komiksy: 1090 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

KOMIKSY PL | Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Tom 98

24 sierpnia 2016

W dniu 24 sierpnia 2016 zawitał do kiosków i salonów prasowych 98 tom przedłużonej na prośbę czytelników Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Jest to polskojęzyczne zbiorcze wydanie zeszytów od 88 do 92 oraz od 121 do 122 z serii The Amazing Spider-Man z podtytułem „Śmierć Stacych”. W dwóch przedrukowanych tu opowieściach Spider-Man traci dwie bliskie sobie osoby: zaufanego kapitana policji George’a Stacy’ego i ukochaną ponad wszystko Gwen Stacy, co na zawsze zmienia jego życie. Jest to więc album, który bezsprzecznie można uznać za obowiązkową lekturę dla każdego miłośnika Spider-Mana. Poniżej dane udostępnione przez wydawcę, którym jest polski oddział Hachette.

Opis fabuły:
Wielu ludzi, którzy zbytnio zbliżyli się do Spider-Mana, spotkał tragiczny los. Pośród nich znaleźli się również kapitan George Stacy i Gwen Stacy (ojciec i córka). Przedstawiamy szokujące opowieści związane z młodością zamaskowanego bohatera. Wydarzenia w nich opisane wciąż ciążą Peterowi Parkerowi na sumieniu.

Tytuł oryginału: The Amazing Spider-Man: Death of the Stacys
Oryginalne zeszyty: The Amazing Spider-Man #88-92 (wrzesień 1970 – styczeń 1971) oraz The Amazing Spider-Man #121-122 (czerwiec-lipiec 1973)
Scenariusz: Stan Lee, Gerry Conway
Ołówek: John Romita Sr., Gil Kane
Tusz: Jim Mooney, John Romita Sr., Tony Mortellaro
Kolory: Jim Mooney, John Romita Sr., Tony Mortellaro, Andy Yanchus
Przekład: Marek Starosta
Stron: 152

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Tom 98


Related Articles

About Author

Dawidos