wydawcy:
Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka Peter Parker zyskał wielką moc i stał się niesamowitym Spider-Manem. Za pomocą swoich pajęczych zdolności i urządzeń do strzelania siecią, Spider-Man broni Nowego Jorku przed złoczyńcami takimi jak Dr Octopus, Jaszczur, czy Zielony Goblin. W tym zbiorze poznacie historię pajęczego herosa: jego pierwszy występ, ale również jedną z najlepszych współczesnych przygód o Spider-Manie „Wszystkiego najlepszego” opowieść, która zabiera Petera w niebezpieczną podróż po jego przeszłości… i przyszłości.

Tytuł oryginału: Marvel’s Mightiest Heroes: Spider-Man
Oryginalne zeszyty: Amazing Fantasy #15 (sierpień 1962), Amazing Spider-Man Annual #1 (wrzesień 1964), Amazing Spider-Man Vol. 2 #57-58 & Amazing Spider-Man #500-502 (październik 2003-luty 2004)
Scenariusz: Stan Lee, J. Michael Straczynski
Ołówek: Steve Ditko, John Romita Jr., John Romita Sr.
Tusz: Steve Ditko, Scott Hanna
Kolory: Andy Yanchus, Dan Kemp, Matt Milla
Przekład: Mateusz Jankowski
Stron: 208

Superbohaterowie Marvela Tom I


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *