komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #49

The Amazing Spider-Man #49 (#490)Numer: The Amazing Spider-Man #49 (#490)
Tytuł: Bad Connection
Wydawnictwo: Marvel Comics 2003
Data wydania: Marzec 2003
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Dan Kemp
Litery: Richard Starkings & Jimmy Betancourt
Okładka: John Romita Jr., Scottt Hanna i Dan Kemp
Asystent redaktora: Warren Simons i John Miesegaes
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Ezekiel stara się wytłumaczyć, że Petera czeka coś dużo gorszego niż Morlun i Shatra. Coś związanego z jego mocami. Peter musi zachować otwarty umysł. Informuje go również o przygotowanym dla niego locie powrotnym do Nowego Jorku.

Na lotnisku Peter decyduje się zmienić kurs, by najpierw odwiedzić Mary Jane w Los Angeles. Tymczasem MJ dostaje się do Nowego Jorku do mieszkania Petera. Nie zastaje go tam. Podobnie Peter, nie znajduje swojej żony. Oboje są zrezygnowani i przekonani, że ich związek się skończył. Ruszają w drogę powrotną.

Podczas lotu, pogoda zmusza oba samoloty do postoju w Denver. Para trafia na siebie na lotnisku.

Recenzja

Po nie aż tak wielkiej bitwie, czas na numer odpoczynku. Tym razem zarówno Peter jak MJ są w drodze do siebie wzajemnie.

Zacznijmy jedna od tego, że Straczynski zapowiada nam coś wielkiego co czeka Petera w związku z totemiczną naturą jego mocy. Co to będzie? Jak wpłynie na naszego bohatera? To się pewnie niedługo okaże.

Po czym poznać utalentowanego scenarzystę? Otóż, po tym, jak radzi sobie z napisaniem scenariusza o superbohaterze, bez tytułowego herosa. A Straczynski radzi sobie rewelacyjnie. Nawet pomimo całkowitego braku Pająka, walk czy jakiejś chociażby drobnej akcji komiks jest wciągający, pełen humoru, a także refleksji.

Graficznie niezmiennie jest niezmiernie dobrze. A zatem, duet Straczynski i Romita świetnie radzą sobie z tego typu scenariuszem. Myślę, że taki przerywnik od codzienności Spider-Mana od czasu do czasu jest bardzo potrzebny. Ze spokojem 5,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Spider-Nik


Related Articles

About Author