komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Unlimited #15

Spider-Man Unlimited #15Numer: Spider-Man Unlimited #15
Tytuł 1: Heroes and Villains
Tytuł 2: Bride of the Lizard
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Lipiec 2006
Scenariusz: Klaus Janson, Merrill Hagan
Rysunki: Klaus Janson, Adam DeKraker
Tusz: Klaus Janson, Cam Smith
Kolory: Steve Buccellato, A. Street
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Jay Anacleto
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Andy Schmidt
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Heroes And Villains

Dzieciaki wyjeżdżają ze szkoły na deskach. Najszybsi tak się spieszą, że wytrącają z równowagi pewną kobietę. Jadący za nimi chłopak – Ethan chce jej pomóc pozbierać rzeczy, ale ta wyrzuca na niego makaron spagehtti i mówi, że poradzi sobie sama. Jakiś chłopak zauważa, że Ethan ma fajną deskę z podobizną Spider-Mana. Ten mówi, że ją sam zrobił i że ma jeszcze dwie inne w domu, więc chłopaki jadą tam.

Chłopaki wchodzą do jego pokoju, w którym wszędzie “jest” Spider-Man. Ethan pokazuje różne gadżety ze Spider-Manem, po czym podchodzą do zakrytego matą stołu. Znajdują się tam figurki Spidera i jego wrogów. Chłopak rozgrywa tu różne sceny walki, jakie przeżył Spider-Man. Najpierw bawią się figurkami Spidera i Rhino, po czym mama Ethana przynosi chłopcom kanapki. Ci zaczynają scenę bitwy pomiędzy superbohaterem, a Hobgoblinem. Gość jednak mówi, że jest za duży na takie zabawy i że musi już iść. Ethan zatrzymuje go jeszcze, bo mówi że spotkał kiedyś Spider-Mana.

Pewnego dnia Ethan wybrał się z bratem do sklepu. Ten kazał mu zaczekać w samochodzie. Ethan zauważył złodzieja wybiegającego ze sklepu i rozpoznał w nim swojego brata. Zamkął więc szybko drzwi od wewnątrz. Brat krzyknął, by je otworzył, ale pojawił się Spidey, który znokautował złodzieja, a następnie nazwał Ethana bohaterem. Tymczasem do domu przychodzi brat Ethana. Ethan nie chce się z nim przywitać i zamyka przed nim drzwi do swojego pokoju.

Bride Of The Lizard

Martha Connors, klęcząc przed wielką dziurą w ścianie podnosi z ziemi łańcuszek Curta Connorsa z wojska. Przenosimy się kilka lat wstecz. Curt leży w szpitalu po wypadku, w którym stracił rękę. Mówi żonie, że Martha straciła go. Ona odpiera, że to co najważniejsze ciągle w nim jest. Teraz Martha znajduje obrączkę Curta. Przypomina sobie, jak Curt rozważał co jest bardziej imponujące: to, że lek zmienił go w jaszczura, czy to że zmiana zaszła tak gwałtownie. Martha pyta się, ile dla niego znaczy ta obrączka.

Po chwili oboje toną w swoich objęciach. Teraz Martha zauważa rękawicę od baseballa i wspomina, jak rok temu Billy dostał ją od rodziców na swoje urodziny. Martha mówi Curtowi, żeby ten poszedł zagrać razem z synem. Curt dziwi się, jak mógłby grać z jedną ręką. Żona odpowiada, że kupi im piłkę do nogi. Curt się wścieka i krzyczy, że jest nikim, dopóki nie będzie miał całej ręki z powrotem.

Małżonkowie przepraszają się nawzajem. Teraz Martha wspomina to, co działo się dwie godziny temu. W domu wybuchła kłótnia o drugie dziecko. Z powodu stresu Curt zmienił się w Lizarda. Wkrótce pojawia się Spidey, który przynosi na rękach Connorsa w jego ludzkiej postaci.

Recenzja

Heroes And Villains; Bride Of The Lizard

14 numer SMU pokazał, że nawet w tej serii mogą powstawać dobre komiksy. Niestety przy najnowszym numerze znów pracowały mniej uznane osoby w świecie komiksu, przez co jego jakość jest podobna do pierwszych numerów SM Unlimited.

Historie opowiedziane w tym numerze nie wnoszą raczej nic ważnego do świata Pająka, a przy okazji nie można tego komiksu nazwać “100% action”. Może co najwyżej “5% action”. Rysunki kiepskie.

Widziałem gorsze, ale te są co najwyżej średnie. Jak dla mnie to ten komiks nadaje się idealnie jak ktoś ma problemy ze snem. Może pomóc. 1,5 pajączka

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Rządło (recenzja)

Spider-Man Unlimited #15 Spider-Man Unlimited #15 Spider-Man Unlimited #15


Related Articles

About Author

Majk