komiksy: 2028 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Puma

PumaWzrost: 188 cm
Waga: 109 kg
Oczy: Zielone
Włosy: Czarne (czerwone jako Puma)
Znaki szczególne: Jako Puma, ma on skazę nad prawym okiem
Prawdziwe imię: Thomas Fireheart
Obecny psuedonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Jego tożsamość Pumy jest chroniona ze względu na prawo, chociaż zna ją jego plemię, Nocturne i Spider-Man.
Obecny zawód: C.O.E of Fireheart Enterprises i okazjonalnie najemnik i zabójca
Poprzedni zawód: Brak
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Brak kryminalnego rekordu
Miejsce urodzenia: W pobliżu Hartsdale, Nowy Meksyk
Stan cywilny: Kawaler
Znani krewni: Jego wujek, szaman plemienia.
Znani powiernicy: Jego wujek, jego ostatni mistrz ninja Muramoto, Spider-Man, Mary Jane Watson, Nocturne (chociaż nie jest pewne czy pamięta ją po przywróceniu do ludzkiej postaci)
Znani sojusznicy: The Rose, Silver Sable, The „Outlaws”, Sand – Man, Rocket Racer, the Prowler. Jego współplemieniec Portal może być uważany za sojusznika, dopóki nie dowiedzie się, że jest inaczej.
Główni wrogowie: Spider-Man, The Beyonder, The Black Cat i The Black Crow.
Główne miejsce pobytu: Fireheart ma wiele baz operacyjnych na całym świecie, wliczając w to Nowy York, Tokio, Nowy Meksyk i Francję.
Poprzednie miejsce pobytu: Brak
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: The Outlaws
Wykształcenie: Wyższe. Fireheart ma poziom mistrza w biznesie administracyjnym.
Poziom siły: Jako Puma, jest silniejszy od Spider-Mana
Moce: Puma ma ponadludzkie zmysły: może, dla przykładu, widzieć aury. Zanim zamieni się w Pumę przez koncentrację, może być uważany za osobę obdarzoną umysłowymi zdolnościami paranormalnymi. Moce Pumy są wynikiem długoletnich badań genetycznych, choć wpływ na nie mogą mieć również zaklęcia wujka. Kiedy stawił czoła The Beyonderowi na krótko otrzymał kosmiczne moce, których nie sposób pojąć. Jakim cudem był zdolny uzyskać taką siłę potrzebną do konfrontacji z The Beyonderem pozostaje niejasne; jego wujek nazwał Thomasa wybranym mistrzem śmierci, zatem to mogłoby być spowodowane przez interwencją Śmierci, którą Fireheart był zdolny ujarzmić, aby zdobyć taką kosmiczną energię.
Umiejętności: Fireheart jest niezwykle zdolnym menadżerem finansowym o genialnym ilorazie inteligencji. Spędził również parę lat w Japonii, trenując wschodnie sztuki walki i posiada ponadprzeciętne umiejętności śledzące.
Wyposażenie: Brak
Bronie: Brak
Ograniczenia: Puma kieruje się swoim własnym kodeksem honorowym, który tylko on sam rozumie.

Thomas Fireheart to rezultat wieloletnich badań genetycznych prowadzonych przez jego rodowite amerykańskie plemię. Fireheart potrafi przemienić się w Pumę, pół – górskiego lwa o zmysłach bardziej przenikliwych niż u normalnego człowieka. Jest tradycjonalnym obrońcą swojego plemienia z Nowego Meksyku, chociaż sam często zadawał pytania dotyczšce mistycznych rytuałów odprawianych przez jego wuja, szamana plemienia.

Jako właściciel i C.O.E Fireheart Enterprises (korporacji z siedzibą w Hartsdale, Arizona), jest również znany na skalę narodową pod swoją ludzką postacią. Jako Puma, Fireheart poczštkowo działał jako międzynarodowy, profesjonalny zabójcą i najemnik, który sprzedawał swoje unikalne zdolności ludziom takim jak Rose czy Kingpin.

Puma po raz pierwszy skrzyżował swoją drogę ze Spider-Manem, kiedy został wynajęty przez Rose’a do zabicia Pająka. W zrealizowaniu tego planu przeszkodziła mu Black Cat. Puma jeszcze raz spróbował zaatakować Spider-Mana, ale zmienił zdanie, gdy zobaczył jak Spider-Man uratował życie naocznego świadka ich walki.

Puma szukał pomocy u Spider-Mana, kiedy odkrył, że jest przeznaczony do walki z Beyonderem. Spider-Man odmówił, wywołując u Pumy wątpliwości i ostatecznie doprowadzając do jego porażki w walce przeciwko Beyonderowi.

Puma publicznie zmierzył się ze Spider-Manem w napisanej przez siebie historii w Daily Bugle, która ukazywała Spider-Mana jako złodzieja. Kiedy historia okazała się nieprawdą, Puma poczuł, że stracił twarz i honorowo postanowił oczyścić imię Spider-Mana. Poznając tożsamość Spider-Mana, zaoferował Parkerowi pracę w swojej firmie, ale ten odrzucił jego ofertę.

Aby ostatecznie spłacić dług honoru wobec Spider-Man, Fireheart zakupił Daily Bugle i rozpoczął kampanię pozytywnej promocji, która w głównej mierze była odpowiedzialna za publiczne postrzeganie Spider-Mana jako bohatera. W tym czasie niemal zginął w ataku przeprowadzonym przez Hobgoblina, ale życie ocalił mu Spider-Man.

Fireheart zgodził się dołączyć do Outlaws, grupy zreformowanych super-łotrów takich jak Sandman, Rocket Racer i Prowler, aby pomóc Spider-Manowi w starciu z Avengers. Z czasem okazało się, że obie grupy padły ofiarą manipulacji zmienno-kształtnego Space Phantoma.

Ostatecznie Fireheart sprzedał Jamesonowi swoje akcje Daily Bugle za przysłowiowego dolara, po czym uregulował swój honorowy dług wobec Spider-Man w trakcie wizjonerskiego rytuału, jaki odbył wraz z nim na pustyni w Nowym Meksyku.

Zwierzęca część Pumy wzięła górę, po kontakcie z Black Crow, którego czar wymazał mu z pamięci wiedzę o tożsamości Spider-Mana. Puma został poważnie zraniony w czasie walki z nowojorską policją, ale został wkrótce przywrócony do zdrowia przez Nocturne, która ostatecznie odnowiła jego ludzką psychikę.

Następnie Puma wystąpił w krwawych zawodach sportowych, w których doszedł aż do rundy półfinałowej. Jednak nie wszedł do finału, gdyż został pokonany przez Wolverine’a.

Gdy Thomas Fireheart uczestniczył w konferencji biznesmenów w Nowym Yorku wbrew własnej woli zaczął zamieniać się w Pumę. Okazało się, że stał się on ofiarą promieniowania wydzielanego przez meteoryt należący do Vincenta Stegrona. Wspólnie ze Spider-Manem i Black Cat, Puma powstrzymał Stegrona przed „deewolucją” mieszkańców Nowego Yorku.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk