komiksy: 1091 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Prowler #5

Prowler #5Numer: Prowler #5
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Kwiecień 2017
Scenariusz: Sean Ryan
Rysunki: Javier Saltares & Jamal Campbell
Tusz: Jamal Campbell
Kolory: Jamal Campbell
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Travel Foreman
Asystent redaktora: Alliston Stock
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Prowler wstaje z ziemi i mimo potwornego bólu wychodzi na osiedle Haven, gdzie widzi, że rozpadające się klony super-łotrów ogarnął szał. Na prośbę Spider-Mana próbuje wraz z Jean DeWolff powstrzymać desperatów przed wyjściem na miasto i zarażeniem ludzi. Pani kapitan ratuje mu życie, strzelając do bijącego go Kangaroo. W tym czasie klonom udaje się sforsować bramę załadunkową i wybiec na ulice San Francisco.

Na mieście Hobie i Jean skupiają na sobie uwagę uciekinierów. Ich przewaga liczebna daje się im we znaki, ale z pomocą parze przychodzą wkrótce Spider-Gwen i Kaine Parker. Kiedy trwa narada, ciężko chory Prowler pada na ziemię. Gwen zanosi ledwie żywego Browna do zaułka i wraca do walki. Umierającego Hobiego odnajduje niestety Electro. W ostatniej chwili życie ratuje mu Madame Web.

Po tym, jak Julia Carpenter tłumaczy Brownowi, że Spider-Man znalazł sposób na zahamowanie procesu rozpadu klonów, Electro razi ją prądem. Ruszając znajomej na ratunek, Hobie chwyta psychopatkę, po czym przyszpila ją do ściany i uderza w twarz, wywołując eksplozję. Electro traci przytomność, niestety klon Prowlera odnosi śmiertelne rany i rozsypując się umiera w ramionach wdzięcznej mu Carpenter.

Podziemia New U. Niedługo po wybudzeniu się prawdziwy Hobie Brown dowiaduje się od Madame Web o swoim nieżyjącym klonie, który pracował dla Jackala. Dopytując się o niego, słyszy od Julii, że był dobry.

Autor: Dawidos

Prowler #5 Prowler #5 Prowler #5

Prowler #5 Prowler #5 Prowler #5


Related Articles

About Author

Dawidos