komiksy: 1447 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Chance

ChanceWzrost: 183 cm
Waga: 95 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Rudo-brązowe
Prawdziwe imię: Nicholas Powell
Podwójna tożsamość: Nieznana
Obecny zawód: Przestępca do wynajęcia
Poprzedni zawód: Konsultant atomistyki
Obywatelstwo: Amerykańskie (USA)
Status prawny: Obywatel USA z kryminalną przeszłością
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Przypuszczalnie kawaler
Znani krewni: nie posiada
Znani sojusznicy: Stunner, Carolyn Trainer (Doctor Octopus II).
Główni wrogowie: Spider-Man, Carlyle, Sandman
Główne miejsce zamieszkania: Nowy Jork
Przynależność do grup: nie należy
Wykształcenie: Doktorat
Poziom siły: Duża ale w normie
Moce: Nie posiada
Broń i sprzęt: Przełączane sterowne komputerowo miotacze nadgarstkowe promieni laserowych i potężnych ładunków energii wstrząsowej lub strzałek z ładunkiem żrącego kwasu. Na kostkach nóg Chance ma silniki odrzutowe, pozwalające mu latać z dużą szybkością. Hełm Chance’a mieśli skanery, dzięki którym Chance widzi wszystko wokół siebie i ponad sobą oraz nieznane cybernetyczne układy sterujące wyposażeniem. Zasilanie w plecaku.

Człowiek zwany Chance odpłatnie świadczy przestępcze usługi ale jedynie pod niezwykłym warunkiem zakładu o sukces. Wynika to z jego zamiłowania do ryzyka. Stąd też się jego pseudonim chance = po angielsku znaczy szansa. Spider-man pierwszy raz zetknął się z Chance’m gdy ten zabił pasera Andre Buillona za odmowę uczestnictwa w gangu Cudzoziemca, ówczesna pracodawcy Chance’a. Gdy Chance zauważył, że Człowiek-Pająk śledzi Czarnego Lisa, jednego z klientów Buillona, zaproponował Cudzoziemcowi zakład o 10.000 $ że potrafi pokonać Spidera. Chance zaatakował Spidera, lecz przybycie policji zmusiło go do wycofania się. Wkrótce ponownie podjął próbę ataku, lecz został przez Spidera pokonany.
Później nieuczciwy urzędnik, Robert Phalen, zatrudnił Chance’a do zgładzenia Nigela Townesa, świadka mordu dokonanego na radnym miejskim Gormsskim. Wykonanie zadania uniemożliwił pogromca przestępców, DareDevil.
Wreszcie na zamówienie podejrzanej organizacji pod nazwą Fundacja Życia Chance podjął się skraść tajny ładunek broni, co znów zetknęło go ze Spiderem. Zdołał uciec wraz z ładunkiem oraz „pluskwą” – nadajnikiem naprowadzającym Spidera na jego ślad. Zamiast honorarium Chance został pojmany przez członków Fundacji Życia, którzy chcieli zmusić go do wyjawienia tajemnicy konstrukcji jego niezwykłego wyposażenia. Uratował go idący jego śladem Człowiek-Pająk. Wspólnie działając, choć z różnych pobudek, wysadzili w powietrze dostarczoną przez Chance’a broń. Obecnie Chance przebywa na wolności.

Info pochodzi z komiksu: Amazing Spider-Man 9/1991


Related Articles

About Author

Majk