komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Sensational Spider-Man Annual #1

Sensational Spider-Man Annual #1Numer: Sensational Spider-Man Annual #1
Tytuł: To have and to hold
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Lipiec 2007
Scenariusz: Matt Fraction
Rysunki: Salvador Larroca
Tusz: Salvador Larroca
Kolory: Paco Roca
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Salvador Larroca
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Alejandro Arbona, Warren Simons
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Pająk zasłania żonie oczy, mając dla niej niespodziankę. Gdy zabiera ręce kobieta zauważa że znajdują się na antenie Empire State Building.

Wcześniej – MJ, wchodząc do kawiarni Coffee Bean, spotyka Brady’ego, swojego byłego ochroniarza. Postanawia z nim usiąść i pogadać. Przez chwile wspomina chwile, kiedy przesiadywała w tym miejscu z Peterem, Gwen i Harrym Osbornem. Okazuje się, że miejsce zapełnione jest tajniakami, a sam Brandy jest agentem S.H.I.E.L.D. Stawia jej warunek, albo wyda męża, albo zostanie aresztowana.

Knajpa Hoppera – Peter spotyka się z detektywem Lamontem i chce, aby ten go aresztował. Tłumaczy się tym, że jego ciotka jest umierająca, a żona musi się ukrywać. Lamont mówi, aby myślał o żonie i odmawia mu tego rodzaju pomocy. MJ w rozmowie z byłym ochroniarzem wspomina miłe chwile spędzone z Peterem. Ten podczas rozmowy z detektywem dostaje wiadomość na pager od MJ, w tym samym czasie federalni dzwonią do Lamonta. Detektyw pozwala odejść Parkerowi, aby udał się do żony.

MJ przypomina sobie pierwszy pocałunek z Peterem na lotnisku, gdy ten wyjeżdżał z Robertsonem do Paryża. Po chwili zostaje zastraszona przez Brady’ego, który mówi jej, że jest poszukiwana za poważne przestępstwo. Ostatecznie Ruda pozwala się zakuć w kajdanki, a gdy wstaje, mężczyzna zauważa nadajnik w kształcie pająka. Kobieta mówi, że agent na pewno nie poznał jej męża i Pająk wpada przez okno do kawiarni. Zabiera ją i unikając kul tajniaków wyskakuje przez okno.

Oboje patrzą na zachód słońca na szczycie Empire State Building. MJ obiecuje, że będzie trwała przy Peterze. Po chwili oboje razem skaczą w dół.

Recenzja

Pierwszy annual tej serii, odnoszący się bezpośrednio do wydarzeń po Wojnie Domowej. Oczywiście osoby liczące na akcję, bójki czy strzelaniny mogą się rozczarować, chociaż numer jest dość ciekawy. Opowiada o relacjach między MJ, a Peterem po przejściu Aktu, oraz o tym jak to było między nimi na początku.

Zaskakujące jest to, że Mary usiłuje aresztować jej były ochroniarz – jak to ludzie się zmieniają, aby zarobić trochę. I po drugie Lamont, mając szansę na prawdopodobny awans za pochwycenie Spider-Mana, odmawia i każe Peterowi zając się żoną. Numer pokazuje też jak bardzo Peterowi zależy na swoich bliskich – jest gotów iść do więzienia dla ich dobra – nawet superbohaterowie mają uczucia.

Ogólnie numer dość ładny, pod względem szaty graficznej jak i treści. Ocena 4,5.

Ocena:

Autor: Dengar

Sensational Spider-Man Annual #1 Sensational Spider-Man Annual #1 Sensational Spider-Man Annual #1

Sensational Spider-Man Annual #1 Sensational Spider-Man Annual #1 Sensational Spider-Man Annual #1


Related Articles

About Author

Majk