komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12Numer: Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12
Tytuł: The End
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Czerwiec 2015
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Tusz: David Marquez
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: David Marquez & Justin Ponsor
Asystent redaktora: Emily Shaw & Chris Robinson
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Były współlokator Milesa, Judge, puka do pokoju Milesa i Ganke. Jedyne co zastaje to ogromny bałagan.

Miles budzi się uwięziony w energetycznej klatce. Nie może się ruszyć. Niedaleko niego w tej samej sytuacji znajduje się Black Widow. Przed nim stoją oddziały Hydry wraz z Spider-Man Twins, dowodzone przez ojca Kate oraz Doctora Dooma. Chłopak chce zobaczyć się z Ganke i ojcem, jednak Doom sprowadza go na ziemię, tłumacząc, że przeprowadzą na nim badania, gdyż jest genetycznym wypadkiem przy pracy Osborna. Zamierzają dowiedzieć się o nim wszystkiego, by móc stworzyć armię superżołnierzy.

Judge przychodzi do mieszkania Jeffersona, by znaleźć kolegę, jednak zastaje zrujnowany pokój. Nagle za jego plecami zjawiają się Cloak i Dagger. Oni również poszukują Milesa. Wiedząc, że coś jest nie tak, decydują się wezwać pozostałych Ultimates.

Podczas badań na Milesie, którym przygląda się Kate Bishop, Morales znienacka wybucha energią, niszcząc energetyczną klatkę. Pada na ziemię i po żądaniu uwolnienia jego ojca traci przytomność. Naukowcy podejrzewają, że w wyniku stresu w Spider-Manie zamanifestowała się ukryta dotąd moc.

Brooklyn. Posterunek policji. Przed siedzącą detektyw Marią Hill pojawiają się młodzi Ultimates w składzie Kitty Pryde, Dagger, Cloak, Bombshell oraz Judge. Proszą o pomoc w odnalezieniu Milesa. Tymczasem Spider-Twins niosą odzyskującego przytomność Milesa, który nie czeka i przechodzi do ataku. Stopuje go Derek Bishop, ojciec Kate, trzymający broń przy skroni nieprzytomnej Jessicy Drew.

W biurze Hill próbuje użyć wszelkich kontaktów, by namierzyć Spider-Mana, gdy nagle wpada policjantka z informacją o drobnych wybuchach na Staten Island. Cloak zabiera tam wszystkich zebranych, dodatkowo z kapitanem Frankiem Quaidem. Na miejscu ku ich zdziwieniu przez jedno z okien wypada Doombot. Dostają się do środka, gdzie są świadkami jak Miles nokautuje Doctora Dooma. Spider-Man dziękuje przyjaciołom za przybycie, po czym zrywa z Kate. Wspólnie udają się uwolnić Ganke i ojca Milesa. Ojciec i syn padają sobie w ramiona. Szczęśliwi wszyscy wychodzą na dach. Nagle nad ich głowami pojawia się druga Ziemia.

Kontynuacja wydarzeń w Secret Wars #1.

Autor: Spider-Nik

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12 Miles Morales: Ultimate Spider-Man #12


Related Articles

About Author

Dawidos