Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.33 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popularnosc komiksu Spider Man 90-98 w Polsce
#21
Zakupiłem książkę autorstwa Łukasz Kowalczuka Tm-Semic Największe wydawnictwo komiksowe lat 90. Wprawdzie fragmenty mnie nie przekonały ale postanowiłem zaryzykować. Obawiałem się że skoro była to pierwotnie praca magisterska to będzie napisana sztywnie albo "zbyt przemądrzale". Nic z tych rzeczy książka jest napisana naprawdę dobrze czyta się ją jak najlepsze pozycje od tm-semica.

Dużo informacji pochodzi z Kazetu itp ale powiedzmy sobie szczerze tam były głównie wywiady z ikonami semica więc nie nawiązywanie do nich byłoby błędem bo to ważne źródła patrząc na niektóre recenzje wydaje mi się , że niektórzy woleliby aby te wątki skwitowano jednym słowem na jednej stronie w stylu " a to se doczytajcie na internecie". Wbrew pozorom nawet ci którzy topią się w domu pod naporem pozycji giganta lat 90 znajdą tutaj nowe ciekawe informacje zwłaszcza w rozdziale opisującym pierwsze próby wdrożenia amerykańskich scenariuszy na rynek polski , dowiecie się także z niego dlaczego tak dobrze zapowiadające się wydawnictwo jak AS editor zbankrutowało. W książce znajdziemy także ciekawe grafiki np. z okładką pirackiego przedruku Daredevila z 2002 roku. Wiadomo że o popularnych pozycjach semica dałoby się napisać oddzielne książki, ale jako kompendium wiedzy ta pozycja jest wręcz idealna. Są pewne irytujące błędy, literówki (Electra, Elektro) czy też merytoryczne (wg autora w wydaniach specjalnych jedynym Marvelowskim tytułem było tylko podwójne życie pająka, zapomniał o Aktach Zemsty i Sercach Ciemności).

Najlepszy rozdział to ten poświęcony stronom klubowym jeżeli czytacie je z takim samym sentymentem jak ja to na pewno was kupi. Podsumowując warto mieć tą książkę , jest ciekawa i z pewnością przyozdobi nasze półki z pozycjami semica. Takie inicjatywy trzeba wspierać.
Odpowiedz
#22
Ja niestety dalej nadrabiam zaległości w polskich wydaniach komiksów ze Spider-Manem i innymi trykociarzami Marvela i konkurencji. Swego czasu straciłem część kolekcji moich starych semiców, i dzisiaj zostało mi z tego praktycznie tylko pokaźny zbiór Batmanów, gdzie do kompletu brakuje mi kilku/kilkunastu zeszytów. A chcę bardzo je mieć w zbiorach, bowiem Semic wydał naprawdę dobre rzeczy, do tego strony klubowe i inne opracowania przypominają mi czasy dzieciństwa kiedy hurtowo wsysałem lektury najnowszych numerów Spider-Mana, Punishera, X-Men, Batmana, Superman, czy Transformers lub Żółwi Ninja. Miło jednak że Hachette w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wydało takie klasyki jak Kraven's Last Hunt, czy Birth of Venom które wchodziły w zasoby semicowego Spider-Mana dzięki czemu czytelnicy którzy nie byli zainteresowani tym wydawnictwem, mogą zapoznać się z tak klasycznymi historiami.
Odpowiedz
#23


Odpowiedz
#24
Niestety największym grzechem tego wydawnictwa było cięcie stron . O ile np w Punisher 5/93 ten zabieg był konieczny aby nie zdezorientować czytelnika wycięto tam 3 strony odnoszące się do Act of Vengeance . O tyle potwornie potraktowano historię The Man Without Fear wycięto 15 stron które zawierały ważne informacje np jak Matt dostał się do willi Nathiosa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości