komiksy: 1015 komiksy polskie: 11 seriale animowane: 97 biografie: 59

Guardians of the Galaxy #14

Guardians of the Galaxy #14Numer: Guardians of the Galaxy #14
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Styczeń 2017
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Kevin Maguire
Tusz: Kevin Maguire
Kolory: Richard Isanove
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Kevin Maguire
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Pomocnik redaktora: Darren Shan
Redaktor: Jordan D. White
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Wylegując się pod drzewem w parku Rocket Raccoon objada się i topi smutki w alkoholu z powodu utknięcia na znienawidzonej Ziemi. Towarzyszącemu mu Grootowi przypomina, że to przez Spider-Mana kiedyś przysiągł sobie, że nigdy tutaj nie wróci.

Przeszłość. Spider-Man trafia do niewoli Skrulli, którzy badają jego umysł. Tymczasem na innej planecie Guardians of the Galaxy relaksują się w lokalu Glonthorp Bistro and Brewpub. Uwagę Flasha przykuwa ekran, na którym widać Skrulli mierzących do Spider-Mana. Obecna w barze przedstawicielka tej rasy tłumaczy na angielski ultimatum terrorystów, którzy żądają spotkania z Guardians.

Na pokładzie statku Guardians dochodzą do wniosku, że prowojenni separatyści z imperium Skrulli chcą wymienić Pająka na symbiont Flasha Thompsona. Choć to klasyczna pułapka, Venom osobiście stawia się na planecie, gdzie podrzucono Spider-Mana. Będąc fanem bohatera, demaskuje podszywającego się za niego Super-Skrulla. Równocześnie flota kosmitów osacza statek Guardians.

W trakcie bitwy Groot wdziera się do okrętu dowodzenia, gdzie znajduje nieprzytomnego Spider-Mana. Reszta Guardians dołącza zaś do Venoma. Ten ciska płonącego Super-Skrulla we wrogi statek, rozsadzając go tuż po tym, jak Groot ewakuuje z okrętu Pająka. Później, w drodze powrotnej, Flash z szacunku do Spider-Mana nie pozwala Guardians zdjąć idolowi maski i nieświadomego całego zajścia superbohatera podrzuca na Ziemię.

Autor: Dawidos

Guardians of the Galaxy #14 Guardians of the Galaxy #14 Guardians of the Galaxy #14

Guardians of the Galaxy #14 Guardians of the Galaxy #14 Guardians of the Galaxy #14


Related Articles

About Author

Dawidos