komiksy: 1091 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Avengers #1

Avengers #1Numer: Avengers #1
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Styczeń 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mike Del Mundo
Tusz: Mike Del Mundo
Kolory: Mike Del Mundo & Marco D’Alfonso
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Central Park, Nowy York. Captain America (Sam Wilson), Thor (Jane Foster) i Wasp (Nadia Pym) usiłują zatrzymać Hoarfena, Mroźnego Wilka z Nether-Realms. Z pomocą Herculesa udaje im się ogłuszyć bestię. Wdzięczny za pomoc Cap zaprasza Syna Olimpu w szeregi Avengers. Ten, czując się zaszczycony, zgadza się.

Baxter Building – nowojorska siedziba Parker Industries. Peter Parker wita Avengers, których zamierza sponsorować. Prezentuje im nowego Quinjeta, oprowadza ich po pięciopiętrowej przestrzeni, która ma być ich bazą, oraz przydziela im asystentkę, Ms. Beachum. Przyznaje, że to pomysł Spider-Mana, który w ten sposób chce naprawić szkody, jakie w społeczności superbohaterów wyrządziła niedawna wojna domowa.

W czasie oprowadzki Hercules dostrzega za oknem dziwny rozbłysk w mieście. Sprawcą jest Kang, który napadł na Visiona z pytaniem: „Gdzie jest dziecko?”. Avengers przybywają na odsiecz kompanowi, akurat gdy z Kanga wychodzi jego przeszła wersja – Scarlet Centurion. Do walki dołącza też Spider-Man. Kiedy herosi zajęci są ratowaniem ludzi, Centurion uszkadza Visiona, ale odkrywa, że w jego pamięci nie ma poszukiwanych informacji. Nie chcąc dłużej marnować czasu, Kang i Centurion znikają.

Parker Industries. Robiąc użytek z miejscowej aparatury, Nadia Pym pomaga naprawić Visiona. Zreperowany android przyznaje, że atak Kanga był odwetem za porwanie przez niego dziecka, czyli Kanga w wieku niemowlęcym. Robot chciał w ten sposób zapobiec powstaniu zbrodniarza, ale ponieważ ten jest królem paradoksów, cel nie został osiągnięty. Cap ma pretensje do Visiona, że ten ani słowem nie zająknął się o tym planie. Android zdradza, że informacje o miejscu ukryciu dziecka „przerzucił” na zewnętrzną bazę danych.

Czasoprzestrzeń. Kang i Scarlet Centurion analizują kilka ostatnich tygodni życia Visiona. Po tym, jak natrafiają na moment, gdy robot wgrał bezcenne dane do kryształowej kuli, wykradają ten wartościowy nośnik. Kang i Centurion zawiązują sojusz, aby odbić zlokalizowanego noworodka i ukarać Avengers. Kiedy bohaterowie, w tym rozważający akces do drużyny Spider-Man, planują kolejne kroki, władcy czasu uprowadzają ich, gdy ci byli jeszcze niemowlętami. W rezultacie Cap i reszta zaczynają zanikać…

Autor: Dawidos

Avengers #1 Avengers #1 Avengers #1

Avengers #1 Avengers #1 Avengers #1

Avengers #1 Avengers #1 Avengers #1

Avengers #1 Avengers #1 Avengers #1


Related Articles

About Author

Dawidos