komiksy: 1940 komiksy polskie: 195 seriale animowane: 112 biografie: 59

Kaine

KaineWzrost: 193 cm
Waga: 113 kg
Oczy: Brązowe
Włosy: Brązowe
Znaki szczególne: Liczne blizny na twarzy
Prawdziwe imię: Kaine
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Peter Parker
Podwójna tożsamość: Znana Szakalowi, Spider-Manowi (Peterowi) i Scarlet-Spiderowi (Benowi Reilly’emu)
Obecny zawód: Nieznany
Poprzedni zawód: Płatny morderca
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Poszukiwany kryminalista
Miejsce urodzenia: Sekretne laboratorium Szakala
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Brak
Znani powiernicy: Mary Jane Watson, Jackal, Ben Reilly
Znani sojusznicy: Szakal, Spider-man (Peter), Spider-man (Ben)
Główni wrogowie: Szakal, Spider-man (Peter), Spider-man (Ben), Spidercide, Zielony Goblin (Norman), Doktor Octopus (Octavius), Grim Hunter, Scrierzy
Stałe miejsce pobytu: Nieznane
Poprzednie miejsce pobytu: Nowy York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: College
Poziom siły: Przekraczający ludzkie możliwości
Moce: Zwiększone moce Spider-mana
Umiejętności: Kaine zdolny jest do wypalenia blizn na twarzach swoich ofiar, tzw. „Piętno Kaine’a”. Jego wyostrzony pajęczy-zmysł pozwala mu na dostrzeganie wydarzeń z przyszłości
Wyposażenie: Brak
Broń: „Szpon Kaine’a”, pazury podobne do tych, które posiada Wolverine (ale oczywiście mniejsze)
Ograniczenia: Dręczony przez wizje

Kaine był pierwszym klonem Petera Parkera, który został wyhodowany przez profesora Warrena. Jednak jego ciało uległo częściowemu procesowi degeneracji. Stał się nieudanym eksperymentem, który Warren musiał zabić. Kaine zdołał jednak uciec. Skierował się do Salt Lake City, gdzie zwrócił na siebie uwagę Louise Kennedy. Pewnej nocy pani detektyw zastawiła pułapkę na jednego z miejscowych przestępców, lecz zbiry były sprytniejsze. Nagle do budynku wpadł Kaine i zabił wszystkich, ratując Louise, która spędziła z nim noc. Później kobieta wyznała mu miłość. Ich związek wydawał się być dość udanym, gdy jednej nocy Kaine’a dosięgł napad bólu wywołany jego genetycznymi deformacjami. Rozwścieczony Kaine wyruszył na poszukiwania Reilly’ego, którego postanowił zabić. Odnalazł go w starym magazynie, w którym handlarze narkotyków urządzili sobie kryjówkę. Doszło do pojedynku między klonami, który wygrał Kaine i następnie usunął się w cień obserwując wszystko.

Jak się okazało Kennedy działała w spisku z przestępcami i przykładała lufę pistoletu do głowy Bena, który miał zginąć z ręki Kaine’a. Rozwścieczony Kaine wpadł do pokoju i pokonał zbirów. Reilly i Louise zdołali uciec. Kennedy wpadła w pułapkę zastawioną przez swojego „szefa”, który chciał ją zabić. Na szczęście przeszkodził mu w tym Kaine, skręcając mężczyźnie kark. Następnie Kaine zaatakował Reilly’ego jadącego ze swoją dziewczyną Janine na motorze. Doszło między nimi do walki w którą wmieszała się Kennedy i jej partner Jacob Raven. Louise wykorzystała chwilę nieuwagi Bena i przyłożyła lufę do jego głowy. Jak się okazało był to dla niej śmiertelny błąd. Kaine skręcił jej kark, pozostawiając na jej twarzy swoje piętno. Potem uciekł w nieznanym kierunku. Postanowił sobie, że za wszelką cenę będzie chronił tego, co Peter zbudował przez wszystkie lata.

Degeneracja wprawdzie zmieniła wygląd Kaine’a i zwiększyła jego umiejętności, jednak nie do końca zmieniła jego charakter. Wciąż było w nim coś z prawdziwego Parkera- był skłonny do pomocy niewinnym. Przykładem może być chęć ocalenia Mary Jane od śmierci, której wizja cały czas go dręczyła. Mimo to, Kaine nie stronił od przemocy i zabijania. Jego ofiarami zostali miedzy innymi: Elizabeth Tyne, życiowa miłość Reilly’ego, a także Doktor Octopus i Grim Hunter. Kiedy Peter został umieszczony w więzieniu za popełnione przez Kaine’a morderstwa, Ben zgodził się zająć jego miejsce w więziennej celi. Peter ruszył na poszukiwanie Kaine’a, który odmówił jakiejkolwiek współpracy, która miałaby na celu pomoc Reilly’emu. Spider-man zagroził, że zdradzi swój sekret przed sądem i zebranymi w nim ludźmi. Sfrustrowany Kaine przyznał się do popełnienia wszystkich morderstw. Oczywiście Kaine nie pozostał długo zatrzymany, uciekł by dostać Bena.

Po odkryciu, że to właśnie Reilly jest prawdziwy, Peter udał się do laboratorium Szakala. Tam także udał się Kaine, który mamiony obietnicą wyleczenia dołączył do „ojca”, Petera i Spidercide’a. Rozumiejąc, że Szakal nie ma najmniejszej ochoty wyleczenia jego organizmu, Kaine odszedł. Powrócił jednak by pomóc Benowi w walce z nieudanymi klonami Spider-mana. Ostatecznie zginął w walce z Spidercide’m. Jednak Kaine naprawdę nie zginął…przeżył w jednym ze zbiorników regeneracyjnych Szakala. Powrócił podczas Wielkiej Gry, w którą został niechętnie wciągnięty. Uciekł i przygotowywał się do kolejnego ataku na nowego Spider-mana, Bena Reilly’ego.

Kiedy Elizabeth Tyne (Janina) powróciła do życia Bena była szantażowana przez Kaine’a. Kaine wybrał sposobność do uderzenia, po nieustępliwych walkach, odniósł zwycięstwo nad Benem w jednej z restauracji. Powiedział, że żaden z nich nie zasługuje na to, aby żyć i że cała trójka z nich umrze w tym miejscu. Ben błagał Kaine’a, aby oszczędził Elizabeth, która nie miała nic wspólnego z całym wydarzeniem. Kobieta prosiła o litość dla Reilly’ego. Ostatecznie Kaine oszczędził ich oboje i poprosił Bena o to, aby ten go zabił. Reilly odmówił, mówiąc że ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Kaine starał się zginąć w deszczu policyjnych kul, jednak Reilly w ostatnim momencie uratował go. Kaine zapytał dlaczego Ben to zrobił. Jednak nie potrzebował żadnych słów, aby to zrozumieć. Obaj popatrzyli na siebie i zawarli pokój. Kaine został ocalony przez swojego „brata”. Był wdzięczny za pomoc, okazaną mu ze strony Bena, której przyrzekł nigdy nie zapomnieć.

Spontaniczność Kaine’a nie trwała długo. Kiedy więzienie o zaostrzonym rygorze, the Vault zostało zniszczone, Kaine wraz z innymi super-złoczyńcami powrócił na wolność. Po przemianie duchowej miał nowe plany. Ben Reilly, mężczyzna który uratował mu życie i duszę, został zabity przez Normana Osborna, który powrócił zza grobu. Kaine postanowił nie spocząć, dopóki Norman nie wyda ostatniego oddechu. Podążył za Scrierami do Europy, poszukując córki Petera i MJ, May Parker, gdzie odkrył jeden z elementów potrzebnych do rytuału Zgromadzenia Pięciu. Zabił więc kilku Scrierów i zdobył ten kawałek. Jednakże przed odprawieniem ceremonii Osborn został poinformowany przez Scriera, że Kaine sprawił parę problemów, ale „ważny obiekt” jest nadal w ich posiadaniu. Obecnie Kaine przebywa na wolności i wciąż darzy ogromną nienawiścią Normana Osborna.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk