komiksy: 1987 komiksy polskie: 198 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×11 – Halloween Moon

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 11
Tytuł: Halloween Moon
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 7 października 2017
Data emisji PL: 6 października 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Kevin Burke & Chris „Doc” Wyatt
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Dan Duncan

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonSpider-Man jest w drodze na imprezę halloweenową w Horizon High, gdy dzwoni do niego Harry, ponieważ jak zwykle Peter spóźnia się, a obaj dzielą ten sam kostium konia. Harry wygląda co najmniej głupio i czuje się tak samo, będąc końskim zadem, więc usiłuje pospieszyć Parkera, aby ich wspólny kostium był kompletny. Jednak i tym razem podwójne życie krzyżuje Peterowi plany. Choć Parker zapewnia przyjaciela, że już niedługo pojawi się na miejscu, zaraz po tym, jak rozłącza telefon, udaje się w miejsce, gdzie wybuchła panika, ponieważ ludzi zaatakował tajemniczy Wilkołak. Spidey próbuje go powstrzymać i szybko przekonuje się, że to nie jest strój halloweenowy. Gdy dopadają go kłopoty, niespodziewanie pojawia się Hulk.

Hulk, walcząc z Wilkołakiem, zakleszcza się w uścisku i zaczyna się siłować. Spidey dostrzega, że kryształ będący na szyi bestii zabiera energię Hulka, więc decyduje się włączyć do walki. Najpierw odpycha Wilkołaka od Hulka, następnie używa miotaczy sieci. Wiedząc, że w walce wręcz nie ma szans z bestią, musi wymyślić coś innego, więc tworzy prowizoryczną procę z drzew i swojej pajęczyny, a następnie używa samego siebie jako pocisku, by zaatakować przeciwnika. Po tym ataku Wilkołak ucieka, a Pająk dostrzega, że Hulka już nie ma, za to pojawił się Bruce Banner. Spider-Man natychmiast pomaga mu wstać i jak zwykle jest podekscytowany, gdyż spotkał sławnego naukowca. Bruce jest w szoku, że ma jakiś fanów w takiej postaci, ponieważ ludzie szaleją za nim głównie, gdy jest Hulkiem. Na ławeczce Banner wyjaśnia Spider-Manowi, z czym mają do czynienia – podejrzewa, że Wilkołak to tak naprawdę człowiek uwięziony w ciele bestii, a nie żaden kostium. Prosi Pająka o pomoc w odnalezieniu zbiega.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonHarry ponownie dzwoni do Petera, ponieważ ten już jest spóźniony ponad 45 min. Podczas imprezy Gwen dostrzega Osborna i podchodzi do niego z zaciekawieniem, co tu robi, ponieważ nie jest już częścią Horizon High. Harry tłumaczy, że został zaproszony na tę imprezę przez Petera, jednak ten się wciąż nie pojawił. Gwen zapewnia Harry’ego, by się nie przejmował swoim kostiumem, ponieważ w ten dzień może być kimkolwiek chce, więc nie wygląda tak głupio, jak on sam o sobie myśli.

Kiedy Spider-Man wraz z Brucem Bannerem przeszukują okolicę, do Pająka dzwoni telefon, w którym Harry informuje Petera, by ten się nie pojawiał na imprezie, ponieważ jest niebezpiecznie. Gdy Peter pyta przyjaciela, co jest przyczyną zagrożenia, Osborn mówi mu o Wilkołaku.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonZanim Spider-Man i Banner pojawiają się w Horizon High, bestia daje radę zranić już trzy osoby. Gdy Wilkołak dorywa Harry’ego, obaj rozpoznają się nawzajem – Harry wiedział, że Wilkołakiem jest Jameson, a potwór wiedział, że ten jest z rodziny Osbornów, co daje do zrozumienia, że napastnik nie jest bezmyślną bestią. Zanim Wilkołak zadaje cios, Spider-Man wkracza do akcji i ratuje Harry’ego, skupiając uwagę potwora tylko na sobie. Walka ponownie się rozpoczyna Gdy w końcu udaje się powstrzymać Wilkołaka, przyklejając go do ściany za pomocą pajęczyny, Bruce Banner dołącza do Pająka. Naukowiec mówi, że muszą utrzymać bestię w tej formie do czasu, aż uda mu się znaleźć sposób na odwrócenie działania kryształu.

Trzy osoby zranione przez złoczyńcę przemieniają się również w wilkołaki. Spider-Man musi powstrzymać pozostałe bestie, pamiętając, że są to tylko zainfekowani studenci, więc nie może ich zranić. Wraz z Bannerem próbuje znaleźć sposób, jak powstrzymać te rozwścieczone wilki. Spidey wie, że wilki mają czuły słuch, więc wykorzystuje sprzęt grający znajdujący się na imprezie i podgłaśnia muzykę na maksimum, co ułatwia walkę z wilkołakami. Pająk każe Gwen i Harry’emu ewakuować wszystkich i zablokować wszystkie wyjścia, by nikt inny nie mógł zostać zainfekowany. Spider-Man chwyta wszystkie trzy wilkołaki, jednak w tym samym czasie główna bestia daje radę się uwolnić, a chwilę później pozostałe trzy wilkołaki wydostają się również na wolność, co pozwala Bruce’owi na przemianę w Hulka.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonHulk zaczyna rzucać Wilkołakiem o ściany pomieszczenia, następnie chce się również rozprawić z mniejszymi bestiami, jednak Spider-Man go powstrzymuje, mówiąc, że to tylko studenci. Gwen informuje bohaterów, że piętro niżej znajduje się pomieszczenie, gdzie mogliby zamknąć zainfekowanych studentów. Hulk robi dziurę w podłodze, by szybciej dotrzeć do owej lokacji i wraz z Spider-Manem i resztą zamykają studentów, by nie zrobić im krzywdy. Harry zdradza tajemnicę, kim jest Wilkołak – jest nim jego kolega z laboratorium, John Jonah Jameson, z którym wspólnie pracowali nad kryształem gamma, który Wilkołak nosi teraz na swojej szyi.

Grupa dzieli się na dwie drużyny, Gwen wybiera Hulka, by mieć go na oku, aby nie zniszczył niczego cennego w Horizon High, natomiast Harry ląduje w jednej drużynie ze Spider-Manem. Podczas przeszukiwania szkoły za pomocą gamma detektorów, Gwen ma problem, ponieważ jej urządzenie nie działa jak należy z uwagi na Hulka, który ma w sobie dużą ilość promieniowania gamma, z kolei drużyna druga spotyka drużynę pierwszą z tego samego powodu, z którym Stacy miała problem.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonChwilę później okazuje się, że detektory wykrywały nie tylko Hulka, ale również Wilkołaka, który zakradł się do nich, wisząc na suficie. Hulk wraz z Spider-Manem zaczynają walczyć z bestią. Gdy Spidey ma okazję, odbiera Wilkołakowi kamień i ukrywa go w antygamma pojemniku, co powoduje, że Jameson wraca do ludzkiej postaci, jednak przygoda na tym się nie kończy, ponieważ podczas walki Hulk został zraniony, co powoduje również jego przemianę. Tak powstaje wielki zielony Wilkołak, któremu teraz Spider-Man musi stawić czoła, a jakby tego jeszcze było mało, przemienieni studenci również dają radę się uwolnić i pojawiają się tuż za nimi.

Spider-Man wraz z Gwen i Harrym muszą uciekać, jednak wilkołaki wciąż ich gonią. Spidey cały czas próbuje mieć swoich przyjaciół na oku, by tym nie stała się krzywda, powstrzymując bestie, które ciągle depczą im po piętach. Ucieczka doprowadza ich do laboratorium, gdzie młodzi naukowcy znajdują ekwipunek, który może służyć im za broń w walce z potworami. Pająk przy pomocy swoich przyjaciół powstrzymuje przemienionego Hulka. Jameson proponuje użyć kryształu na Hulku, by ten mógł wrócić do normy jak na samym początku tego konfliktu. Gdy Hulk wraca do postaci Bruce’a Bannera, pozostałe wilkołaki również wracają do ludzkiej postaci, ponieważ wraz ze zniknięciem Hulka, energia gamma nie jest w stanie dłużej podtrzymywać ich transformacji.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonGdy wszystko się kończy, studenci zostają zabrani do szpitala, natomiast Jameson obiecuje zabrać kryształ do laboratorium, chcąc dezaktywować kamień, by nie był w stanie ponownie wywołać takich szkód. Po tym, jak młody Jameson wraca do Osborn Academy, Norman Osborn, który zezwolił chłopakowi na ”testy” pod postacią Man-Wolfa w terenie, przejmuje kryształ, ponieważ ma wobec niego inne plany. Peter kończy zaś ten wieczór spotkaniem z Harrym w ich ulubionej kawiarni.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonOdcinek 11 tej serii zaoferował gościnny występ Hulka. Spider-Man spotkał więc po Iron Manie kolejnego członka grupy Avengers. Nie będę ukrywać, że ten odcinek nie należy do moich ulubionych. I ostatnimi czasy z odcinka na odcinek dochodzę do wniosku, że jednak ta seria jest zaadresowana tylko dla najmłodszych miłośników naszego pajęczego superbohatera. W opowiadanej przez autorów historii jest wiele nieprawidłowości, jednak jeżeli jest to tytuł dla młodszej widowni, która dopiero poznaje naszego bohatera, myślę, że nie ma co tego rozgrzebywać.

Dużym plusem tego epizodu była konwersacja Spider-Mana z Harrym, który tłumaczy mu, jak ważna jest jego przyjaźń z Peterem. Natomiast przez cały odcinek zastanawiałem się, gdzie jest drugi Spider-Man, gdy nasi bohaterowie walczą z wrogiem przewyższającym ich siły.

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween MoonTen odcinek nie był najlepszy, ale ratowało go parę smaczków, które pozwoliły poznać uczucia Petera w kwestii posiadania dwóch osobowości, jak i uczucia Harry’ego do wszystkiego, co go otacza. Spidey nie zawiódł nas i tym razem – jeżeli mowa o humorze i jego ciętym języku, wiele żartów było bardzo udanych.

Doszukując się plusów, to jak zwykle ta seria ma bardzo dobrą konstrukcję odcinka. Mam na myśli akcję oraz budowę napięcia, mimo że ta historia może nie była najlepsza, jednak sposób opowiadania tej przygody był tak dobry jak w pozostałych odcinkach.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon

Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon Marvel's Spider-Man – 1x11 – Halloween Moon


Related Articles

About Author

Dawidos