komiksy: 1839 komiksy polskie: 150 seriale animowane: 112 biografie: 59

Miles Morales - Spider-Man

Miles Morales - Spider-ManPo śmierci Petera Parkera w komiksie Ultimate Spider-Man #160 uniwersum Ultimate doczekało się nowego Spider-Mana. Dziedzictwo po młodym zasłużonym superbohaterze przejął Miles Morales, chłopak z Brooklynu, ugryziony przez kolejny okaz zmutowanego pająka.

Postać Ultimate Spider-Mana II stworzyli scenarzysta Brian Michael Bendis i rysowniczka Sara Pichelli. Pomysł obsadzenia w tej roli młodzieńca pochodzącego z mniejszości etnicznej, miał swoje źródło m.in. w wyborze Baracka Obamy, pierwszego w historii USA afroamerykańskiego prezydenta.

Po raz pierwszy Miles Morales pojawił się w komiksie Ultimate Fallout #4 wydanym w sierpniu 2011 roku. Miesiąc później stał się tytułowym bohaterem drugiego tomu rgularnej serii Ultimate Comics: Spider-Man. Przez długi czas przygody nowego Ultimate Spider-Mana rozgrywały się w świecie Earth-1610, jednak po rewolucyjnych wydarzeniach z crossoveru Secret Wars bohater, jego rodzina i przyjaciele stali się częścią uniwersum głównego nurtu Earth-616/Prime Earth.

Serie komiksowe

Ostatnie dodane komiksy