komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Spidey i Super-Kumple 4/2022

Spidey i Super-Kumple 4/2022Numer: Spidey i Super-Kumple 4/2022
Tytuł: Nosorożec Rozrabiaka
Wydawnictwo: Story House Egmont sp. z o.o.
Data wydania: Listopad 2022
Scenariusz: brak informacji
Rysunki: brak informacji
Tusz: brak informacji
Kolory: brak informacji
Okładka: brak informacji
Redaktor naczelny: Artur Skura
Przekład: Anetta Radziszewska
Druk: Egmont Printing Services
Produkcja: Cezary Wolski
Cena: 13,99 zł

Streszczenie

Noc. Nosorożec przeszukuje śmietniki w poszukiwaniu złota. Hałasy, które robi wabią Spider-Mana i Spina. Wspólnymi siłami unieszkodliwiają przeciwnika i odnadują worek ze złotem. Decydują się zwrócić je do banku.

Zawartość i dodatki
    – komiks
    – łamigłówki, wycinanki, trening
    – gadżet: Pajęcza Proca

 

Recenzja

Kolejny numer to powielanie standardowego scenariusza dla tego typu czasopisma. Mnóstwo zagadek, komiks i jakościowo byle jaki gadżet w ramach przycągnięcia dziecka.

Postanowiłem zwrócić uwagę na jeden aspekt obecnej historii przedstawionej w komiksie. Otóż komiks ma uczyć i bawić. Czego może uczyć obecna historia, gdzie bohaterowie pokonali Nosorożca za to że nocą hałasował? A także Zabrali do banku złoto, które, jak stwierdzili, pewnie ukradł, bo przecież nie mógł oszczędzić, ani dostać od kogoś z rodziny, a że to monety złote, to przecież Rhino wygląda jak super-złodziej i na pewno nim jest. Rozumiecie już o czym piszę? Otóż Pająki potraktowały Nosorożca z góry, przy pomocy stereotypów i własnych przypuszczeń. A że hałasował, to sprowokowali z nim bójkę, zamiast przemówić mu do rozsądku (słowami). W dodatku zabrano mu złoto i defacto bez żadnych dowodów stwierdzili, że na pewno ukradł, a zatem, to młode Pająki wyszły w tej historii na złych – pobicie przeciwnika i kradzież, a wszystko to poparte przypuszczeniami. Scenarzysta sie nie postarał i bardzo spłycił historię do maksimum przez co uczynił z obu Pająków tych złych. Oczywiście można powiedzieć, że przecież to Rhino, ale jednak nikogo nie wolno osądzać bez udowodnienia winy.

Po tym niezbyt udanym komksie przechodzimy do standardowych łamigłówek i zadań. A także nowość: trening dla najmłodszych. Co w sumie jest dodatkowym plusem. Tym razem zaliczę na plus wycinankę, bo na odrocie materiału do wycięcia jest reklama, a zatem nie tracimy gazetki. Niestety nie ze wszystkimi drobnymi wycinankami jest tak kolorowo.

Do gazetki dołączona jest plastikowa proca z pająkiem. To chyba nie jest dobry pomysł na prezent. W koszyczek „broni” dziecko może włożyć np. kamień i wyrządzić wiele szkód.

Egmont. Co jest z Wami? Czy wy wogóle macie jakiś wpływ na to co wydajecie, czy jak już kupicie licencję, to ślepo tłumaczycie i wydajecie. Niezbyt pomyślona zabawka i do tego historia, która jak wykazałem, nie ma pozytywnego wydźwięku. Z przykrością jesem zmuszony wystawić dwa pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Spidey i Super-Kumple 4/2022 Spidey i Super-Kumple 4/2022 Spidey i Super-Kumple 4/2022


Related Articles

About Author