komiksy: 1240 komiksy polskie: 37 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man #10

Spider-Man #10Numer: Spider-Man #10
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Styczeń 2017
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Nico Leon
Tusz: Nico Leon
Kolory: Marte Gracia & Rachelle Rosenberg
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Sara Pichelli & Jason Keith
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Ganke wraca do pokoju w akademiku, gdzie znajduje zapłakanego Milesa, który szybko przechodzi do opowiedzenia wydarzeń z Waszyngtonu.

Krótko po tym, jak Spider-Man znalazł się w Waszyngtonie, pojawia się policja z zamiarem aresztowania go. Szybko jednak zostaje odwołana, jak się okazuje, za sprawą Carol Danvers obserwującej wydarzenia z powietrza. Przed młodym herosem staje Kapitan Ameryka… Nagle do pokoju wchodzi Fabio, a sekundę później zjawia się Ms. Marvel. Na prośbę przyjaciół Miles kontynuuje.

Stojący naprzeciwko siebie Spider-Man i Kapitan wspólnie stwierdzają, że obecna sytuacja jest dziwna. Nagle zjawia się Kapitan Marvel, prosząc, aby chłopiec poszedł z nią, gdyż nie chce, by komuś stała się krzywda. Jak się okazuje Pająka chroni pole siłowe utworzone przez Iron Mana. Między Tonym, a Carol dochodzi do walki.

Miles przyznaje przed przyjaciółmi, że często jest tak zły na otaczającą go rzeczywistość, że ledwo się kontroluje. Tłumaczy, że pojechał do Waszyngtonu, by udowodnić sobie, że nie byłby w stanie zabić Kapitana, tak jak pokazała to wizja Ulyssesa. Chciał przez to przekonać się, że nie jest taki jak jego wujek Aaron, którego niegdyś podziwiał, ani taki jak jego ojciec.

Miles był świadkiem, jak Tony Stark konał w jego ramionach. Przyjaciele pocieszają chłopaka, twierdząc, że nie jest to jego wina i nic nie mógł zrobić. Ganke przyznaje, że Miles już teraz jest milion razy lepszy od ojca. Chłopiec nie jest świadomy, że te ostatnie słowa słyszy Jefferson, który zasmucony rezygnuje z wejścia do pokoju chłopaków.

Autor: Spider-Nik

Spider-Man #10 Spider-Man #10 Spider-Man #10

Spider-Man #10 Spider-Man #10 Spider-Man #10


Related Articles

About Author

Dawidos