komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Jackal

JackalWzrost: 173 (oryginał), 193 cm (klon)
Waga: Przeciętna
Oczy: Czarne
Włosy: Zielone
Znaki szczególne: Puszyste, zielone futro
Prawdziwe imię: Profesor Miles Warren
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Nie za bardzo znana
Obecny zawód: Przypuszczalnie martwy
Poprzedni zawód: Wykładowca na ESU
Obywatelstwo: Amerykanin
Status prawny: Brak kryminalnych rekordów
Miejsce urodzenia: Brooklyn, Nowy York
Stan cywilny: Wdowiec
Znani krewni: Mr. Warren (brat), Monica Warren (żona, zmarła), Bezimienna córka (zmarła), Bezimienny syn (zmarły), Jackal Man (przybrany syn, zmarły)
Znani powiernicy: Jack, mały klon Jackala
Znani sojusznicy: Jack, Punisher, Grizzly, Hammerhead, Spider-Cide, Judasz Podróżnik i jego świta
Główni wrogowie: Spider-man, Kaine
Główne miejsce pobytu: Martwy
Poprzednie miejsce pobytu: Rozmaite laboratoria w Nowym Yorku i Górach Wundagory
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Doktorat
Poziom siły: Przeciętny jako oryginał, lecz przekraczający ludzkie możliwości po procesie regeneracji
Moce: Nadzwyczajna szybkość i reakcje szakala
Umiejętności: Jackal dokonał wielu eksperymentów dotyczących klonowania ze zróżnicowanym stopniem degeneracji. Potrafi także przeszczepiać pamięć.
Wyposażenie: Wyposażenie naukowca
Bronie: Nasączone narkotykami szpony i bomby z gazem
Ograniczenia: Całkowite szaleństwo

Jackal to alter ego profesora Milesa Warrena, jednego z nauczycieli biologii na Uniwersytecie Empire State. Po uzyskaniu doktoratu z dziedziny biochemii wyruszył do Gór Wundagory, aby pomagać Wielkiemu Ewolucjoniście w procesach przemiany zwierząt w ludzkie istoty. Wyniki były obiecujące, jednak obiekty badań nadal posiadały zwierzęce właściwości. Milesowi udało się stworzyć dwa idealne osobniki, mające być początkiem rasy „Nowych Ludzi”.

Gdy „Nowi Ludzie” zaczęli czcić Warrena jak boga, doszło do konfliktu między Warrenem, a Ewolucjonistą. Naukowiec został wygnany z Wundagory, gdy stworzył szakala o osobowości Jekylla/Hyde’a, który uciekł z laboratorium. Warren nie odjechał jednak daleko, zamieszkał w okolicy i poślubił Monicę, z którą miał dwoje dzieci.

Twór-szakal, który uciekł z siedziby Ewolucjonisty, spowodował wypadek, w którym zginęła rodzina Milesa. Dowiedziawszy się o wszystkim, Warren powrócił do Wundagory, chcąc pracować dalej nad nową rasą. Po rzuceniu wyznania Ewolucjoniście, zabrał ze sobą „Nowych Ludzi”, których przemianował na Kult Szakala, i opuścił Wundagorę.

Po jakimś czasie powrócił do NY, gdzie został nauczycielem na Empire State University. Tam poznał Petera Parkera i Gwen Stacy. Warren był głęboko zakochany w dziewczynie Petera, która także była jedną z jego uczennic. Kontynuując swoje badania nad nową rasą, Warren zatrudnił asystenta Anthony’ego Serbę, któremu nakazał pobrać próbki od swoich studentów. Miles stworzył serum z tych próbek i wstrzyknął ochotnikom z „Nowych Ludzi”, niestety zamienili się oni w żywe trupy, które następnie zmarły.

Kiedy Gwen umarła, Warren zaczął pałać nienawiścią do Pająka. Współpracując z Anthonym Serbą w klonowaniu, doszedł niemal perfekcji w tej dziedzinie nauki i zaczął klonować ludzi, wbrew wspólnikowi, którego zabił. Przybrał dla siebie alter ego – Szakala. Uszył sobie kostium z odpowiednim sprzętem i zaczął wykonywać ćwiczenia fizyczne. Wierząc że to Pająk jest odpowiedzialny za śmierć Gwen, Warren popadł w pewnego rodzaju obłęd, stając się kimś w rodzaju bossa podziemia. Wynajął Punishera, aby ten zabił Spider-Mana, do tej listy dołączył także Hammerhead i Doc Ock. Jednak wszystkie jego plany zniszczenia Spider-Mana zakończyły się porażką.

Miles coraz bardziej doskonalił się w technice klonowania ludzi. Do współpracy zmusił Sewarda Trainera, ponieważ jego klony ulegały degeneracji. Szakal zaczął śledzić Parkera, co doprowadziło go do sekretu młodzieńca. Odnalazł jego kostium i skopiował wyrzutnie sieci, które przekazał po jakimś czasie hodowanemu klonowi. Odpowiednio zaprogramował też klona Gwen Stacy, którego wysłał, aby dręczyć Petera Parkera.

W tym czasie, żyjący Norman stawał się kryminalnym geniuszem w Europie, dowodząc tajemniczą kastą Scierów. Postanowił pomóc Warrenowi w badaniach nad klonowaniem i wysłał do Nowego Yorku jednego ze Scierów, który go reprezentował. Scrier złapał Trainera na kradzieży akt Milesa i obiecał milczenie w zamian za pewną przysługę. Wspólnie Miles, Trainer i Scier zdołali wyhodować niemal idealnego klona Pająka, który uległ częściowej degeneracji. Był to Kaine, który uniknął zagłady z ręki twórców i uciekł. Korzystając z udoskonalonej techniki, Szakal stworzył idealne klony Parkera i Gwen oraz kilka klonów własnej osoby.

Łącząc swoje komórki z genetycznym wirusem, którzy stworzył przypadkowo we współpracy z Ewolucjonistą, Jackal wyksztacił własnego klona o imieniu Carrion, którego zadaniem było zniszczenie ludzkiej rasy. Jednak komora klonująca uległa uszkodzeniu, przez co Carrion stał się zmutowaną istotą siejącą śmierć i pałającą nienawiścią do Spider-Mana.

Współpracując z Tarantulą, Jackal ściągnął Spider-Mana do zastawionej przez siebie pułapki, aby ten walczył ze swoim klonem (Ben Reilly). Walka zakończyła się eksplozją, która zabiła rzekomo Warrena. Jednak zabity Jackal był tak naprawdę klonem. Prawdziwy Jackal odnalazł obu nieprzytomnych po wybuchu Pająków i wziął ze sobą tego, którego uważał za prawdziwego. Po „wyczyszczeniu” jego umysłu wmówił ocalałemu, że jest klonem. Klon uciekł z miasta, przybierając imię Ben Reilly. W rzeczywistości Jackal zabrał ze sobą klona, ponieważ jego testy były fałszowane przez Sewarda Trainera, tajnego agenta Scriera działającego na zlecenie Normana Osborna.

Następne pięć lat, Warren spędził w laboratorium, odnawiając swoje ciało, oraz kształtując je na wizerunek Szakala w komorze regeneracyjnej. Jednocześnie tworzył kolejne klony Spider-Mana. Jackal stworzył sobie także pomocnika, swoj+/- własn+/- kopię, Jacka. W tym czasie Wielki Ewolucjonista zaczął zacierać ślady pracy Warrena nad klonowaniem, podrabiając jego dziennik. Rozwinął również wirusa stworzonego przez Milesa, który zamienił studenta ESU Malcolma McBride’a w nowego Carriona.

Tymczasem stworzony dawno temu klon Gwen odnalazł się i poślubił Warrena Milesa, klona profesora Warrena, który rozpadł się w wyniku degeneracji. Gdy odnowa prawdziwego Warrena dobiegła końca, Jackal przywołał Reilly’ego oraz Parkera do swojej kryjówki, podsuwając im fałszywe wskazówki dotyczące ich prawdziwych tożsamości i pochodzenia. Pokazał im również trzeciego, ukształtowanego klona, wmawiając im, że jest prawdziwy.

W wyniku starć z oboma Pająkami Szakal trafił do Instytutu Ravencroft, jednak nie bez celu. Chciał uzyskać próbkę wirusa Carriona, który obecnie znajdował się w ciele Shriek. Gdy manipulowany przez Scriera Seward Trainer, potwierdził, że to Ben jest prawdziwy, Warren sprzymierzył się z trzecim klonem Parkera, Spider-Cidem. Używając nowego wirusa Carriona zabił wszystkich mieszkańców Springville, co było pierwszym krokiem do unicestwienia ludzkości i zastąpienie jej klonami.

Szakal planował umieścić i zdetonować bombę z wirusem na dachu redakcji Daily Bugle, jednak jego plany pokrzyżował Szkarłatny Pająk, Spider-Man, Mary Jane i klon Gwen. Gdy jego ukochana spadła z dachu, rzucił się jej na ratunek. Ostatecznie sam zginął w wyniku upadku z wysokości.

Domniemany syn Warrena, prawdopodobnie Człowiek Szakal (Jackal Man) stał się nowym Szakalem, jednak został wyeliminowany przez Beta Flight. Ostatnio nieznany Jackal pojawił się w czasie polowania Punishera na głowę Hammerheada, jednak okazał się tylko kolejnym, zmutowanym klonem.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk