komiksy: 997 komiksy polskie: 11 seriale animowane: 93 biografie: 59

Venom: Space Knight #12

Venom: Space Knight #12Numer: Venom: Space Knight #12
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Listopad 2016
Scenariusz: Robbie Thompson
Rysunki: Gerardo Sandoval
Tusz: Gerardo Sandoval
Kolory: Dono Sanchez Almara
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Zach Howard & Nelson Daniel
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Jake Thomas
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Wnętrze symbiontu Venoma. Kosmita pokazuje Spider-Manowi swoje wspomnienia – jako przedstawiciel Klyntar, rasy hodowanej na Agents of Cosmos, obrońców galaktycznego pokoju, został skażony wściekłością przez pierwszego nosiciela, ale Flash pomógł mu przejść oczyszczenie. Wykonując gest dobrej woli, obcy wypuszcza Parkera i przeprasza go za wyrządzone mu krzywdy, choć ich już nie pamięta.

Podczas pojednawczej rozmowy bohaterów atakują członkowie Red Hang Gang, którzy szukają Manii. Flash ponownie łączy się z symbiontem i wyciąga od szefowej bandy informacje, że Mania lubi przebywać w kanałach ściekowych. Spider-Man zabiera pojemnik i postanawia pomóc Venomowi w poszukiwaniach Andrei Benton, aby i jej symbiont został oczyszczony ze złych emocji.

Na planecie Wenb kosmiczni przyjaciele Thompsona zawiązują sojusz ze Space Knights, aby wspólnie odeprzeć atak miejscowych trolli. Kiedy stwory leżą już pokonane na ziemi, Mahia, liderka Space Knights, znajduje eliksir oczyszczający. Przybyły Wink, któremu magiczny napój ma odnowić złamane skrzydła, alarmuje wszystkich, że nadciąga wielka armia trolli.

Filadelfia. W kanałach Spider-Man i Venom rozdzielają się. Żądna zemsty Mania napada na Flasha. W chwili, gdy Venom przeprasza przyjaciółkę za porzucenie jej, Pająk traktuje obojga falami dźwiękowymi, które zrywają z nich kostiumy. Po zapakowaniu symbiontów do pojemnika Spidey i Thompson udają się do miejscowego laboratorium Parker Industries, aby Andrea mogła tam wypocząć, a Venom wykonać zadanie.

Parker Industries Philadelphia Branch. Flash dziękuję Spider-Manowi za pomoc. Kiedy ten odchodzi w związku z wieścią o kolejnej wizji Ulyssesa, Thompson zostaje, aby doglądać śpiącej Andrei. Venom donosi mu, że oczyścił zamkniętą z nim w pojemniku Manię, ale wciąż potrzebują eliksiru, aby zdjąć z niej piekielną klątwę. Kiedy wyjawia, że Mania boi się Andrei, za plecami Flasha pojawia się opętana kobieta.

Autor: Dawidos

Venom: Space Knight #12 Venom: Space Knight #12 Venom: Space Knight #12

Venom: Space Knight #12 Venom: Space Knight #12 Venom: Space Knight #12


Related Articles

About Author

Dawidos