komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ben Parker

Ben ParkerWzrost: 175 cm
Waga: 77 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Brązowe, potem siwe
Znaki szczególne: Brak
Prawdziwie imię: Benjamin Parker
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Brak
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Konferansjer karnawałowy, pracownik przemysłu włókienniczego
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Obywatel USA
Miejsce urodzenia: Brooklyn, Nowy York
Stan cywilny: Żonaty
Znani krewni: May Parker (żona), Richard Parker (brat), Mary Parker (szwagierka), Peter Parker (bratanek)
Znani powiernicy: May Parker, Peter Parker
Znani sojusznicy: Brak
Główni wrogowie: Brak
Główne miejsca pobytu: Martwy – Forest Hills Cemetery
Poprzednie miejsce pobytu: Forest Hills, Queens, New York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Ukończona szkoła średnia
Poziom siły: Zwykły człowiek
Moce: Brak
Umiejętności: Dobry wychowanek dzieci, zaradny człowiek
Wyposażenie: Brak
Broń: Brak
Ograniczenia: Brak

Ben Parker to osoba najważniejsza w życiu Petera Parkera, której metoda wychowawcza ukształtowała charakter człowieka, jakim jest Spider-Man.

Benjamin Parker wychował się na Brooklynie w Nowym Yorku. W latach 30-tych pracował w parku rozrywki na New York City’s Coney Island. Był zakochany w pięknej sąsiadce, May Reilly. May jednak nie zwracała na niego uwagi, gdyż darzyła miłością młodego mężczyznę imieniem Johnny Jerome, który był znacznie bogatszy od średnio-zamożnego sąsiada. Ben wielokrotnie ostrzegał May przed kryminalną przeszłością Jeromego, ale wszelkie rozmowy na jego temat komentowała ona stwierdzeniem o zazdrości Bena.

Pewnego dnia May dowiedziała się, że Jerome napadł na pobliski sklep jubilerski i zabił jego właściciela. Porzuciła myśl o małżeństwie z „rozsądku” i zakochała się w Benie. Wzięli ślub. Ich wspólne życie było szczęśliwe. Stało się jeszcze lepsze, gdy adaptowali młodego chłopca, Petera, który był synem Richarda, tragicznie zmarłego brata Bena. Oboje stali się dla niego prawdziwą rodziną, zawsze mu pomagali i wspierali w ciężkich chwilach.

Pewnej nocy, włamywacz zakradł się do domu Parkerów i zabił wujka Bena, strzelając do niego z pistoletu. Peter Parker był wówczas poza domem i zarabiał pieniądze, korzystając z nowo zdobytych mocy. Dowiedziawszy się, że jego ukochany wujek został zabity, Peter odnalazł włamywacza w opuszczonym magazynie Acme. Bez żadnego problemu pokonał zabójcę, ale kiedy ściągnął mu kominiarkę, zobaczył twarz człowieka, którego nie zatrzymał w telewizyjnym studiu. Zrozumiał, że gdyby wówczas interweniował, jego wujek żyłby nadal.

Ben został pochowany na cmentarzu w Forest Hills. Strata ukochanego opiekuna była ogromnym ciosem dla Petera Parkera. Nie zapomniał jednak o słowach wujka Bena – „Wielka siła to wielka odpowiedzialność”. Od tej pory te właśnie słowa przyświecały mu w jego misji superbohatera

Peter miał okazję porozmawiać z wujkien Benem post mortem, gdy Doktor Strange sprowadził na 5 minut duszę Bena, by obaj mogli spędzić ze sobą kilka chwil. Peter poprosił wujka o wybaczenie, ale ten zapewnił go, że nie musi mu niczego przebaczać. Ben utwierdził bratanka w przekonaniu o słuszności jego misji i poprosił go, by podążał drogą, która przyniesie mu szczęście.

Trumna z ciałem wujka Bena została zabrana z grobu, kiedy to Scorpion na polecenie Green Goblina podmienił ją na trumnę, w której ukryto porwaną ciotkę May. Po wydostaniu ciotki z grobu, prawdopodobnie trumna Bena Parkera powróciła na swoje miejsce.

Ostatnio wujek Ben powrócił do życia Petera i May, która zaczęła spotykać się w tym czasie z Jarvisem, lokajem Avengers. Okazało się jednak, że ten Ben Parker został sprowadzony przez Hobgoblina 2211 z alternatywnego wymiaru, w którym to zamiast niego, zginęła May. Alternatywny odpowiednik wujka Bena został ostatecznie zamordowany przez Chameleona z 2211 roku.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk