komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

LEGO Spider-Man 2/2023

LEGO Spider-Man 2/2023Tytuł: LEGO Spider-Man 2/2023
Wydawnictwo: Blue Ocean Entertainment Polska sp. z o.o.
Data wydania: Kwiecień 2023
Scenariusz: Philip Madden
Rysunki: Carlos Tostes
Tusz: Carlos Tostes
Kolor: Walter Pereyra
Grafik: Michał Borkowski
Redaktor: Zuzanna Klim
Redaktor naczelny: Marianna Ściubisz
Tłumacz: Joanna Forysiak
Wydawca: Mariusz Ryznar
Cena: 19,99 zł

Streszczenie

1 kwietnia. Wszyscy robią sobie psikusy. Elektro wykorzystuje sytuację i obrabia bank. Przechodnie myślą, że to żart. Zjawia się Spider-Man i rusza w pościg za złodziejem. Trafiają na konkurs rzucania ciastem z kremem. Jednym dostaje Elektro, dzięki czemu Pająk wykorzystuje okazję i go unieszkodliwia. Po oddaniu go w ręce policji, wraca do szkoły, by nie spóźnić się na zajęcia.

Na miejscu Peter pada ofiarą wielu żartów. Podobnie jak w tym czasie J. Jonah Jameson, który zostaje obrzucony dyniami przez Zielonego Goblina. O tym zajściu szybko dowiaduje się Peter i rusza do akcji.

Na miejscu, przed budynkiem Daily Bugle Spider-Man rozpoczyna walkę z Zielonym Goblinem. W chwili, gdy przeciwnik jest unieszkodliwiony, Pająk domaga się odpowiedzi. Okazuje się, że Goblinowi nie spodobał się artykuł o nim na stronie internetowej wydawcy, jako o najgorszym przestępcy. Zjawia się Hobgoblin, który bierze na siebie odpowiedzialność za ten żart. Zhakował stronę Daily Bugle i napisał taki artykuł, gdyż dosyć miał bycia gorszym Goblinem. Uważa to on jest lepszy. Dochodzi do starcia między Goblinami. Pająk zabiera Jamesona w bezpieczne miejsce i interweniuje.

Gobliny dochodzą do porozumienia, że zamiast walczyć ze sobą, lepiej jak zajmą się Spider-Manem. Manewrując w powietrzu Pająkowi udaje się pokonać obu przeciwników i oddać ich w ręce policji. Wraca do domu, gdzie pada ofiarą żartów prima aprillisowych ze strony cioci May.

 

Dodatki

• łamigłówki i zagadki i ciekawostki (12 stron)
• dwa plakaty (4 strony)
• mini-figurka LEGO: Zielony Goblin + ślizgacz + 2 dyniowe bomby
• karty do kolekcji Lego Avengers, Seria 1 – jedna paczka losowych kart
• karty do kolekcji Lego Avengers, Seria 1 – karta limitowana: Czarna Pantera

Recenzja

Kolejny numer magazynu LEGO poświęconemu naszemu ulubionemu herosowi. Tym razem głównym tematem jest 1 kwietnia i Prima Aprilis. A z tej okazji głównym antagonistą numeru został Zielony Goblin (a także Hobgoblin, z dodatkowym udziałem Elektro).

Fabularnie komiks skupia się na żartach, gdzie główną ich ofiarą jest Peter. Co prawda Gobliny też robią sobie żarty i zamieniają dyniowe bomby na prawdziwe dynie. Jedynie Elektro działa na poważnie i obrabowuje bank. Większego problemu nie mam z tą fabułą, ale nie da się ukryć, że pasuje typowo dla najmłodszych.

Pozostała część gazetki to jak zwykle jakieś drobne ciekawostki (tutaj trochę o Mysterio), łamigłówki, a także dwustronny plakat. Prezentuje się całkiem spoko. Jedna strona przedstawia Zielonego Goblina i Hobgoblina, a druga Pajączka w pojedynku z Sandmanem.

Do gazetki jak zwykle dołączone są dodatki. I tutaj jest ich całkiem sporo. Zacznijmy od kart kolekcjonerskich, która całkiem niedawno miała swoją premierę. Karty LEGO Avengers. Otrzymujemy jedną kartę limitowaną z wizerunkiem Czarnej Pantery (nie szukajcie w innych egzemplarzach tego numeru innej karty, tylko ta jedna dostępna), a także paczkę z sześcioma losowymi kartami. Całkiem spoko dodatek i zarazem promocja wydanej kolekcji.

Drugi bonus to już standard: mini-figurka LEGO. Tym razem padło na Zielonego Goblina. I jestem pełen zachwytu, że do postaci dołączono ślizgacz i dwie bomby dyniowe. Pojazd oczywiście musimy sami zbudować. Tutaj ważna uwaga, nie jest on jakoś skomplikowany, ale nie ukrywajmy, to jest dodatek do gazetki. Jak dla mnie sprawdza się rewelacyjnie. Wykonanie samej figurki też mi przypadło do gustu. Mamy czapeczkę z uszami, a także torbę na ramię. Zielony jest w całym swoim ekwipunku. Postać ma dwa wyrazy twarzy, co też jest swoistym plusem. Mógłbym się jeszcze długo zachwycać nad tą mini-figurką, ale pora przejść do podsumowania.

Bardzo fajny numer, z jednej strony szkoda, że jego cena znacznie wzrosła – bo aż o 3 złote, z drugiej jednak jeśli mini-figurki posiadać będą więcej ekwipunku i będą tak dobrze wykonane, to jestem w stanie taką podwyżkę zaakceptować. Właściwie to nie mam się czego przyczepić do tego numeru, a zatem 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

LEGO Spider-Man 2/2023 LEGO Spider-Man 2/2023

LEGO Spider-Man 2/2023 LEGO Spider-Man 2/2023


Related Articles

About Author