komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man #12

Spider-Man #12Numer: Spider-Man #12
Tytuł: Sitting In A Tree, Part 1
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Marzec 2017
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Sara Pichelli
Tusz: Gaetano Carlucci
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Sara Pichelli & Jason Keith
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Miles opowiada swoim współlokatorom Ganke i Fabio o tym, że całował się ze Spider-Woman (Gwen Stacy) z innej rzeczywistości, jednak gdy jeden z nich pyta o jego ojca, Miles przechodzi do samego początku historii.

Przeszłość. Spider-Man po odebraniu telefonu od swojej mamy zastanawia się, co może zrobić, by odszukać ojca, gdy nagle zjawia się Maria Hill. Ta oświadcza mu, że potrzebna jest jego pomoc w sprawie Jeffersona, który wrócił do pracy w S.H.I.E.L.D. Okazuje się, że Davis miał za zadanie zakupić bardzo ważną zaawansowaną technologicznie rzecz, a zaginął i nie może zostać w żaden sposób odnaleziony.

Kobieta wręcza Milesowi urządzenie do podróży między wymiarami – takie, jakie miał kupić jego ojciec. Podejrzewa, że Jefferson jest w innym wymiarze. Wyznaje, że prosi go o pomoc, ponieważ wspomniana misja nie była oficjalna, a co za tym idzie nie może wezwać do akcji ani Avengers, ani jednostek S.H.I.E.L.D.. Dodaje, że dzięki namierzeniu śladu energetycznego naukowcy z agencji ustalili prawdopodobny wymiar, w którym obecnie może przebywać ojciec Milesa. Chłopak, nie zastanawiając się długo, włącza urządzenie i wskakuje w tunel międzywymiarowy, aby chwilę później znaleźć się po drugiej stronie.

Spider-Man jest świadkiem, jak kilku oprychów stoi przed kobietą. Interweniuje, aby chronić ofiarę, która, jak się okazuje, jest tutejszym Ringerem i załatwia swoje ciemne interesy. Dochodzi do walki, którą Pająk szybko wygrywa, przygniatając kobietę straganem. Sekundę później staje przed nim Spider-Gwen.

Kontynuacja wydarzeń w Spider-Gwen #16.

Autor: Spider-Nik

Spider-Man #12 Spider-Man #12 Spider-Man #12

Spider-Man #12 Spider-Man #12 Spider-Man #12

Spider-Man #12 Spider-Man #12 Spider-Man #12


Related Articles

About Author

Dawidos