komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Survive

SurviveNumer: Survive
Tytuł: Survive
Wydawnictwo: Marvel Comics 2014
Data wydania: Maj 2014
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Joe Quinones
Tusz: Joe Quinones
Kolory: Rainier Beredo, Joe Quinones
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Olivier Coipel, Marte Gracia
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Cataclysm: The Ultimates’ Last Stand #5.

W związku z pogrzebem Kapitana Ameryki i żałobą narodową na dachu Stark Tower zebrali się przyjaciele i superherosi. Tony Stark wygłasza mowę pożegnalną, podczas której Monica Chang, dyrektor S.H.I.E.L.D. przypomina sobie, co działo się cztery dni wcześniej w New Jersey.

Kobieta wśród gruzów spotkała przypadkiem Foggy’ego Nelsona, który poinformował ją, że najprawdopodobniej S.H.I.E.L.D. zostanie zamknięte, a odpowiedzialność za tragedię z Galactusem spadnie na nią. Chang ma nadzieję, że znajdą się świadkowie, którzy potwierdzą, że robiła wszystko, co mogła. Wie jednak, że nie pomoże jej ani Kapitan Ameryka, ani Thor.

Kolejną osobą, która sięga pamięcią wstecz jest Sue Storm. Trzy dni wcześniej w odbudowywanym budynku Baxtera przypadkiem spotkała się z Reedem Richardsem. Dziewczyna jasno dała mu do zrozumienia, że pomimo tego, co Mr. Fantastic widział w innym wymiarze tj. szczęśliwe życie rodzinne Fantastycznej Czwórki, nie zejdą się, bo wcześniej ten próbował ją zabić.

Podczas, gdy Tony Stark obwieszcza koniec Ultimates, Kitty Pryde przypomina sobie, jak do jej domu weszli agenci Białego Domu, by przekazać jej telefon od prezydenta, który chce wręczyć jej Medal Wolności za zasługi w czasie kataklizmu. Chce również, by wsparła go w promutanckich działaniach uświadamiających ludzi, kim są mutanci oraz pokazujących, że nie należy się ich bać.

Kolejną osobą, którą nachodzi na wspomnienia, jest Miles Morales. Przypomina sobie, jak po katastrofie z Galactusem pomagał ludziom oczyszczać tereny z gruzu. Spotkał się z życzliwością robotników. W pewnej chwili zjawiła się Jessica Drew, która miała dla niego propozycję.

Przemowę Tony’ego Starka przerywa Spider-Woman. Tłumaczy Starkowi, że mówiąc o spuściźnie Kapitana Ameryki zdecydowała się utworzyć nową drużynę Ultimates – Young Ultimates, w skład której poza nią wejdą: Spider-Man, Bombshell, Kitty Pryde, Cloak i Dagger. Tony Stark nie kryje wzruszenia i wznosi toast za nowy dzień.

Autor: Spider-Nik

Survive Survive Survive

Survive Survive Survive


Related Articles

About Author

Dawidos