komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!Serial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: Shorts
Odcinek: Short 03
Tytuł: Here Comes Hypothesis!
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 26 lipca 2017
Czas trwania: 4:28 minut

Streszczenie

Wypowiadając się do nagrywającej kamery, Peter Parker zgodnie z drugim krokiem metody badawczej stawia hipotezę, że niedawno pozyskane pajęcze moce będzie mógł wykorzystać dla własnych korzyści. Na dowód pokazuje wcześniej zarejestrowane nagranie, na którym widać jak dzięki akrobacjom dostaje się błyskawicznie z poziomu chodnika na dach budynku, co nazywa ”sztuką Parkera”.

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!Kontynuując wywód, Peter stwierdza, że nie zyskał jednak tego, z czego słyną pająki – umiejętności tkania sieci. Postanawia jednak w domowym laboratorium zaprojektować wyrzutnie sztucznej sieci, które zakłada na nadgarstki. Rozpoczyna ich testowanie, najpierw na dachu, gdzie tworzy z lepkiej substancji piłkę, a potem w swoim pokoju, gdzie z pajęczyny tka hamak, a następnie rękawice do boksowania. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli i nie raz doświadcza porażki.

Na sam koniec Parker próbuje trafić latającą muchę, co kończy się zabrudzeniem ścian, a także zaklejeniem oczu przez pajęczynę. Po wyjściu na miasto przeprowadza zaś test wytrzymałości sieci, aby sprawdzić, czy będzie ona w stanie utrzymać jego ciężar. Maskując twarz pajęczyną dla ochrony tożsamości, skacze z dachu i zaczyna przemieszczać się na sieciach nad ulicami do momentu, aż nie zderza się z murem.

Recenzja

Motywem przewodnim trzeciego w ramach 6-odcinkowego prologu filmiku jest drugi krok w metodzie badawczej – postawienie hipotezy. W formie prezentacji przed kamerą Peter Parker, który w tym epizodzie zalicza w całości solowy występ (bez udziału innych znaczących postaci), snuje przypuszczenie, że będzie mógł posłużyć się nowo zdobytymi supermocami z korzyścią dla siebie.

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!Z obecnego tu monologu wyłania się obraz dosyć pewnego siebie młodzieńca, gotowego na ryzyko – to nie ten skryty i zamknięty w sobie Peter Parker, jakiego znamy z wielu pokrewnych mediów. Twórcy kreskówki chcą chyba dostosować wizerunek tej kultowej postaci do współczesnego młodego widza, który przecież przez nowoczesny świat podąża śmielej niż niejeden dorosły.

Po raz kolejny razi w oczy, że Peter testuje pajęcze zdolności na mieście – z poziomu chodnika wskakuje na dach budynku (na dodatek bez kaptura na głowie), uwieczniając ten wyczyn kamerą. Jakieś prowizoryczne nakrycie twarzy by się przydało do tej akcji albo przynajmniej dokonanie tej sztuki pod osłoną nocy (tu chyba był wczesny wieczór).

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!Przełomowym momentem tej krótkometrażówki okazuje się scena skonstruowania wyrzutni sieci. Oczywiście, podczas testów Peter nie raz smakuje porażki i w sumie dobrze, bo dodaje to wiarygodności jego wysiłkom, choć pewnie miało głównie służyć temu, aby podlać owe eksperymenty komediowym sosem (szkoda, że ostatecznie młody bohater nie trafił tej muchy, bo byłby to kozacki wyczyn).

Filmik wieńczy pierwszy przelot nad ulicami miasta i tu wreszcie Peter rusza głową i przed bujaniem się na sieciach w biały dzień zasłania twarz prowizoryczną maską z pajęczyny. Formalnie to jeszcze nie Spider-Man, ale jesteśmy już bliżej celu niż dalej. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

Video

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis! Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis! Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!

Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis! Marvel's Spider-Man – 0×03 – Here Comes Hypothesis!


Related Articles

About Author

Majk