komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

The Spectacular Spider-Man (2008-2009)

The Spectacular Spider-Man (2008-2009)Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków: 26
Długość odcinka: 22 minuty
Produkcja: Culver Entertainment, Marvel Entertainment, Adelaide Productions
Daty pierwszej emisji: 8 marca 2008 – 18 listopada 2009
Data emisji PL: brak
Stacja TV: The CW (Kids’WB!)
Temat przewodni: The Tender Box

The Spectacular Spider-Man Animated Series jest serialem animowanym produkcji Culver Entertainment. Emisja pierwszego sezonu odbyła się na antenie CW w paśmie Kids’WB!, a debiut serialu miał miejsce 8 marca 2008 roku, kiedy to wyemitowano dwa premierowe odcinki. Głównym producentem serialu jest Greg Weisman. Oprócz niego ważnymi osobistościami zaangażowanymi w tworzenie kreskówki są Victor Cook, Craig Kyle czy Sean Galloway, który odpowiada za design postaci.

Wyprodukowano dwa sezony serialu składające się z 13 odcinków każdy. Serial bazuje głównie na komiksach Stana Lee i Steve’a Ditko. Znajdują się tam takie postaci jak m.in. Flash Thompson, Gwen Stacy, Mary Jane Watson, Betty Brant, Harry Osborn, Jean DeWolff, J. Jonah Jameson, Ciocia May, Sally Avril, Stan Carter, Liz Allan czy Curt Connors.

The Spectacular Spider-Man rozpoczyna się w noc poprzedzającą początek przedostatniego roku szkoły średniej Petera Parkera. Posiada on pajęcze moce już od 4 miesięcy, ale dopiero teraz będzie miał szanse na prawdziwe wyzwanie – pojedynki z super-łotrami. Szkolnymi przyjaciółmi Petera są Harry Osborn i Gwen Stacy, z którą Peter dostaje się na staż u doktora Connorsa, gdzie spotyka swojego dawnego kolegę, Eddiego Brocka.

.