komiksy: 997 komiksy polskie: 11 seriale animowane: 93 biografie: 59

FILMY | Michael Keaton w Spider-Man: Homecoming

12 listopada 2016

Michael KeatonNajpierw pojawiły się niepotwierdzone plotki, potem niejednoznaczne dementi, a teraz oficjalne potwierdzenie. Michael Keaton znalazł się w obsadzie zapowiedzianego na przyszły rok filmu Spider-Man: Homecoming, który w ramach porozumienia Sony Pictures i Marvel Studios stanowi kolejny rozdział filmowej sagi Marvel Cinematic Universe. Wiadomość tę podał do informacji publicznej Kevin Feige, jedna z najważniejszych figur w wytwórni Marvel Studios. Keaton zagra Vulture’a, który będzie głównym czarnym charakterem obrazu zaplanowanego na 7 lipca 2017 roku.

Michael Keaton to amerykański aktor, który karierę na kinowym ekranie rozpoczynał od roli w komedii „Nocna Zmiana” z 1982 roku. W świadomości fanów popkultury zaistniał, wcielając się w demona w filmie „Sok z Żuka” z 1988 roku, a także Bruce’a Wayne’a/Batmana w dwóch hitach kinowych Tima Burtona – „Batman” (1989) i „Powrót Batmana” (1992). W ostatnich latach uznanie krytyki przyniosła mu rola Riggana Thomsona, zapomnianego gwiazdora filmów o superbohaterze, w komediodramacie Birdman (2015), za którą otrzymał pierwszy w swojej karierze Złoty Glob oraz pierwszą nominację do Oscara.

Michael Keaton wystąpi obok Toma Hollanda (Peter Parker/Spider-Man), Marisy Tomei (May Parker) i Roberta Downey’a Jr. (Tony Stark/Iron Man), których role w najnowszym filmie o Spider-Manie również zostały ostatecznie potwierdzone. Ponadto do sieci wyciekła grafika koncepcyjna przedstawiająca wygląd Vulture’a, którą można zobaczyć poniżej.

Spider-Man: Homecoming (Concept Art - Vulture)


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *