komiksy: 1910 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

The Green Goblin’s Last Stand

Reżyseria: Dan Poole
Scenariusz: Dan Poole
Obsada: Dan Poole, Jimi Kinstle, Bob Tull, Allison Adams
Rok produkcji: 1992
Premiera: USA – 1992
Dystrybutor: Alpha Dog Productions

„The Green Goblin’s Last Stand” to niskobudżetowy fanfilm wyprodukowany w 1992 roku przez niezależną amerykańską wytwórnię filmową o nazwie „Alpha Dog Productions”. Nakręcona w Baltimore za jedyne 500 dolarów amatorska produkcja zyskała miano najlepszego fanfilmu o Spider-Manie, a jej główny pomysłodawca Dan Poole został okrzyknięty przez krytyków i fanów jednym z najbardziej uzdolnionych twórców kina niezależnego.

Fanfilm jest adaptacją kultowej historii zamieszczonej w dwóch komiksach: Amazing Spider-Man #121 i Amazing Spider-Man #122. Napisana przez Gerry’ego Conwaya i naszkicowana przez Gila Kane’a historia opowiada o tragicznym wydarzeniu w życiu Petera Parkera, jakim była śmierć Gwen Stacy, i widowiskowym konflikcie Spider-Mana z Green Goblinem.

Oficjalny opis fanfilmu: Życie nigdy nie było łatwe dla naszego ulubionego ścianołaza, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się jeszcze bardziej skomplikowane. Gdy Norman Osborn powraca nieoczekiwanie z kliniki rehabilitacyjnej, jego złowieszcze alter ego zaczyna ponownie zagrażać otoczeniu. Silnie aktywny pajęczy zmysł sugeruje Peterowi Parkerowi utrzymać Osborna w spokoju zanim jego lęk zamieni go w największego wroga Spider-Mana… Zielonego Goblina.

.