komiksy: 1552 komiksy polskie: 103 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man #11

Numer: Spider-Man #11
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Luty 2017
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Sara Pichelli
Tusz: Gaetano Carlucci
Kolory: Marte Garcia
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Sara Pichelli & Jason Keith
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Jefferson Davis odbiera w nocy telefon z tajnym hasłem, a obudzonej żonie mówi, że była to pomyłka. Nazajutrz mężczyzna udaje się do sklepu z płytami, gdzie podając kod zostaje skierowany na zaplecze. Tam czeka na niego Dum-Dum Dugan, który od razu zaczyna od tego, że żona zostawi go, jeśli odkryje, że ten jest agentem.

Po krótkim naciskaniu na czuły punkt rozmówcy Dugan przechodzi do głównego tematu. Maria Hill chce, aby ojciec Milesa wrócił do aktywnej służby. Jego pierwszym zadaniem ma być odsprzedaż nowego narkotyku sporządzonego na bazie Terrigenu (kryształu zamieniającego wybranych ludzi w Inhumans – nieludzi) pewnej osobie, która jest celem S.H.I.E.L.D.. Jefferson przystaje na misję.

Po zrobieniu wszystkiego. jak mu kazano, mężczyzna staje przed celem, którym okazuje się być Black Cat. Szybko zjawia się jej wspólnik Hammerhead. Davis zdobywa zaufanie przestępców, dzięki czemu wraz z Corriganem, drugim zakonspirowanym agentem S.H.I..E.L.D., zostają zabrani do innego pomieszczenia. Kobieta pokazuje Jeffersonowi przywiązanego do krzesła nieprzytomnego Spider-Mana i przyznaje, że od początku wiedziała o całej konspiracji. Chwali się również wiedzą o tym, że Pająk to jego syn. W zamian za życie Milesa domaga się informacji na temat tego, co wie o niej S.H.I..E.L.D.

Postawiony przed trudnym wyborem Jefferson nie daje się zastraszyć i zabija wszystkich pomocników Cat, strzelając do nich kolejno. Kobieta stwierdza, że mężczyzna przeszedł test i wyłącza maskowanie. To Maria Hill. Jak się okazuje wszyscy zebrani, łącznie ze Spider-Manem, są agentami S.H.I.E.L.D., a cała akcja była testem przed prawdziwą misją, która wymagać będzie od Jeffersona bardzo zimnej krwi.

Miles, przemierzając ulice na sieciach, odbiera telefon od matki. Ta martwi się o Jeffersona, gdyż mąż nie odbiera telefonu od niej, czego nigdy nie robił.

Autor: Spider-Nik


Related Articles

About Author

Dawidos