komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Alistaire Smythe

Alistaire SmytheWzrost: 157 cm (początkowo), 183 (ostatecznie)
Waga: Nadwaga (początkowo), normalna (ostatecznie)
Oczy: Niebieskie
Włosy: Brązowe
Znaki szczególne: Wózek inwalidzki
Prawdziwe imię: Alistaire Alphonso Smythe
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Znana
Obecny zawód: Więzień
Poprzedni zawód: Asystent Kingpina
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Kryminalny rekord
Miejsce urodzenia: USA
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Profesor Spencer Smythe (ojciec, zmarły)
Znani powiernicy: Kingpin
Znani sojusznicy: Kingpin
Główni wrogowie: Spider-Man, Carolyn Trainer (Doktor Octopus II)
Główne miejsce pobytu: Nieznane więzienie
Poprzednie miejsce pobytu: Wieża Kingpina
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Średnie
Poziom siły: Tymczasowo nadludzki
Moce: Brak
Umiejętności: Wysoko utalentowany inżynier robotyki
Wyposażenie: Różnorodne Pająki-Zabójcy własnej produkcji
Bronie: Brak
Ograniczenia: Zbyt pewny siebie, chory psychicznie

Alistaire Smythe jest synem profesora Spencera Smythe’a. Był ignorowany przez ojca ogarniętego obsesją na punkcie Spider-Mana. Smythe wyrósł na grubego, koszmarnego i nienawidzącego kobiet naukowca – samouka. Po śmierci Spencera przyrzekł Spider-Manowi dozgonną zemstę. Zaczął wykazywać taką samą fascynację bohaterem jak jego zmarły ojciec.

Smythe znalazł pracę u Kingpina, którego został wielkim pomocnikiem. Wykorzystywał źródła szefa przestępców do śledzenia Spider-Mana. Zbudował pierwszego Pająka-Zabójcę o kształcie latającego spodka. Niewiadomo czemu uważał, że Mary Jane Watson jest Spider-Manem. Porwał kobiete i uwięził ją. Prawdziwy Spider-Man znalazł jego kryjówkę, uwolnił Mary Jane, a potem korzystając ze sprytu spowodował, że latający spodek, w którym ukrył się Smythe wleciał w linie wysokiego napięcia. Alistaire stał się kaleką i stracił prace u Kingpina.

Smythe powrócił jako przykuty do wózka genialny konstruktor. Był on teraz całkowicie uzależniony od produkcji Pająków-Zabójców, za pomocą których tropił Spider-Mana. Próba zabicia bohatera po raz kolejny nie powiodła się, a zastraszony Smythe stanął twarzą w twarz z rozwścieczonym Spider-Manem, który pokonał naukowca.

Podczas Inwazji Pająków-Zabójców Smythe uciekł ze szpitala i zyskał wsparcie niechętnych pacjentów zakładu psychiatrycznego, . Wykorzystując nowe maszyny z serii Pająków-Zabójców zaatakował za pomocą nich Spider-Mana i Black Cat. W finałowym starciu wyszło na jaw, że Smythe został poddany poważnej operacji. Wyposażono go w Bioorganiczną Skorupę, która przykryła jego wzmocnione technologicznie ciało. Skorupa zwiększyła siłę Smythe’a i zapewniła mu ochronę w postaci ostrych jak brzytwa kolcy wyrastających z ramion i rąk. Po zabiciu jednego z pacjentów Spider-Man wpadł w gniew i pobił do nieprzytomności Alistaire’a.

Smythe omal nie zginął z rąk Doktor Octopusa II (Pani Carolyn Trainer) toczącej spór ze Scarlet Spiderem. Powrócił ponownie, aby ostatecznie wywrzeć zemste na Spider-Manie. Skończył nędznie pobity kijem basebollowym przez Jonaha Jamesona, którego więził jako zakładnika.

Smythe ostatnio powrócił, kiedy zaatakował Johna Jamesona/Man-Wolfa za pomocą trującego pająka, co skończyło się wylądowaniem Johna w szpitalu. Obecnie Alistaire Smythe przebywa w silnie strzeżonym więzieniu stanowym.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk