Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.33 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wydawac komiksy superbohaterskie w Polsce
?! U mnie w miescie sa przynajmniej 3 dzialajace.
Odpowiedz
' napisał(a):Gdyby zrobili dwumiesiecznik lub nawet kwartalnik jak w przypadku "Marvel komiksy dla Dzieci" ilosc stron podobna cena moze byc nawet i ze 2 dychy.
Dystrybucja Kolporter, Ruch i EMPiK.
Nie koniecznie zamkniete historie...

Nie kupowalibyscie?
Kiedys Egmont wydawal za taka sama cene Splatana Siec . Tytul nie wytrzymal dlugo na rynku.
Jakby wydawali od Brand New Day to napewno bym nie kupil. Moze fanów Marvela troche w Polsce jest ale jedni kupowaliby Daredevila inni X-Men itd. Wszystkim nikt nie dogodzi.
Odpowiedz
Slyszalem od kolegi ze na miejsce Koloporterów wejda empiki.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."
Odpowiedz
Najlepeiej w ogóle nie wydawał ,przynajmniej sie nie zbankrutuje w rekordowym czasie .
Odpowiedz
Z takim nastawieniem to daleko nie zajedziemy Stachu;)poza tym to wydaje mi sie, ze fani Marvela, DC, czy ogólnie amerykanskich komiksów byli w Polsce "targetem", badzmy szczerzy wszystko idzie w japonskie produkty, bo wiecej ludzi ma to zapotrzebowanie. Przynajmniej ja to tak widze, jak chodze komiksy kupowac.
Odpowiedz
Bo tak jest... Policzcie sobie w empiku ile jest konkretnych komiksów amerykanskich (glównie tych o super herosach) a ile mangi.
Tych magazynów i serii "dla dzieci" to ja nie licze.

ps To jest mój jubileuszowy dwusetny post:D
:spider_clap::spider_dance::venom::spidey_cheers::goblin_sway::spidey_mj::spidey_dance::spidey_peace::spidey_dude:
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
' napisał(a):ps To jest mój jubileuszowy dwusetny post:D
:spider_clap::spider_dance::venom::spidey_cheers::goblin_sway::spidey_mj::spidey_dance::spidey_peace::spidey_dude:

To piwo stawiasz chlopie.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."
Odpowiedz
Historia TM-Semic czyli początek i koniec
http://www.youtube.com/watch?v=MfetCnSzd1s
Odpowiedz
Na pewno zeszytóek w dzisiejszych czasch nie opłaca się wydawać bo
- wysokie koszty licenzji
-drożejący druk
-trudnośc w znalezieniu odpwowiedniego tytułu któego regularnie by kupowali ci sami ludzie co tomy z WKKM
Odpowiedz
Problemem zeszytówek był także VAT. Zawsze był traktowane jak pisma (7%) podczas gdy albumy jak książki - tylko, że te drugie od 2 lat również są opodatkowane na (5%) więc wydawcom znowu się oberwało.
Wesoły świr
Odpowiedz
Czyli chyba wszyscy zgadzamy się co do słuszności wydań zbiorczych, problem tylko w tym że to musiało być wydawnictwo które tak jak poruszałem w temacie WKKM nie jest ograniczone ilością stron na dany tom. A to niestety w konsekwencji doprowadza do cięcia historii i nie jest ona wówczas tak kompletna...
Odpowiedz
W przypadku starszych historii może tak jest, ale od jakichś 20 lat scenariusze do serii komiksowych są tworzone tak, żeby historia zamykała się w formie nadającej się od razu do zebrania jako TPB.
Wesoły świr
Odpowiedz
Ograniczenia stron miał Mega Marvel zawsze musieli się zmieścić w 128 stronach przez to nie miłosiernie ucieli 15 stron z Daredeviala, Hachette wydaje tomy o różnej objętości taki Wolverine ma 96 stron a Marvels 220 przy tej samej cenie.
Odpowiedz
Nie ukrywam że jestem raczej zwolennikiem wydawania starszych historii, nie wydanych wcześniej w kraju ze względu na to że nowe mnie w przypadku Marvela niezbyt interesują. Nie chodzi oto że jestem ortodoks, zamknięty w jednej epoce tego wydawnictwa. Po prostu to co się dzisiaj wyrabia, powoduje że mi czasami ręce opadają ale to temat rzeka... A co do Mega Marvel może się ktoś zgodzi lub nie, ale akurat co by nie powiedzieć tutaj uważam dobór tytułów był trafny.
Odpowiedz
W MM napradę dobre były tylko Torment, Weapon X i Daredevil, niezłe (Ghost Rider, GR 2099, Sabetooth czy Wolverine/Gambit) reszta to średniaki albo słabizna(New Warriors, Infinity F4 czy Hulk)
Odpowiedz
Akurat New Warriors mi się podobał, lubię genezy powstawania grup. Inna sprawa że tylko pierwsza cześć tego tomu o tym opowiadała...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości