komiksy: 2028 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Demogoblin

DemogoblinWzrost: 208 cm
Waga: 95 kg
Oczy: Czerwone
Włosy: Zakładając, że ma włosy, są one prawdopodobnie czarne.
Znaki szczególne: Demogoblin ma ostre zęby, szeroko otwarte czerwone oczy i rozwidlony język
Prawdziwe imię: Nieznane
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Brak
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Demon
Obywatelstwo: Pozaświatowe
Status prawny: Nieznany
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Nieznany
Znani krewni: Pang
Znani powiernicy: Brak
Znani sojusznicy: Demogoblin dzielił psychiczną więź z Doppelgangerem i ze swoim poprzednim „nosicielem” Jasonem Macendalem. Był członkiem zespołu Maximum Carnage, w skład którego wchodzili Carnage, Shriek, Carrion i Doppelganger. Kiedy dzielił ciało z Macendalem, był/byli oni członkami Sinister Six.
Główni wrogowie: Hobgoblin II, Spider-Man, Venom, Ghost Rider, Johnny Blaze
Główne miejsce pobytu: Martwy
Poprzednie miejsca pobytu: Przypuszczalnie diabelski wymiar N’Astirh i Nowy York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Sinister Six, Maximum Carnage
Wykształcenie: Nieznane
Poziom siły: Nadludzki, w granicach 10 ton.
Moce: Nadludzka siła, skóra powodująca oparzenia i wywołująca halucynacje, medialne zdolności, zwykle demonstrowane jako umiejętność wytworzenia telepatycznej więzi z innymi istotami. Jego dyniowe bombki i pozostałe wyposażenie, choć wyraźne i materialne, są formowane z rozrzedzonego powietrza, siarki i ognia.
Umiejętności: Doskonała znajomość magii i okultyzmu.
Wyposażenie: Wyposażenie Demogoblina przypomina typowe wyposażenie dla Goblinów, z tą różnicą, że jest wytwarzane z ognia i siarki. Posiadał on również ognistą wersję goblin glidera.
Bronie: Siarkowo-preparowane bronie zawierające w sobie dym, gaz i zapalające bomby, często formowane jako dynie.
Ograniczenia: Zbytnia pewność siebie w jego świętej misji.
Pierwszy występ: Web of Spider-Man #86, Więcej

Demogoblin był demonem, „piekielną” częścią duszy Macendale’a znanego jako Hobgoblin. Po przegranej walce ze Spider-Manem i drugim Zielonym Goblinem, Jason Philip Macendale Jr, AKA Hobgoblin wykorzystał szansę w czasie kryzysu Inferno, podążając za kilkoma demonami z powrotem do ich kryjówki i stawiając czoła ich demonicznemu lordowi N’Astirh. Macendale pożądał większej siły, aby pokonać swoich przeciwników i zaoferował swoją duszę N’Astirhowi w zamian za część energii. Kiedy N’Astirh przestał się śmiać, demoniczny lord powiedział, że bezczelność Macendale’a jest warta więcej siły w przeciwieństwie do jego duszy i ostatecznie przyzwał demona, który opętał Mecendele’a. Dało to Macendale’owi fizyczną siłę, której pożądał, połączoną z nadludzką szybkością i wytrzymałością. Jednakże jego wygląd zmienił się – twarz i ciało zaczęło przypominać idealną replikę maski Hobgoblina.

Demoniczny Hobgoblin został wynajęty, by dokonać ataku na Doktora Strange’a. Przegrał jednak pojedynek z najpotężniejszym czarownikiem. Zaczął likwidować najemników, dopóki na jego drodze nie pojawił się Moon Knight. Walka między tą dwojką przeniosła się do domu Knighta i zakończyła się porażką Hobgoblina, z chwilą wkroczenia na scenę Spider-Mana.

Macendale został zabrany do Tombs Prison, gdzie doszło do niebywałego incydentu. Demon, który opętał Jasona, udowodnił z czasem swoją niezależność i stoczył wiele pojedynków o kontrolę nad ciałem Macendale’a, do momentu, gdy dosłownie wyrwał się z ludzkiego nosiciela i rozpoczął osobną egzystencję jako Demogoblin.

Demogoblin był religijnym fanatykiem, którego nie interesowały bogactwo czy pozycja. Był zdeterminowany zniszczyć wszystkich grzeszników i w ten sposób otrzymać dla siebie odkupienie. Choć jego definicja grzesznika była raczej surowa i wykluczała tylko dzieci, kilkakrotnie znajdował się w konflikcie ze Spider-Manem. Po raz pierwszy doszło do walki w cyklu Infinity War, kiedy to Demogoblin przyłączył się do obcego klona Spider-Mana, Doppelgangera. W walce tej uczestniczyli również Ghost Rider, Venom i poprzedni nosiciel Demogoblina, Macendale, którego obłąkany demon chciał zabić. Demogoblin poniósł jednak klęskę i straciwszy siłę, utonął.

Demogoblin oczywiśie przeżył i trafił do więzienia. W tym czasie Moon Knight zaczął cierpieć na „magiczne” zawroty głowy, a jego twarz zaczęła gnić. Podejrzewając, że za jego stan odpowiada Demogoblin, Knight złożył demonowi wizytę w więzieniu. Podczas telepatycznej potyczki, Knight odkrył, że Demogoblin umieścił w nim wirusa, który zaczął przejmować jego ciało. Istota powstała z wirusa wyrwała się z ciała Rycerza i rozpoczęła osobną egzystencję jako Pang. Knight pokonał po raz kolejny Demogoblina i pozostawił go w jego celi.

Demogoblin powrócił w czasie nowojorskiej rzezi zorganizowanej przez Carnage’a. Jego interes w oczyszczeniu z grzechu Nowego Yorku spowodował, że dołączył do Carnage’a i spółki, chociaż wielokrotnie udowadniał brak dyscypliny i podważał autorytet szefa grupy. I tym razem święta misja się nie udała.

Ostatecznie Demogoblin postanowił poprosić Macendale’a o wybaczenie, irytując Hobgoblina tak bardzo, że zdecydował się on pozbyć ze świata swojej drugiej połówki i to raz na zawsze. Ostatnia bitwa miała miejsce w kościele. Kiedy oderwał się filar i zagroził życiu pobliskiego dziecka, Demogoblin podtrzymał go, aby dać chłopcu czas na ucieczkę, ale sam został zmiażdżony, gdy stracił swoją siłę.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk