komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Girls #2

Spider-Girls #2Numer: Spider-Girls #2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Styczeń 2019
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Andrés Genolet
Tusz: Andrés Genolet
Kolory: Jim Charalampidis & Triona Tree Far
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Yasmine Putri
Redaktor: Kathleen Wisneski
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Earth-18119. Spider-Man i Spinneret włączają zegarki międzywymiarowe i teleportują się na front walki z Inheritors. Spider-Girl, Spider-Woman i Spiderling zostają, aby zbadać związek Annie ze zwojami Spider-Cult. May pyta, czy poza nią są tu jeszcze jakieś Pająki. Dziewczyna zabiera koleżanki do Oscorp, gdzie sześcioręki Norman “Normie” Osborn kończy zdalnie posiedzenie zarządu. Po drodze Anya zauważa, że May przeżywa pobyt w tym świecie, który tak bardzo przypomina jej własny.

Oscorp. Spider-Girls opowiadają Osbornowi o Inheritors i magicznych zwojach, które mogą ich powstrzymać. Tymczasem w dekoracyjnym zamku Belvedere Castle w Central Parku lądują Brix i Bora. W ramach przystawki wygłodniali łowcy zjadają napotkanego ochroniarza.

Osborn zabiera Spider-Girls do laboratorium, gdzie udzielił azylu hybrydom ludzi i pająków – ofiarom eksperymentów przeprowadzonych na bazie krwi Spiderling – które z braku świadomości swoich czynów nie trafiły do więzienia The Raft. Następnie prowadzi trio do sali konferencyjnej, aby Spiderling mogła pomedytować w spokoju nad zwojami. Kiedy Annie dotyka jednego z rękopisów, widzi rodziców i innych walczących Pająków, a następnie fragment Sieci Życia i Przeznaczenia. Łącząc się z nią, niechcący wywołuje przemianę Osborna w wielkiego pająka, który ucieka na korytarz.

Podczas gdy Spider-Girl zostaje przypilnować zwojów, Spiderling i Spider-Woman ruszają w pościg za zmutowanym Osbornem. Okazuje się, że wpadł on do laboratorium, prowokując hybrydy do bójki między sobą. Kiedy Annie obwinia się za to zamieszanie, zawala się sufit i zjawiają się Brix i Bora.

Recenzja

Środkowy rozdział opowieści z pierwszoplanową obsadą w składzie Spider-Girl, Spider-Woman i Spiderling zaczyna powoli odkrywać, jaką kluczową rolę w konflikcie z łowcami Spider-Totemów może odegrać Annie Parker. Poza tym podkręca napięcie, wprowadzając na scenę dwóch przedstawicieli rodu Inheritors, z którymi będą musiały się zmierzyć główne bohaterki tego cyklu.

Drugi numer miniserii poświęconej misji trzech młodych superbohaterek o pajęczych mocach dowodzi, że cały ten trzyczęściowy komiks należy traktować jak pełnoprawny sequel lub nieformalne dalsze numery zakończonego drugiego tomu The Amazing Spider-Man: Renew Your Vows. Występ sześciorękiego Osborna i ludzi-pająków to szansa dla scenarzystki na domknięcie wątków z jej ostatniej historii Weird Science, a dla czytelników – na satysfakcję z posprzątania bałaganu, jakiego narobił Mister Sinister.

W sumie to wielka sztuka, by tak napisać komiks, żeby starego konia wciągnęły przygody przeżywających rodzinne rozterki dziewczyn w maskach. Jody Houser, mimo dość świeżego nazwiska w branży, ma zadatki, by zrobić w Marvelu karierę. Znowu udowadnia, że potrafi wiarygodnie budować relacje postaci. W jej wykonaniu Annie to taka słodka najmłodsza “siostra” z ukrytym talentem, May doświadczona jak na swój wiek fighterka, a Anya stoicka przewodniczka całej paczki. Razem tworzą udane i ciekawe trio.

Najbardziej nurtuje pytanie, jakie cuda potrafi wyczyniać Annie w zetknięciu z magicznymi zwojami, a co za tym idzie Siecią Życia i Przeznaczenia. Przedsmak jej możliwości można tutaj zobaczyć (biedny Osborn). Czy jest ona awatarem jakiegoś wielkiego pajęczego totemu na wzór The Other? Wybrańcem, który potrafi podrasować inne Spider-Totemy, tak aby w Pająkach było jeszcze więcej… pająka? Let’s find out.

Ocena:

Autor: Dawidos

Spider-Girls #2 Spider-Girls #2 Spider-Girls #2

Spider-Girls #2 Spider-Girls #2 Spider-Girls #2

Spider-Girls #2 Spider-Girls #2 Spider-Girls #2


Related Articles

About Author

Dawidos