komiksy: 1089 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5Numer: Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2014
Data wydania: Listopad 2014
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Tusz: David Marquez
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: David Marquez & Justin Ponsor
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Mani uciekają przed policją, jednak jeden z funkcjonariuszy mimo zakazu kapitana Franka Quaida strzela i niemalże trafia w nogę niewidzialnego Milesa. Marii Hill udaje się dostrzec Moralesa pomimo kamuflażu. Detektyw tłumaczy rannemu, by jej zaufał. Chłopak wsiada z nią do auta. Odjeżdżają.

Jeden z dwójki przestępców określanych jako Spider-Man Twins chce wykorzystać obecną sytuację z dwójką oryginalnych Pająków i namawia drugiego do skoku w Midtown. Wspólnik nie jest tego pewien, jednak zostaje upomniany, że ich szef nie lubi rozczarowań. Decydują się więc na akcję.

W odludnym miejscu Hill zajmuje się raną Milesa, gdy ten po rozmowie telefonicznej z Ganke opowiada jej wszystko, co wie na temat Petera. Okazuje się, że Maria pomaga Milesowi z wdzięczności wobec oryginalnego Spider-Mana, który kiedyś ocalił jej życie i pomógł w jej karierze w policji, pokonując Kangaroo.

Apartament Jamesona, Manhattan. Do rozmawiającego z jakimś generałem wydawcy wpada przez okno Goblin. Chce porozmawiać i nagrywać całą rozmowę.

Po opatrzeniu rany Hill wręcza Milesowi koszulkę, bo tam, gdzie się udadzą, nie powinien być w kostiumie. Kobieta uważa, że wie, gdzie jest Peter Parker. Tymczasem dwójka przestępców włamuje się do policyjnego składu z dowodami dotyczącymi ludzi z supermocami.

Osborn przyznaje przed Jamesonem, że stworzył obu Spider-Manów. Uważa, że formuła OZ uczyniła całą trójkę nie do zabicia, co wymaga przetestowania. Jest przekonany, że uderzenie, którym potraktował go nowy Pająk, oczyściło mu umysł. Wie, że jest odpowiedzialny za śmierć swojego syna, nad czym ubolewa. Chce zniszczyć tych, którzy zazdroszcząc mu osiągnięcia z OZ uczynili z niego potwora i zabrali mu wszystko. Ma tu na myśli S.H.I.E.L.D., Fury’ego, Hydrę i Roxxon. Nie spocznie dopóki ich nie zniszczy. W pewnym momencie wydawca sięga po broń i strzela w stronę Osborna.

Queens. Miles puka do drzwi Mary Jane i pyta ją, czy jest Peter. Nagle zza jej pleców on się pojawia i prosi, by wpuściła Moralesa, bo ma prawo poznać prawdę.

Autor: Spider-Nik

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #5


Related Articles

About Author

Dawidos