komiksy: 1015 komiksy polskie: 11 seriale animowane: 97 biografie: 59

Howard the Duck #10

Howard the Duck #10Numer: Howard the Duck #10
Tytuł: …Hell If I Know…
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Październik 2016
Scenariusz: Chip Zdarsky
Rysunki: Joe Quinones
Tusz: Joe Rivera, Marc Deering & Joe Quinones
Kolory: Jordan Gibson & Joe Quinones
Litery: Travis Lanham
Okładka: Joe Quinones & Jordan Gibson
Asystent redaktora: Charles Beacham
Redaktor: Wil Moss
Redaktor wykonawczy: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Chipp i Jho obawiają się konsekwencji związanych z wysłaniem Kaczora Howarda do Mojo. Kosmici z rasy Sparkitects postanawiają udać się na Ziemię do Nowego Yorku. Przed ucieczką poznają Ta-Nehli-C, który – jak opowiada im ich szef Whil – „reżyseruje” życie Black Panthera, oraz oddają kota Biggsa-Prime pod opiekę koleżanki, Air-Icka i Ry-N, kreatorów od Squirrel Girl. Z rodzinnej planety Sparkitron odlatują statkiem.

Ziemia. Mojo decyduje się oszczędzić życie Howardowi, który jest gwiazdą jego show. Na śmierć skazuje natomiast Tarę Tam. Kaczor uwalnia przyjaciółkę i razem stają do walki z Krotem i innymi sługusami Mojo i Major Domo. Wydostając się na zewnątrz, oboje wpadają na May Parker i gadającego kota Biggsa, którzy ich poszukiwali. Wkrótce na miejscu bitwy zjawiają się Chipp i Jho, a chwilę później Spider-Man.

Walcząc z Iron Punisherem, robotem przyzwanym przez Chippa, zamaskowany Peter Parker ratuje May, która wcześniej do niego zadzwoniła. Promieniem z dłoni Sentinela zamiast niej trafiony zostaje Biggs, ale futrzak przeżywa ten atak. May zabiera zwierzaka do domu. Jho, myśląc, że kota spotkała śmierć, decyduje się położyć kres temu szaleństwu. Tymczasem robot wyrzuca Pająka w dal. Do pojedynku z maszyną staje więc Tara.

Howard dopada Chippa, pragnąc odwetu za lata ingerencji w jego życie. Kosmita przystawia mu nóż do gardła. Grożąc Howardowi śmiercią, żąda od Mojo swobodnej drogi ucieczki. Kaczor gryzie go w rękę i zaczyna z nim walczyć. W czasie szamotaniny zostaje jednak dźgnięty nożem w brzuch. Krwawiąc kona w ramionach zrozpaczonej Tary.

Autor: Dawidos

Howard the Duck #10 Howard the Duck #10 Howard the Duck #10

Howard the Duck #10 Howard the Duck #10 Howard the Duck #10


Related Articles

About Author

Dawidos