komiksy: 1887 komiksy polskie: 159 seriale animowane: 112 biografie: 59

Doppelganger

DoppelgangerWzrost: cm
Waga: 108 kg
Oczy: Złożone
Włosy: Brak
Znaki szczególne: Szęść rąk, ostre jak brzytwa zęby
Prawdziwe imię: Brak
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Doppel
Podwójna tożsamość: Brak
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Brak
Obywatelstwo: Brak
Status prawny: Brak kryminalnego rekordu
Miejsce urodzenia: Nowy York
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Magus (twórca)
Znani powiernicy: Brak
Znani sojusznicy: Shriek, Demogoblin, Carnage, Carrion II
Główni wrogowie: Spider-Man, Hobgoblin II, Moon Knight, Ghost Rider II, Johnny Blaze, Venom, Cloak, Dagger
Stałe miejsce pobytu: Martwy
Poprzednie miejsce pobytu: Nowy York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Maximum Carnage
Wykształcenie: Brak
Poziom siły: Conajmniej tak silny jak Spider-Man
Moce: Z wyjątkiem siły, Doppelganger posiada również pazury na dłoniach, które umożliwiają mu wspinanie się po ścianach.
Umiejętności: Brak
Wyposażenie: Brak
Bronie: Doppelganger wytwarza pajęczyne (twór własnego organizmu), która jest ostra jak brzytwa.
Ograniczenia: Doppelganger jest bezmyślny i łatwo wykorzystywany przez innych wrogów Spider-Mana
Pierwszy występ: Infinity War #1

Doppelganger to duplikat Spider-Mana stworzony przez wroga Adama Warlocka, Magusa. Podczas epickiej bitwy znanej jako Infinity War, Magus stworzył wynaturzone i złe sobowtóry wszystkich bohaterów zamieszkujących Ziemie. Doppelganger jest jednym z jego „dzieci”. Po raz pierwszy zmierzył się ze Spider-Manem, gdy ten walczył z Hobgoblinem II i ścigającym go Demogoblinem. Hobgoblin uratował Spider-Manowi życie, strzelając do Doppelgangera z pistoletu. Postrzelony duplikat nabił się na kratę. Jednak jego ciało zostało sekretnie zabrane przez Demogoblina, który zdołał go ożywić .

Po pokonaniu Magusa, wszystkie złe sobowtóry zostały zniszczone, z pominięciem jednego. Tym wyjątkiem był Doppelganger. Dzieląc psychiczną więź z Demogoblinem, stał się jego „zwierzątkiem” wypełniającym posłusznie polecenia demona. Wspólnie ze swym panem ścigał Spider-Mana i Hobgoblina. Pościg doprowadził do spotkania z Venomem pomagającym Ghost Riderowi i Johnny’emu Blaze’owi w walce z Deathspawnem. Doppelganger stawił Brockowi czoła, ale przez przypadek został naznaczony śmiertelnym dotykiem Demogoblina. Przeżył, ale kompletnie pozbawiony zmysłów opuścił swego pana i usunął się w cień.

Doppelganger skrzyżował swoją drogę z Carnagem i Shriek, kiedy oboje uciekli ze szpitala Ravencoft. Obłaskawiony przez kobiete dołączył do ich grupy „Maximum Carnage”, której celem było zaprowadzenie w mieście kompletnego chaosu. Doppelganger stał się uczestnikiem tej przerażającej rzezi. Traktowano go jako „syna” szalonej rodziny, którego rodzicami byli Carnage i Shriek, a braćmi Demogoblin i Carrion. Grupa zaczęła jednak przeżywać kryzys. Kiedy Carnage dowiedział się, że Shriek zabiła paru ludzi bez jego pozwolenia próbował ukarać niewdzięczną „żonę”. Wierny i opiekuńczy Doppelganger stanął po stronie „matki”. Chcąc dać Shriek nauczkę, Carnage zabił Doppelgangera, zrzucając go z dachu budynku.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk