komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8Numer: Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Luty 2015
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Tusz: David Marquez
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: David Marquez & Justin Ponsor
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Newark, 25 lat wcześniej. Bracia Aaron i Jefferson Davis wchodzą do pubu Club 2099, gdzie spotykają człowieka imieniem Turk. Aaron domaga się od niego, by zapłacił mu za wykonaną dla niego brudną robotę. Ten jednak prosi, by chłopaki pojechali razem z nim. Pomimo niechęci Jeffersona godzą się i zostają rozdzieleni. Jefferson trafia do miejsca, gdzie kilku ludzi gra w pokera. Przerywają i atakują go. Pomimo liczebnej przewagi nie dają mu rady. Mężczyzna ucieka i trafia na policję, gdzie zostaje aresztowany.

Po nocy na posterunku Jefferson zostaje wypuszczony z uwagi na wpłaconą kaucję. Mężczyzna, który to zrobił, czeka na niego przed komisariatem. Przedstawia się jako Nick Fury. Jefferson wyraźnie nie jest zainteresowany rozmową z nim do chwili, gdy ten informuje go, że ludzie Turka przyjdą po niego i zaoferują mu pracę, a jeśli odmówi najprawdopodobniej zginie. Fury tłumaczy, że Aaron ustawił go w fatalnym położeniu, a on jest z tajnej organizacji i chce go zwerbować.

Wieczorem. Wychodząc z mieszkania po sprzeczce z martwiącą się o jego przyszłość matką, Jefferson trafia na kilku osiłków Turka, którzy chcą, by wsiadł z nimi do samochodu. Zabierają go do klubu 2099, gdzie czeka na niego Turk wraz z Aaronem. Po popisie siły, jaką zaprezentował wcześniej, chce zaproponować mu pracę jako najemnik. Nie będzie jednak pracował razem z bratem, gdyż Aaron jest od czegoś innego. Jefferson informuje Turka, że to przemyśli, następnie wychodzi.

Chwile później Davis trafia na Fury’ego, który chce, by Jefferson przyjął ofertę Turka i robił wszystkie okropności, których będzie od niego wymagał. W ten sposób zbliży się do kogoś znacznie większego, Wilsona Fiska, który najprawdopodobniej wykupi Turka wraz z nim jako jednym z zaufanych ludzi. Jefferson godzi się na to wszystko.

Czasy obecne. Ojciec pyta Milesa, czy rozumie wszystko, co do tej pory mu powiedział. Miles pyta, czy mama wiedziała. Na to pytanie Jefferson odpowiada, że to jeszcze nie koniec historii, przed nimi najcięższa część. Chłopak uważa, że jest na nią gotowy.

Autor: Spider-Nik

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #8


Related Articles

About Author

Dawidos