komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Blade #10

Blade #10Numer: Blade #10
Tytuł: Web
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Sierpień 2007
Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Howard Chaykin
Tusz: Howard Chaykin
Kolory: Edgar Delgado
Litery: Rus Wooton
Okładka: Marko Djurdjevic
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kiedyś. Blade i towarzysząca mu kobieta szukają pewnego mężczyzny. Eric wyważa drzwi kopniakiem i oboje wchodzą do mieszkania. Okazuje się, że właściciela nie ma od wielu dni.

Teraz. Blade pyta na przyjęciu o Lucasa Crossa, swojego ojca. Przystawiając spluwę do głowy rozmówcy, dowiaduje się, w którym pokoju jest Cross. Łowca przerywa rozmowę Lucasa z politykami. Eric mówi ojcu, że poznał rodzinną historię, dzięki wycieczce do Anglii. Na balkonie rzuca się do gardła rodzica. Cross uspokaja go. Ojciec mówi, że został wampirem, aby ponownie być z Bladem i jego matką. Eric pyta, czym jest Przepowiednia, w której spełnienie wierzy zakon Crossa. Ojciec odpowiada wymijająco. Blade wyskakuje przez balkon. Nieco później Łowca rozmawia z Hannibalem Kingiem, prywatnym detektywem, który wykradł kartkę papieru dotyczącą Przepowiedni z siedziby Crossa.

Blade czyta treść przepowiedni. Ojciec w łańcuchach/uwolniony przez syna, który jeszcze się nie narodził, otworzy szczątki Vlada na solnej Ziemi. Łowca dochodzi do wniosku, że pierwsza część o uwolnieniu jego ojca już się spełniła, pozostaje więc zająć się szczątkami Vlada. Blade i King udają się do La Crosse w Kansas, gdzie rozbiły się śmigłowce. King wspomina, że na miejscu był mężczyzna w zielono-czarnym płaszczu. Blade postanawia wrócić do Nowego Yorku, gdyż zna kogoś, kto mógł widzieć tego mężczyznę.

Nowy York. Spider-Man w czarnym kostiumie udaremnia napad na bank, którego chce dokonać Fracture, super-łotr niszczący przedmioty dotykiem. Pojawia się Blade, który usypia niedoszłego złodzieja. Łowca chce porozmawiać z Peterem o wydarzeniach ze szkoły podstawowej sprzed kilku miesięcy (Blade #1), kiedy to Pająk zmienił się w wampira, a Blade był zmuszony postrzelić go w kolano. Peter opowiada, jak zobaczył osobnika w zielono-czarnym płaszczu, wbiegającego do szkoły. W piwnicy był świadkiem spotkania tego osobnika z Draculą. Mężczyzna w płaszczu wykopał z ziemi jakiś amulet. Pająk wkroczył do akcji, ale został ugryziony w szyję przez wampira w płaszczu, przez co nieco zwariował i zaczął latać po szkole, dopóki nie powstrzymał go Blade.

Kiedyś. Blade ratuje parę zakochanych przed atakiem wampira. Następnie rusza w pogoń za wampirem i trafia do klubu jazzowego. Tam zauważa swojego przyjaciela, Jamala, którego szukał w mieszkaniu. Okazuje się, że Jamal został zamieniony w wampira. Blade zostaje zmuszony unicestwić oba wampiry za pomocą krzyża.

Teraz. Spider-Man mówi, że Dracula nazwał osobnika w płaszczu po imieniu. Według Petera wampir w płaszczu nazywał się Jamal Afari. Blade odwraca smutną twarz, a Peter pyta się, czy zna tego mężczyznę.

Recenzja

Blade prowadzi dalej śledztwo w sprawie Przepowiedni, w której spełnienie wierzy kierowany przez jego ojca, Zakon Tyrana. Fanów pół-wampira może zdziwić mała ilość akcji w tym numerze. Dotąd Dzienny Łowca kojarzył nam się z tropieniem przeróżnych potworów (wampirów, wilkołaków i innych kreatur) i ich masową eksterminacją podobnej do tej, którą przeprowadza Punisher w środowisku przestępczym.

Tymczasem Blade używa raczej swojego intelektu i zabawia się w detektywa, korzystając z pomocy przyjaciela, Hannibala Kinga, i co najważniejsze dla czytelników SMO, Spider-Mana, który pojawia się w tym numerze w czarnym kostiumie (Back in Black). Przesłuchanie Petera jest chyba najciekawszą i najistotniejszą sceną, a ponadto, nawiązuje do pozornie nieistotnego gościnnego występu Spider-Mana w pierwszym numerze Blade, ukazując zakulisowe wydarzenia z Blade #1.

Właściwie numer mogę skrytykować za dość słabe rysunki i niestety mój zarzut dotyczy głównie sposobu rysowania postaci Spider-Mana. Daję 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

Blade #10 Blade #10 Blade #10


Related Articles

About Author

Majk