komiksy: 1886 komiksy polskie: 155 seriale animowane: 112 biografie: 59

Carrion

CarrionWzrost: 178 cm
Waga: 81,849 kg
Oczy: Żółte
Włosy: Brak
Znaki szczególne: Całkiem żółty i o trupiobladym wyglądzie.
Prawdziwe imię: Miles Warren (klon)
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Nieznana
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Mściciel
Obywatelstwo: Brak
Status prawny: Martwy
Miejsce urodzenia: Pojemnik do klonowania
Stan cywilny: Bardzo samotny
Znani krewni: Brak
Znani powiernicy: Brak
Znani sojusznicy: Darter
Główni wrogowie: Spider-Man
Główne miejsce pobytu: Brak
Poprzednie miejsce pobytu: Uniwersytet Empire State
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Prawdopodobnie doktorat
Poziom siły: Nadludzki.
Moce: Telepatia, lewitacja, Śmiertelny dotyk, kontrola nad gęstością swojego ciała i nad materią organiczną, zdolność do wytwarzania Czerwonego Proszku.
Umiejętności: Posiada wszystkie umiejętności Milesa Warrena
Wyposażenie: Torba z Czerwonym Proszkiem
Bronie: Czerwony Proszek, sprawiający że ofiary stają się nieprzytomne, funkcjonuje jako super-kwas oraz bakterie „zjadające” ciała mutantów
Ograniczenia: Podatny na działalność istot tego samego pochodzenia

Carrion to zdegenerowany klon doktora Milesa Warrena znanego jako Jackal. Pochodzenie pierwszego Carriona przeplata się z wydarzeniami z „Maksymalnego Klonowania” i „Powrotu”. Wszystko wskazuje na to, że ciało prawdziwego Carriona to naprawdę zmutowane ciało klonu doktora Warrena, który został stworzony krótko przed pierwszym spotkaniem Spider-Mana z jego klonem (Benem Reilly’m).

Według oryginalnej historii po śmierci Warrena komora klonująca uległa „uszkodzeniu” i klon zaczął umierać; jednak nie umarł całkowicie. W wyniku tego narodziło się potężne wcielenie zła, znane jako Carrion. Carrion posiadł zdolność do tworzenia Czerwonego Proszku, który mógł rozprzestrzeniać różne schorzenia, obezwładniać lub także wywoływać śmierć. Oczywiste jest że Carrion posiadł wielką siłę i był pozbawiony jakiegokolwiek sumienia. Wspomnienia Warrena, które posiadł Carrion nakazały mu zadawać ból, poniżenie i zniszczenie Spider-Mana.

Carrion został ostatecznie zniszczony, ginąc w płomieniach. Jednak jego wirus przetrwał i jest śmiertelny w każdej odmianie. Jedna z nich była odpowiedzialna za stworzenie Carriona II (Malcolm McBride) i Cariona III (William Allen). Za jej pomocą Miles Warren znany jako Szakal chciał w „Maksymalnym Klonowaniu” zabić całą ludzkość.

Wielki Ewolucjonista, chcąc podważyć badania genetyczne Milesa Warrena, sfabrykował dziennik , z którego wynikało, że Warren nie pracował nad klonami, lecz stworzył wirusa, który mógł przekształcać ludzkie istoty w genetyczne duplikaty innych ludzi. Carrion miał być takim nieudanym genetycznym duplikatem. Ostatecznie Spider-Man odkrył, że oryginalny Carrion był klonem Milesa Warrena powstałym z połączenia kodu genetycznego Warrena z wirusem, którego stworzył. Klon miał zapewnić inkubację wirusa, tak aby zniszczyć ludzkość, jednakże proces nie zakończył się pomyślnie i z komory klonującej, wyszła potworna istota mająca wspomnienia Milesa Warrena i pragnąca śmierci Spider-Mana.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk