komiksy: 1887 komiksy polskie: 159 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ezekiel

EzekielWzrost: Około 183 cm
Waga: Normalna w stosunku do wzrostu
Oczy: Niebieskie
Włosy: Szare
Znaki szczególne: Dwa razy starszy od Petera
Prawdziwe imię: Ezekiel Sims
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Nieznany
Podwójna tożsamość: Sekretna
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Badacz / Poszukiwacz przygód, Biznesmen
Obywatelstwo: Mieszkaniec Północnej Ameryki
Status prawny: Martwy
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Nieznany
Znani krewni: Nieznani
Znani powiernicy: Peter Parker, Miguel
Znani sojusznicy: Spider-Man, Miguel
Główni wrogowie: Morlun, Shatra, Gatekeeper, Spider-Man
Stałe miejsce pobytu: Martwy
Poprzednie miejsce pobytu: Jego wieżowiec w Nowym Yorku, świątynia w Afryce i Peru
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Nieznana
Wykształcenie: Przypuszczalnie bardzo wysokie
Poziom siły: Taki sam jak Petera
Moce: Takie same jak u Petera, ale nie zauważamy pajęczego-zmysłu. Może go posiada, może jest to „dodatek” po promieniowaniu.
Umiejętności: Takie same jakie posiada Peter, plus umiejętności związane z biznesem.
Wyposażenie: Brak wyrzutni sieci. Brak kostiumu. Czasami brak butów.
Broń: Brak
Ograniczenia: Starszy człowiek. Pozbawiony jest też pajęczego zmysłu

Ezekiel był całkiem tajemniczą postacią. Ukazał się Peterowi, odkrył przed nim jego prawdziwe pochodzenie, pokazał takie same moce, które posiada i zaoferował Peterowi sanktuarium, schronienie które mogło powstrzymać Morluna przed znalezieniem go. Podczas rozmowy, Peter zapytał go o pochodzenie jego (Ezekiela) mocy, ale Ezekiel wymigał się od odpowiedzi. Jednak zobaczyliśmy retrospekcje ukazującą młodego Ezekiela odnajdującego ruiny starej świątyni i będącego okaleczanego na pajęczym ołtarzu.

Ezekiel miał 57 lat i kierował budową finansowego imperium za pomocą swoich pajęczych umiejętności. Zdecydował się zrobić coś dobrego w życiu, dlatego chciał pomóc Peterowi tak jak Peter pomagał innym. Członkowie jego zarządu nie popierali jego decyzji, obawiając się że może to doprowadzić do nich Morluna. Kiedy Spider-Man odmówił schronienia w sanktuarium, dostał kopa od Morluna i poprosił Ezekiela o pomoc, który powiedział mu, że sanktuarium jest bezużyteczne, a on sam nie może ryzykować w walce z Morlunem, gdyż Morlun nie wie o jego istnieniu i chce pozostać w oddali. Później zmienił zdanie i pomimo możliwości utraty życia, postanowił kupić trochę czasu Peterowi na powalenie Morluna.

Pojawił się ponownie kiedy Peter został wplątany w walkę z Shatrą. Ezekiel uratował Petera i zabrał go do Afryki do świątyni, gdzie Peter odzyskał siły i ostatecznie pokonał swojego wroga. Dość ciekawy jest fakt, że tylko Peter mógł wkroczyć do świątyni, nie Ezekiel. Po tym, Ezekiel przez dłuższy czas ponownie przekonywał Petera o jego mistycznym pochodzeniu.

Ezekiel postanowił pomóc Peterowi podczas ogromnej plagi pająków, która nawiedziła Nowy York. Powiedział Spiderowi, że mogą pomóc mieszkańcom, opuszczając miasto. Jednak Peter nie miał zamiaru opuścić potrzebujących, podczas ratowania jednej z dziewczyn stanął oko w oko ze sprawcą plagi, Gatekeeperem. Podczas gdy Peter był nieprzytomny, Ezekiel zabrał go do świątyni pająków. Tam zaatakował Spider-Mana i wygrał. Umieścił go w ofiarnej części świątyni. Aby powstrzymać swe szaleństwo musiał przelać krew wybranego. Ezekiel pragnął odzyskać swoje życie i zranił Petera, którego krew wypełniła symbole pająków na podłodze. Gdy wszystko zaczęło działać prawidłowo obaj mężczyźni wymienili się wspomnieniami. Ezekiel zdał sobie sprawę, że chce zrobić coś czego będzie żałował. Zaatakował więc ogromnego pająka, który miał zabić Petera. W wyniku tego starcia zginął.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk