komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9Numer: Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Marzec 2015
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Tusz: David Marquez
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: David Marquez & Justin Ponsor
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Miles krótko podsumowuje, co do tej pory usłyszał – jego ojciec pracował pod przykrywką jako tajny agent S.H.I.E.L.D. dla Wilsona Fiska, przyszłego Kingpina. Jefferson kontynuuje swoją opowieść.

Lata wcześniej. Wszystko, co mówił Fury, staje się powoli prawdą. Fisk przejmuje teren Turka, aż w końcu wypędza go z miasta. Jefferson trafia na rozmowę do samego Wilsona z bardzo dobrymi referencjami. Zaznacza podczas niej, że nie działa razem z bratem, a osobno. Szybko zdobywa zaufanie Fiska i dołącza do jego elitarnego składu obok Fancy Dana, Montany i Oxa. Wszystko, co chce, dostaje, wystarczy, że wspomina, dla kogo pracuje. W końcu Jefferson udaje się na ciche spotkanie z Furym, podczas, którego dowiaduje się, że nie może zrezygnować, bo Fisk go zabije. Co więcej, Nick nie chce jeszcze aresztować przestępców, bo czuje, że coś większego się kroi i Jefferson będzie wiedział, jak już do tego dojdzie.

Później. Doki. Kingpin i czwórka jego pracowników spotykają się z mutantem, Toadem. Ten oferuje im narkotyk zawierający hormon wzrostu mutanta, dzięki któremu zyskają na krótką chwilę specjalne zdolności. Toad prezentuje nabywcy źródło narkotyku, którym jest przywiązany do wózka inwalidzkiego mutant Marvin Flumm, zwany Mentallo. To on jest przedmiotem transakcji, co nie podoba się Jeffersonowi. Rzuca się na mutanta i dochodzi między nimi do bójki, którą ostatecznie przerywa Fisk chcący dokończyć transakcję. Nagle do magazynu wpada policja z Nickiem Furym na czele. Wszyscy zostają aresztowani.

Obecnie. Jefferson tłumaczy, że zaoferowano mu pracę w S.H.I.E.L.D., jednak chcąc być z dala od tego wszystkiego, odmówił. Chodząc na sesje terapeutyczne, poznał matkę Milesa, która odmieniła jego życie. Tłumaczy, że później pojawił się w jego życiu syn, który był dla niego wszystkim. Przeprasza Milesa za reakcję na wieść o jego alter ego. Nie jest na niego zły, ale to wszystko przypomniało mu jego dawne czasy, od których starał się odciąć. Kiedy ochłonął, zdał sobie sprawę, że porzucił własne dziecko. Ma nadzieję, że syn mu wybaczy. Miles odpowiada ojcu, że nie jest na niego zły. Obaj wierzą, że wszystko się ułoży.

Autor: Spider-Nik

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #9


Related Articles

About Author

Dawidos