komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×07 – Symbiotic Relationship

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 07
Tytuł: Symbiotic Relationship
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 16 września 2017
Data emisji PL: 4 października 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Kevin Burke & Chris „Doc” Wyatt
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Sol Choi

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipPeter poznaje nowe możliwości czarnego stroju. V-252 uczyniło go szybszym, zwinniejszym i silniejszym, jednak sposób działania Spider-Mana nieco się zmienił – stał się bardziej agresywny. Dzięki nowemu kostiumowi Peter czuje się, jakby absolutnie nikt nie był w stanie go zatrzymać, co odbija się na jego zdrowiu. Ciocia May zaczyna się martwić, że Peter w ogóle nie śpi.

Gdy pojawia się nowa okazja, by przywdziać czarny strój, Peter rusza do akcji bez namysłu. Na miejscu zdarzenia spotyka postać w nietypowym kombinezonie i postanawia jej przeszkodzić, jednak gdy rozpoczyna interwencję, pojawia się więcej napastników uzbrojonych w miotacze lodu. Jak się chwilę później okazuje, dziewięciu wrogów uzbrojonych po zęby nie jest dla niego żadnym wyzwaniem. Spidey postanawia zrobić sobie selfie ze schwytaną bandą złoczyńców i wysłać fotkę na policję.

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipZaraz po wykonaniu zdjęcia dostrzega Vulture’a szybującego między blokami, co przykuwa jego uwagę. Nie zastanawiając się zbyt długo, rusza, by powstrzymać Sępa, cokolwiek by ten nie planował. Nowy strój działa na niego jak napój energetyczny, musi po prostu działać i nie może spokojnie stać i obserwować. Spidey chwyta Sępa i sprowadza go do więzienia, ale tam czeka na niego niemiła niespodzianka. Okazuje się, że Vulture nie jest już więźniem i wcale nie uciekł z więzienia – Norman Osborn wyswobodził go, aby zasilił szeregi Osborn Academy.

Peter spotyka się z Harrym w ich ulubionym miejscu spotkań, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat Vulture’a. Harry jest podekscytowany całą sytuacją, lecz Parker nie kryje swojego niezadowolenia. Przyjaciel dostrzega dużą zmianę w osobowości Petera, jednak jedno pozostaje bez zmian – spotkanie nie trwa zbyt długo, ponieważ Peter musi wyjść.

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipNorman Osborn przychodzi do pracowni Adriana Toomesa. Okazuje się, że Norman wziął pod swoje skrzydła Adriana nie tylko dla jego umiejętności, ale również dla informacji, jakie posiada. Toomes, zanim został Vulturem, był pracownikiem Horizon High, więc wie nad czym Max Modell pracuje i co zaprezentuje na STARK EXPO. W ten oto sposób Osborn dowiaduje się o V-252, podobno gdyby udało się ustabilizować ten materiał, mogłoby to zmienić nie tylko renomę szkoły, ale również wpłynąć na rozwój technologii na całym świecie. Norman pyta, czy Adrian wciąż ma kody dostępu do Horizon High, ale niestety wszystkie zostały zmienione. Osborn daje do zrozumienia Toomesowi, że może wykraść V-252 pod postacią Vulture’a, jednak Adrian nie jest przychylny temu pomysłowi, ponieważ dopiero wyszedł z więzienia. Do pracowni wchodzi młody Alistair Smythe, deklarując, że to on wykradnie V-252.

Wieczorem Max Modell wchodzi do swojej pracowni. Po zapaleniu lampki nocnej słyszy hałas. Gdy się odwraca, ukazuje się mu Vulture, który nagle go atakuje. Peter, przebywając w Horizon High, słyszy krzyk Modella i rusza mu na pomoc, przywdziewając czarny strój. Gdy Spider-Man pojawia się w pokoju, od razu rzuca się na Vulture’a, próbując go powstrzymać. W krótkiej chwili przypiera Sępa do ściany i zaczyna zasypywać go ciosami. Max powstrzymuje Spider-Mana, mówiąc, że dzwoni na policję i że Spidey zaczyna przekraczać granicę. Peter w tym momencie zaczyna wątpić, czy nadal postępuje jak bohater. W chwili nieuwagi Vulture wymyka się, porywając Maxa. Gdy Spidey rusza mu na ratunek, Sęp rzuca Modella z wysokości, skazując go na śmierć, na szczęście Spider-Man daje radę uratować mężczyznę. W trakcie tego zamieszania udaje mu się również umieścić nadajnik na złoczyńcy.

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipSygnał doprowadza Spider-Mana do Osborn Academy, do którego włamuje się przez szyb wentylacyjny. Podczas wędrówki przez szyb Spidey ma szanse przyjrzeć się projektowi konkurencji na STARK EXPO. Kiedy dochodzi do pracowni Adriana Toomesa, zachodzi naukowca od tyłu, winiąc go za zamieszanie w Horizon High. Gdy powala Adriana na ziemię, do pracowni przychodzi Harry, który próbuje go powstrzymać, jednak Pająk nie chce słuchać, mówi, że Toomes jest przestępcą i że może to udowodnić. Kiedy jednak sprawdza swój radar, widzi, że Vulture, który zaatakował Maxa, jest w innym pomieszczeniu niż oni. Harry w chwili nieuwagi Pająka używa broni Sępa przeciwko Spider-Manowi. Fala dźwiękowa osłabia Pająka i nie pozwala mu nic zrobić. W końcu czarny strój wpada w szał i odpycha Harry’ego, a następnie wyciąga Petera z budynku przez okno.

Peter, bujając się między budynkami, próbuje rozgryźć, co się właśnie stało, czy ten kostium jest żywy i czy tak właściwie to on ma kontrolę nad nim, czy wręcz przeciwnie. Gdy wraca do domu, próbuje pozbyć się stroju, ponieważ ten zaczyna mieć na niego negatywny wpływ. Kiedy ściąga z siebie V-252, postanawia oddać materiał do Horizon High. Po tym, jak zmienia ubiór na stary kostium, substancja znowu na niego wskakuje, przemieniając go z powrotem w czarnego Pająka. Gdy Peter próbuje ponownie zdjąć z siebie czarny kostium, okazuje się, że V-252 jest żywym organizmem i zaczyna go atakować. Peter zaczyna walczyć sam z sobą, bijąc się po twarzy, ponieważ V-252 ma częściową kontrolę nad jego ciałem. Pająk stara się dotrzeć do Horizon High, by tam móc ściągnąć z siebie ten strój, jednak V-252 usilnie mu w tym przeszkadza. Walka miedzy nimi trwa dość długo, jednak zostaje przerwana przez Vulture’a, który chwyta Spider-Mana, by sprowadzić go do Osborn Academy. Adrian Toomes, po tym jak zobaczył nowego Spider-Mana w akcji i był świadkiem tego, jak ten zareagował na fale dźwiękową, odkrył, że nowy strój superbohatera to tak naprawdę V-252, czym zainteresował Normana Osborna.

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipKiedy Spidey ląduje w Osborn Academy, Norman proponuje mu pomoc i współpracę w zamian za oddanie mu V-252. Peter, chcąc być lojalny wobec Horizon High, odmawia. Osborn postanawia mu odebrać strój siłą przy pomocy dwóch Vulture’ów. Podczas walki z nimi Spider-Man zdaje sobie sprawę, że kostium ma nad nim coraz większą kontrolę. W końcu decyduje się na pomoc, jaką zaoferował mu Osborn. Oba Sępy używają fali dźwiękowej na Pająku, co powoduje usunięcie symbiontu z jego ciała, następnie V-252 zostaje umieszczone w specjalnym kontenerze. Norman, ucieszony tym, że zyskał V-252 oraz zaufanie Spider-Mana, wpada w wściekłość, gdy superbohater podstępem zabiera kontener i ucieka z Osborn Academy.

Peter wraca do Horizon High, by zwrócić V-252. Gdy spotyka Maxa, wyjaśnia mu, że zniknięcie tej substancji to była jego wina, ponieważ ją wykradł, by samemu znaleźć sposób na stabilizację tego materiału. Rozgniewany Max dyskwalifikuje go ze STARK EXPO, pozwala mu być tam, jednak nie może wystąpić jako uczestnik konkursu. Dodaje jednak, że rozumie go, ponieważ sam był kiedyś taki sam jak Peter i wie, jak to jest chcieć zaistnieć w świecie nauki. Wszystko kończy się więc dobrze.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipSiódmy odcinek okazał się bardzo interesujący, było w nim niesamowicie wiele zwrotów akcji. Autorzy coraz wyraźniej kreślą granicę między dobrymi a złymi charakterami tej historii. Norman Osborn zaczyna mieć coraz większy wpływ na wszystko, co się dzieje wokół Spider-Mana.

W tym odcinku było bardzo dużo akcji. Pierwsza część posłużyła temu, by zademonstrować nowe zdolności Pająka, następnie Spidey stoczył wiele walk, jednak najciekawszą okazała się walka między nim a symbiontem, który próbował przejąć nad nim kontrolę. Motyw pozbycia się symbiontu różni się bardzo od znanej nam historii ze starych animacji, filmu czy komiksów, ale wcale nie jest gorszy. Ta nowa opowieść tylko pokazuje coraz to większe napięcie pomiędzy Spider-Manem a Normanem Osbornem.

Podsumowując, ten odcinek był bardzo ekscytujący i jak najbardziej godny obejrzenia.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic Relationship Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic Relationship Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic Relationship

Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic RelationshipMarvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic Relationship Marvel's Spider-Man – 1x07 – Symbiotic Relationship


Related Articles

About Author

Dawidos