komiksy: 1887 komiksy polskie: 155 seriale animowane: 112 biografie: 59

Hydroman

hydromanWzrost: cm
Waga: 88,865 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Jasno brązowe
Znaki szczególne: Poci się wylewnie, gdy nie koncentruje się na podtrzymywaniu swojej materialnej struktury.
Prawdziwe imię: Morrie Bench
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Mud-Thing
Podwójna tożsamość: Generalnie nieznana
Obecny zawód: Najemnik
Poprzedni zawód: Pracownik fizyczny na statku
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Karany
Miejsce urodzenia: Bronx, Nowy York
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Brak
Znani powiernicy: Sadie Frickett, bywalczyni barów
Znani sojusznicy: Sandman
Główni wrogowie: Spider-Man, Sandman
Główne miejsce pobytu: Bary w slumsach Nowego Yorku
Poprzednie miejsce pobytu: Nowojorski statek
Obecna przynależność do grup: Syndykat Zbrodni Hooda
Poprzednia przynależność do grup: Sinister Twelve, Frightful Four, Hammer Industries, Masters of Evil, Sinister Syndicate, Assembly of Evil
Wykształcenie: Przypuszczalnie mocno ograniczone
Poziom siły: Nadludzki
Moce: Może zmieniać każdą część ciała w wodę
Umiejętności: Potrafi zmieniać swój stan skupienia w ciekły, dzięki czemu zmienia również kształt. Jest w stanie manipulować i wchłaniać zewnętrzną wodę. Bardzo szybko porusza się za pomocą dróg i rur wodnych.
Wyposażenie: Brak
Bronie: Działające pod wysokim ciśnieniem strumienie wody wypuszczane z własnego ciała.
Ograniczenia: Ogień i wysoka temperatura są zabójcze dla jego struktury molekularnej. Na ich wskutek może wyparować, jeśli nie uzupełni braku wody.
Pierwszy występ: Amazing Spider-Man #212

Morrie Bench był członkiem załogi statku towarowego, który został wyrzucony za burtę przez Spider-Mana, gdy w oceanie był testowany potężny podwodny generator. Nieoczekiwane okoliczności takie jakie awaria urządzenia i obecność w wodzie wybuchowych gazów zmieniły strukturę komórkową Bencha. Po wyciągnięciu go z głębin oceanu, zauważono, że jego ciało zaczęło zachowywać się jak woda. Zaniepokojony Bench udał się do lokalnego baru, gdzie zamierzał wszcząć bójkę. Nikogo jednak nie było. Nagle zauważył, że nie tylko może zmieniać stan, ale również kształt i formę swego ciała. Przyjął imię Hydro-Man i postanowił ukarać sprawcę jego niesamowitej zmiany: Spider-Mana. Podczas walki, bohater rozbryzgał ciało Bencha, tak, że nie mógł on odtworzyć się przed wyparowaniem.

Hydro-Man zrekonstruował się, gdy wyparowana część jego ciała spadła jako deszcz na dach jednego z budynków Manhattanu. Bench wrócił do swego ulubionego pubu, gdzie spotkał Williama Bakera alians Sandmana romansującego z jego byłą dziewczyną Sadie Frickett. Podjął z nim walkę, do której włączył się Spider-Man. Kiedy Sandman zamienił się w piasek, a Hydro-Man w wodę, Spider-Man doprowadził do ich połączenia, w wyniku którego powstała kreatura będącą mieszanką piaskowo – wodną. Sadie posłużyła za przynęte, a helikoptery policyjne unieszkodliwiły potwora za pomocą gazu, który odwodnił go i rozkruszył. Naukowcy chcieli przywrócić mężczyzn do życia, ale ich próby okazały się porażkami. W końcu wyrzucono powstałe błoto na śmieciowisko. Hydro-Man i Sandman zregenerowali się sami i odzielili od siebie. Zawarli rozejm, gdyż obaj stwierdzili, że ich wspólna walka grozi śmiercią każdemu z nich.

hydroman2Hydro-Man, który nadal nie zrezygnował z zemsty na Spider-Manie, dołączył do niebiezpiecznej grupy Sinister Syndicate. Jak wiadomo z pokonania Pająka nic nie wyszło, bo SS podobnie Frightful Four rozpadła się. Hydro-Man był jednym z najemników zatrudnionych przez Justina Hammera, który zwiększył jego zdolność kontrolowania wody. Potem służył w grupie Masters of Evil założonej przez córkę Hammera, Justine. Po śmierci Justine zaczął współpracę z Shockerem. Ostatnio Hydro-Man dołączył do Sinister Twelve, lecz w tej grupie również poniósł klęskę.

Hydro-Man połączył siły z dawnymi sojusznikami, Boomerangiem i Shockerem, by obrabować Dom Aukcyjny Baily. Na dachu wytropił ich wówczas Spider-Man. Do bitwy włączyli się Komodo i War Machine, którzy usiłowali pochwycić Spider-Mana. Złowieszcza trójka uciekła, po czym została zaatakowana przez specjalną jednostkę rządową o kryptonimie Scarlet Spiders, złożoną z trzech agentów w kostiumie Iron Mana, przypominających Spider-Mana.

Hydro-Man pojawił się ponownie jak członek Frightful Four Wizarda. Został pokonany, kiedy Sue Storm wrzuciła go w atmosferę Tytana (największy księżyc Saturna), gdzie błyskawicznie zamarzł. Następnie został zwerbowany przez Hooda, pragnącego stworzyć potężny syndykat zbrodni.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk