Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.33 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uplyw czasu
Niech mi ktos bardziej obeznany ode mnie wytlumaczy, jak w Spiderze zostal rozwiazany problem uplywu czasu? No wiecie, pajak mial 15 lat jak zaczynala sie seria - 40 lat temu - teraz powinien miec juz ponad 55. A nie ma. JJJ powinien nie zyc, a zyje. To samo z ciocia May i reszta. Nie mówiac juz o reszcie uniwersum marvela - taki Kapitan Ameryka to juz ze 100 lat chyba powinien miec... Jak to wytluamczono? Czy w ogóle nie wytlumaczono?
Odpowiedz
Co do Kapitana Ameryki to sprawa jest prosta - zyje bo:
- wiele lat spedzil zamrozony w bryle lodu
- serum powoduje ze Steve wolniej sie starzeje

A co do uplywu czasu w komiksach. Jest on troche inny niz w realnym swiecie. Wszystko do okola bohaterów zmienia sie tak jak w normalnym swiecie a bohaterowi i ludzie w swiwecie komiksowym starzeja sie tak jak tam uplywaja lata. Trudno jedna recepte na uplyw czasu w komiksie znaleźc. Jedno jest pewne starzeja sie, ale znacznie wolniej (Peter rozpoczynal Spider-manowanie jak mal 15 lat a teraaz ma okolo 25 lub 30 lat).
Odpowiedz
W Marvelu istnieje zasada "10 lat", która sprawia, ze 10 lat w naszym swiecie to 4 lata w Marvelu. Jakos mniej wiecej tak to dziala. Za czasów Stana Lee postacie starzaly sie w czasie prawie rzeczywistym, Parker zaczynal w liceumu a juz jakis czas później byl na uniwersytecie, pracowal i tak dalej. Wtedy w Marvelu nikt nie mial pojecia, ze ich bohaterowie beda trwali tyle lat, ale teraz gdy bohaterowie istnieja juz po 40-60 lat bohaterowie byliby juz w wiekszosci staruszkami.
Z drugiej strony w tamtych czasach historie mialy zwykle jeden numer i powiedzmy trwaly dzien, a dzis potrafia byc historie, które maja 3 numery i tez moga trwac dzien. Jedna historia rozlozona na pól roku serii nie musi trwac "wewnatrz" swiata Marvela pól roku.
Odpowiedz
Dokladnie Nik i Crov bardzo dobrze to wyjasnili. Dla przykladu: Green Goblin "zginal" w Amazing Spider-Man (Vol. 1) #123 z 1973 roku, a powrócil w Spectacular Spider-Man (Vol. 1) #240 z 1996 roku. Zatem zgodnie z naszym czasem minelo okolo 23 lat. Tymczasem w swiecie Spider-Mana uplynelo zaledwie 7-8 lat (przez tyle Norman Osborn przebywal w ukryciu).

A tak na marginesie wie ktos jak rozwiazany zostanie problem uplywu czasu w USM. Slyszalem, ze niezaleznie od czasu Peter ma ciagle byc mlodziencem i uczniem liceum. W przeciwienstwie do odpowiednika z mainstreamu ma nigdy nie dorosnac. Potwierdza to ktos? A ponadto od pierwszego numeru do 97 numeru USM ile uplynelo czasu?
Odpowiedz
Dawidos,Aug 2 2006, 09:36 napisał(a):A tak na marginesie wie ktos jak rozwiazany zostanie problem uplywu czasu w USM. Slyszalem, ze niezaleznie od czasu Peter ma ciagle byc mlodziencem i uczniem liceum. W przeciwienstwie do odpowiednika z mainstreamu ma nigdy nie dorosnac. Potwierdza to ktos?
Tak, Bendis zapowiedzial, ze Peter bedzie ciagle uczniem liceum, zeby nowi mlodzi czytelnicy sie z nim identyfikowali. Dziwne, ale prawdziwe.
"Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens, and it can happen to You." – Cage
Odpowiedz
Dzieki za wyjasnienia :). Teraz to zaczyna miec sens.
Ale czy to jest tak ze gdy mija 10 lat tu, to "tam" (w swiecie Marvela) mijaja 4 lata, czy to jest tak, ze po prostu wszyscy ludzie wolniej sie starzeja? I dla nich 10 lat zycia to tak jak dla nas 4? Bo w koncu nikt nie zaprzeczy ze historia zaczela sie w latach 60-tych, a w któryms z ostatnich TASM Stark wyraźnie powiedzial ze jest 2006 rok (nie pamietam dokladnie, chodzilo o to, ze w 2006 roku costam pochlonelo jakis budźet). Nie chce mi sie szukac, ale to bylo w któryms z odcników, gdy byli w Waszyngtonie (Mr. Parker Goes to Washington)..
Odpowiedz
To róznie bywa. Zalezy to od scenarzysty, czy

Cytat: I dla nich 10 lat zycia to tak jak dla nas 4?
Na odwrót: dla nich 4 lata to dla nas 10.

Cytat:Bo w koncu nikt nie zaprzeczy ze historia zaczela sie w latach 60-tych, a w któryms z ostatnich TASM Stark wyraźnie powiedzial ze jest 2006 rok
Tego nie da sie logicznie wytlumaczyc. Parker zaczal byc Pajakiem kiedy mial 15 lat, nie kiedy byly lata 60. Chodzi o to, ze otoczenie zmienia sie 'niezaleznie', nie dlatego, ze uplynelo tyle czasu, a wazna era swiata Marvela zaczela sie w latach 60tych Marvelowskiego wieku. To nie tak, ze Marvel zaczal sie z pojawieniem sie FF w latach 60, potem pajak ugryzl Parkera i mamy zagiecie czaso przestrzeni czy cos w tym stylu. Pajak ugryzl Parkera 10 lat temu.
Ciezko tlumaczyc takie rzeczy w komiksach w logiczny sposob ;) Zreszta, takie same problemy z czasem sa w DC tyle, ze oni sa bardziej zamknieci w swoim uniwersum, a Marvel jest naszym swiatem z superbohaterami dlatego czas 'wyglada' tu tak dziwnie.

Cytat:Tak, Bendis zapowiedzial, ze Peter bedzie ciagle uczniem liceum, zeby nowi mlodzi czytelnicy sie z nim identyfikowali. Dziwne, ale prawdziwe.
To Quesada zdaje sie mówil, ale mimo to dziwne. W Ultimate minal dopiero troche ponad rok wiec zobaczymy, moze zmienia zdanie.
Odpowiedz
Cytat:Tak, Bendis zapowiedzial, ze Peter bedzie ciagle uczniem liceum, zeby nowi mlodzi czytelnicy sie z nim identyfikowali. Dziwne, ale prawdziwe.
W numerze 100 ma mu stuknac 16-tka. Historia ma dotyczyc Kitty i Mary Jane, wiec moze dojdzie do jakiejs atawistycznej walki o miejsce u boku samca :rolleyes:
Wesoły świr
Odpowiedz
Nie, w numerze 100 bedzie trwala jeszcze Clone Saga. To, ze Pete osiagnie "slodka 16-tke" ma doprowadzic do tej historii aka "chick-on-chick action".
Odpowiedz
Ja "uplyw czasu" widze zupelnie inaczej. Sprawa ma sie podobnie nie tylko w komiksie "Spider-man", ale w wiekszosci pozycji wydawanych przez Universum Marvela.
¦wiatem rzadzi KOMERCJA...wstretne slowo. Jesli Parker w przebraniu Spider-man'a przez czterdziesci lat walczyl z poteznymi przeciwnikami robiac to z niesamowita sila, szybkoscia i zrecznoscia... to nie ma potrzeby robic z niego starego, niedoleznego dziadygi, który z trudem lapie oddech :( .
Równie dobrze juz po 10 latach mozna by bylo zakonczyc serie ze slowami..."(...)i walczyl ze zlem dlugo i szczesliwie." ale wtedy nie bylo by kasy...KOMERCJA.

Undead Venom: Napisales:"(...)No wiecie, pajak mial 15 lat jak zaczynala sie seria..."
Peter mial okolo 20 lat...w koncu byl studentem...heh
Odpowiedz
Cytat:Równie dobrze juz po 10 latach mozna by bylo zakonczyc serie ze slowami..."(...)i walczyl ze zlem dlugo i szczesliwie." ale wtedy nie bylo by kasy...KOMERCJA.
No kur** zle marvele, ze robia komiks jak ludzie CHCË? za niego placic. Potwornosc i abominacja :lol:
Prawda jest taka, ze m. in. przez komercyjnosc serii Marvel musi sluchac czytelników i przygotowywac komiksy tak by te pokrywaly sie z ich gustami. Krótko mówiac gdyby czytelnicy chcieli spider-dziadka to by go dostali, ale poniewaz wiekszosc z czytelników Marvela gerontofilami nie jest dostajemy przystojnego, wysportowanego 30-latka... no ostatnio z problemami psychicznymi i niemoznoscia odrózniania dobra [Cap] od zla [Stark] :P

Ale wiesz - zawsze mozesz siegnac po Spider-Girl, tam Spidey troche pokrywa sie z twoja wizja :)

Cytat:Peter mial okolo 20 lat...w koncu byl studentem...heh
Amazing Fantasy 15 -> na moje oko tam sie przewija liceum i jego licealni kumple
Wesoły świr
Odpowiedz
Cytat:Amazing Fantasy 15 -> na moje oko tam sie przewija liceum i jego licealni kumple
Nawet jesli...to przeciez wiek 15lat mozemy zakwalifikowac do gimnazjum, a dobrze wiemy, ze Peter po incydencie z pajakiem dlugo w liceum nie pobyl (bo zaraz je skonczyl)... to moze swiadczyc o tym ze mial 18 lat bedac tym samym w ostatniej klasie.. :D
Ale potem w wiekszosci komiksów Parker juz pracuje...wiec wtedy na 100% mialby okolo 20latek.

PS: daj sobie spokój ze Spider-Girl :P Wiekszosc tych zalosnych "nowych" bohaterów sprawia, ze zbiera mi sie na odruchy wymiotne...kiedys to Spider trzymal klase...a teraz wymyslaja tyle niestworzonych rzeczy...jak chocby wlasnie Spider-Girl(http://www.marvel.com/universe3zx/images/3/38/SpiderGirl.jpg), czy np Peter Parker/Spider-man arab(http://www.gothamcomics.com/spiderman_india/) ...a tego jest wiecej...heh... brak slów...
Odpowiedz
Ludzie o co biega. Spider-Man powiedzial na konferencji podczas Civil War: My name is Peter Parker and I have been Spider-Man since I was fifteen years old.

Kun w szkolach amerykanskich liczba klas nie musi zgadzac sie z polskimi. Ponadto pragne nadmienic, ze tak szybko liceum nie skonczyl. Kilka dobrych miesiecy uplynelo, a moze nawet póltora roku.
Odpowiedz
Cytat:czy np Peter Parker/Spider-man arab
Hindus. I nie nazywa sie Peter Parker.
Wymyslaja bo chcemy je czytac. Proste. Stan Lee wymyslil Spider-Mana zeby miec z niego pieniadze, my go kupujemy, bo mamy dzieki nie mu rozrywke... Proste prawo szolbiznesu, absolutnie nie rozumiem twojego marudzenia.

I wytlumacz mi czym rózni sie dawny trzymajacy klase Spidey od wspólczesnego [pomijajac oczywiscie zenujacy incydent z zdjeciem maski]. Dla mnie Spider-Man zaczal sie tak naprawde dopiero od runu Straczynskiego i szczerze mówiac poza kilkoma tytulami do wczesniejszych odcinków mnie nie ciagnie.
Wesoły świr
Odpowiedz
Cytat:
Cytat:Amazing Fantasy 15 -> na moje oko tam sie przewija liceum i jego licealni kumple
Nawet jesli...to przeciez wiek 15lat mozemy zakwalifikowac do gimnazjum, a dobrze wiemy, ze Peter po incydencie z pajakiem dlugo w liceum nie pobyl (bo zaraz je skonczyl)... to moze swiadczyc o tym ze mial 18 lat bedac tym samym w ostatniej klasie.. :D
Ale potem w wiekszosci komiksów Parker juz pracuje...wiec wtedy na 100% mialby okolo 20latek.
Kiedy Stan Lee pisal Spider-Many to Parker jeszcze wtedy starzal sie w czasie niemal rzeczywistym.

Cytat:PS: daj sobie spokój ze Spider-Girl :P Wiekszosc tych zalosnych "nowych" bohaterów sprawia, ze zbiera mi sie na odruchy wymiotne...kiedys to Spider trzymal klase...a teraz wymyslaja tyle niestworzonych rzeczy...jak chocby wlasnie Spider-Girl(http://www.marvel.com/universe3zx/images/3/38/SpiderGirl.jpg), czy np Peter Parker/Spider-man arab(http://www.gothamcomics.com/spiderman_india/) ...a tego jest wiecej...heh... brak slów...
No tak, o tym, ze lata 90 to wlasciwie tylko wielkie bicepsy, cycki i roboty to niewielu juz pamieta.
Domyslam sie, ze ani Spider-Girl ani Spider-Man: India nie czytales. ;)
Spider-Man jak najbardziej trzyma klase, wystarczy poczytac jego serie. Bardzo dobrze napisane, narysowane i z ciekawymi pomyslami (na przyklad zdjecie maski). Domyslam sie, ze regularnych serii o Pajaku tez nie czytasz. B)

Cytat:¦wiatem rzadzi KOMERCJA...wstretne slowo. Jesli Parker w przebraniu Spider-man'a przez czterdziesci lat walczyl z poteznymi przeciwnikami robiac to z niesamowita sila, szybkoscia i zrecznoscia... to nie ma potrzeby robic z niego starego, niedoleznego dziadygi, który z trudem lapie oddech .
Powtarzam po raz kolejny:
Tak wielu ludzi nie zauwaza, ze jeden numer komiksu nie dzieje sie przez miesiac, ba zadko kiedy cala historia trwa tyle a przecietnie historie nie trwaja dluzej niz kilka dni.
Kiedy mija rok w naszym swiecie to w komiksie moze minac kilka dni. I to JEST logiczne wytlumaczenie. Naprawde malo jest historii, które przez 12 numerów trwalby rok.
Odpowiedz
Cytat:Spider-Man powiedzial na konferencji podczas Civil War: My name is Peter Parker and I have been Spider-Man since I was fifteen years old.

Ostatnio przeczytalem Essential: Spider-Man Tom I...i nie powiedzial bym, ze chlopak który walczy na poczatku z Kameleonem, Voltiurem czy chocby z Fantastyczna 4 ma 15 lat. Ja moje zdania opieram na tych pierwszych komiksach ze Spider-man'em, a nie na kontynuacjach/aktualkach w których wiekszosc informacji jest zmieniana, zeby nie zanudzac wciaz tym samym.

Cytat:I wytlumacz mi czym rózni sie dawny trzymajacy klase Spidey od wspólczesnego

...a widziales The Spectacular Spider-man SP2/5 (DK)? ...Spider jest chudszy ode mnie, a Venom wyglada jak alien! Dokladnie...chodzi mi tu o kreske glównie, ale np sa równiez pewnie niescislosci w tresci. Ja po prostu uwazam, ze co za duzo to niezdrowo. Spider-man kiedys byl dobry i zamiast zakonczyc serie w odpowiedni sposób to ciagna ten watek bez konca zmieniajac nawet najbardziej podstawowe rzeczy...jak chocby kto jest Spider-man'em. To moje zdanie.

Cytat:Domyslam sie, ze ani Spider-Girl ani Spider-Man: India nie czytales. wink.gif

nie nie czytalem...powiem wiecej, nie zamierzam. Irytuja mnie te postacie które sa nieproporcjonalne i dla moich oczu nie sa jakims wspanialym widokiem. Do tego te pomysly... córka Spider-man'a, a potem bedzie jeszcze "Niesamowite dzieci, córki Spider-man'a" i tak dalej i tak dalej...

Cytat:Spider-Man jak najbardziej trzyma klase, wystarczy poczytac jego serie. Bardzo dobrze napisane, narysowane i z ciekawymi pomyslami (na przyklad zdjecie maski). Domyslam sie, ze regularnych serii o Pajaku tez nie czytasz.

Zdiecie maski - ciekawym pomyslem? nie dla mnie. Spider-man nie bez powodu nosil maske. Przede wszystkim dla bezpieczenstwa swoich najblizszych. Czytajac komiksy myslalo sie: "o nie! Venom zaraz dowie sie kim jest Spider" albo "Green Goblin zaraz go rozszyfruje". To juz nie to samo.

Jestem po prostu fanem starych serii The Amazing Spider-man....i kropka
Odpowiedz
Cytat:Ostatnio przeczytalem Essential: Spider-Man Tom I...i nie powiedzial bym, ze chlopak który walczy na poczatku z Kameleonem, Voltiurem czy chocby z Fantastyczna 4 ma 15 lat. Ja moje zdania opieram na tych pierwszych komiksach ze Spider-man'em, a nie na kontynuacjach/aktualkach w których wiekszosc informacji jest zmieniana, zeby nie zanudzac wciaz tym samym.

W wielu róznych komiksach, prawdopodobnie takze z ery, która ty lubisz Peter Parker powtarzal, ze zostal Spider-Manem, gdy mial pietnascie lat, gdy chodzil do liceum. Jesli sam Stan Lee powiedzial w niedawnym wywiadzie, ze Spider-Man mial 15 lat, to chyba znaczy, ze te 15 lat mial. Origin Spider-Mana wielokrotnie byl przedstawiany w róznych komiksach i równiez przyjmuje sie tam, ze Parkera ugryzl pajak, gdy ten mial 15 lat.

Kolejna sprawa. Kontynuacja/aktualka nie toczy sie w alternatywnym swiecie, ale w regularnym universe Marvela, gdzie przyjmuje sie dana wiadomosc za kanon.

A wedlug Ciebie ile Peter Parker mial lat? Tobie sie tylko zdaje, a ja opieram sie na wydanych przez Marvel komiksach i na wywiadzie z twórca Spider-Mana, który scenariusze do owego Essentiala, którego czytales, pisal w latach 60-tych.
Odpowiedz
Cytat:...a widziales The Spectacular Spider-man SP2/5 (DK)? ...Spider jest chudszy ode mnie, a Venom wyglada jak alien!
No i...? Co z tego wynika? Ramos nie rysuje wszystkich serii do tego Spectacular vol 2 zakonczyl dzialalnosc razem z odejsciem Jekninsa.

Cytat:Dokladnie...chodzi mi tu o kreske glównie,
Aha. Romita Jr ci nie pasuje? ... :huh:

Cytat:np sa równiez pewnie niescislosci w tresci.
Konkrety?

Cytat:Spider-man kiedys byl dobry i zamiast zakonczyc serie w odpowiedni sposób to ciagna ten watek bez konca
Juz ci napisalem - ciagna, bo kupujemy i chcemy to robic. A Spidey zawsze mial lepsze i slabsze momenty. Moim zdaniem przez ostatnie 4-5 lat w Amazingu trwal jeden z najlepszych! Po Other nie mam pojecia jak stoja rzeczy, ale nie sadze by [poza niewlasciwa strona w Civil War i glowowym ekshibicjonizmem] seria poleciala na leb

Cytat:zmieniajac nawet najbardziej podstawowe rzeczy...jak chocby kto jest Spider-man'em
eeeeeeeeeeeee???

Cytat:nie nie czytalem...powiem wiecej, nie zamierzam
T-O S-I-E N-I-E O-D-Z-Y-W-A-J kiedy nie masz nic do powiedzenia na dany temat.

Cytat:Do tego te pomysly... córka Spider-man'a,
Pomysl zajebisty. Poza tym, przeciez Spider-Girl nie dzieje sie w 616 tylko alternatywnej przyszlosci. Nie wiem czemu ci to przeszkadza. Doczep sie jeszcze, ze w Ultimate Peter ma inna mlodosc.

Cytat:"Niesamowite dzieci, córki Spider-man'a"
W Star Warsach wlasnie wydaja serie Legacy, która dzieje sie ponad sto lat po bitwie o Yavin i nikt nie narzeka. Jak May sie rozmnozy dajac na swiat trzecie pokolenie pjeczaków tez bede szczesliwy :P

Cytat:Zdiecie maski - ciekawym pomyslem? nie dla mnie.
Czasem masz przeblyski ;)

Cytat:"Green Goblin zaraz go rozszyfruje"
Ee... Przeciez Goblin rozszywrowal go i to bite 30 lat temu [Gwen nie bez powodu umarla]

Strona Marvel.com tako rzecze o originie Spider-Mana:
"Attending a public science exhibit when Peter was
15-years old, he was bitten on the hand by a radioactive spider "

Jeszcze jakies watpliwosci?
Wesoły świr
Odpowiedz
Jackson,Sep 20 2006, 21:36 napisał(a):Gwen nie bez powodu umarla
To nie Green Goblin skrecil jej kark :}~~
Odpowiedz
Nuriel,Sep 20 2006, 22:22 napisał(a):
Jackson,Sep 20 2006, 21:36 napisał(a):Gwen nie bez powodu umarla
To nie Green Goblin skrecil jej kark :}~~
Sugerujesz, ze Parker celowo skrecil jej kark? :unsure:

Cytat:Ostatnio przeczytalem Essential: Spider-Man Tom I...i nie powiedzial bym, ze chlopak który walczy na poczatku z Kameleonem, Voltiurem czy chocby z Fantastyczna 4 ma 15 lat.
Jasne, ze nie bo to zaprzeczylo by twojemu zdaniu :) W Amazing Fantasy #15 Peter Parker jest uczniem liceum, nigdzie nie ma podanego jego dokladnego wieku.

Cytat:Ja moje zdania opieram na tych pierwszych komiksach ze Spider-man'em
No wlasnie, nigdzie tam nie jest powiedziane ile Parker ma lat.

Cytat:a nie na kontynuacjach/aktualkach w których wiekszosc informacji jest zmieniana, zeby nie zanudzac wciaz tym samym.
Jakies konkrety czy tak gadasz, zeby pogadac?

Cytat:Spider jest chudszy ode mnie, a Venom wyglada jak alien! Dokladnie...chodzi mi tu o kreske glównie
To znaczy uwazasz, ze wszyscy rysownicy rysujacy w przeciagu ostatnich 10 lat Spider-Mana rysuja jak Ramos, taką Interesujace ale glupie, okej. Dawniej Spider-Mana takze nie rysowal jeden rysownik, naprawde.

Cytat:ale np sa równiez pewnie niescislosci w tresci.
Oswiec nas, prosze.

Cytat:zmieniajac nawet najbardziej podstawowe rzeczy
Miaaaanowicie?

Cytat:jak chocby kto jest Spider-man'em.
He?

Cytat:nie nie czytalem...powiem wiecej, nie zamierzam.
Nie czytasz a sie wypowiadasz, nie oceniaj ksiazki po okladce, mowili.

Cytat:Do tego te pomysly... córka Spider-man'a, a potem bedzie jeszcze "Niesamowite dzieci, córki Spider-man'a" i tak dalej i tak dalej...
Aaa, sugerujesz, ze postac Spider-Mana powinna byc ograniczona do nastoletniego kujona, ktory wciaz i wciaz bije sie z tymi samymi zloczyncami? No tak.

Cytat:Zdiecie maski - ciekawym pomyslem? nie dla mnie. Spider-man nie bez powodu nosil maske. Przede wszystkim dla bezpieczenstwa swoich najblizszych. Czytajac komiksy myslalo sie: "o nie! Venom zaraz dowie sie kim jest Spider" albo "Green Goblin zaraz go rozszyfruje". To juz nie to samo.
Jasne, ze nie bo formula sie wyczerpala. Przez 40 lat mielismy historie o zamaskowanym Parkerze - dla mnie starczy. Nie czytuje i nie kupuje komiksow, zeby poogladac obrazki. Mnie interesuje jeszcze dobrze napisany scenariusz, wyraziste postacie, ciekawa fabula i zwroty akcji. Jezeli dla ciebie zlym jest proba tworzenia logicznych, ciaglych, ciekawych i zaskakujacych wydarzen, przedstawianie wyrazistych i interesujacych postaci a najwazniejsze sa rysunki to moze poprostu przegladaj sketchbooki?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości