komiksy: 1199 komiksy polskie: 28 seriale animowane: 110 biografie: 59

Złote Globy 2018. Statuetka dla Spider-Man: Into the Spider-Verse

09 stycznia 2019

Podczas 76. ceremonii wręczenia Złotych Globów, honorującej dzieła przemysłu filmowego z 2018 roku, film Spider-Man: Into the Spider-Verse zwyciężył w kategorii „Najlepszy film animowany”, pokonując takie nominowane produkcje jak „Iniemamocni 2”, „Mirai”, „Ralph: Demolka w internecie” i „Wyspa psów”. Statuetkę odebrali producenci Phil Lord i Chris Miller, którzy podziękowali liczącej 800 osób ekipie, a także twórcom postaci Spider-Mana i Milesa Moralesa. W przekazaniu im nagrody wzięli udział Chadwick Boseman, Lupita Nyong’o, Danai Gurira and Michael B. Jordan, aktorzy z obsady filmu „Black Panther”.

Chcąc uczcić ten niewątpliwy sukces artystyczny i wizerunkowy, dedykowany filmowi profil na Facebooku zamieścił ilustrację przedstawiającą ubranego w kostium Milesa Moralesa, który trzymając Złoty Glob w prawej ręce, przemawia do mikrofonu, aby podziękować za prestiżowe wyróżnienie. Autorem grafiki podpisanej „Tymczasem, na rozdaniu Złotych Globów” jest Yuhki Demers, artysta, który zaprojektował w filmie animowanym takie wnętrza jak pokój Milesa w internacie, sekretna baza Petera Parkera, dom May Parker czy mieszkanie Aaarona Davisa.

Złote Globy 2018: Spider-Man: Into the Spider-Verse

Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) to nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Ceremonia wręczenia Złotych Globów jest transmitowana do ponad 150 krajów na świecie.


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *