komiksy: 1157 komiksy polskie: 23 seriale animowane: 109 biografie: 59

KOMIKSY | Spidergeddon

17 czerwca 2018

W drugiej połowie 2018 roku fanów Spider-Mana czeka kolejne wielkie wydarzenie komiksowe. Zatytułowane Spidergeddon ma być swoistą kontynuacją Spider-Verse, a zarazem okazją do powtórnego zjednoczenia najróżniejszych wcieleń Ludzi-Pająków. Flagową serię historii przygotują scenarzysta Christos Gage i rysownik Jorge Molina. Tytuł eventu sugeruje, że pochodzących z różnych wymiarów multiwersum pajęczych superbohaterów spotka pogrom o tajemniczej jak dotąd przyczynie.

Crossover wystartuje w sierpniu 2018, gdy ukażą się dwa pierwsze numery prologu pod tytułem Edge of Spider-Geddon. Pierwszy skupi się na dalszych losach Spider-Punka (Hobie Brown). Bohaterką drugiego zeszytu będzie zaś SP//dr (Peni Parker).

Potwierdzono też, że w ”zerowym” numerze flagowego cyklu (Spidergeddon #0) swój debiut komiksowy zaliczy Spider-Man z gry Marvel’s Spider-Man, jaka ukaże się na platformie PS4 we wrześniu tego roku. Komiks napisany przez Christosa Gage’a, autora fabuły gry produkcji Insomniac Games, i narysowany przez Claytona Craina trafi do sprzedaży w dniu 26 września 2018. To właśnie ta alternatywna wersja Człowieka-Pająka jest ukrytą w cieniu postacią widoczną na oficjalnej grafice promocyjnej Spidergeddon.

Akcja crossoveru będzie rozgrywała się po wydarzeniach z najnowszej gry, ale twórcy obiecują brak spoilerów zdradzających jej zakończenie.

Spidergeddon Spidergeddon
Spidergeddon Spidergeddon


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *