komiksy: 2028 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Hammerhead

HammerheadWzrost: cm
Waga: 91 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Czarne
Znaki szczególne: Dziwny kształt głowy
Prawdziwe imię: Nie ujawnione
Obecny pseudonim: Pan H
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Sekretna
Obecny zawód: Geniusz zbrodni
Poprzedni zawód: Wyborowy strzelec
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Nieznany
Stan cywilny: Żonaty
Znani krewni: Antonia (siostra), Nieznana z imienia żona
Znani powiernicy: Brak
Znani sojusznicy: Maggia, Chameleon, Inni kryminaliści
Główni wrogowie: Spider-Man, Doktor Octopus, Kingpin , Inni geniusze zbrodni
Stałe miejsce pobytu: Nowy York
Poprzednie miejsce pobytu: Long Island
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Sinister Twelve, Maggia
Wykształcenie: Nieznane
Poziom siły: Powyżej przeciętnej
Moce: Stalowa czaszka świetna do ataku
Umiejętności: Zarządzanie grupami przestępczymi, walka wręcz
Wyposażenie: Egzoszkielet wynaleziony przez Tinkerera
Bronie: Pistolety, karabiny, pociski ogłuszające
Ograniczenia: Psychicznie niezrównoważony
Pierwszy występ: Amazing Spider-Man #113

Hammerhead urodził się w ubogiej rodzinie na Long Island. Rozpoczął swoją karierę jako wyborowy strzelec. Po jednej z akcji, doznał poważnego urazu głowy. Rannego znalazł w alejce Jonas Harrow, który przeprowadził na nim operację: złamaną czaszkę zastąpił jej metalowym odpowiednikiem. Po przebudzeniu, Hammerhead zafascynował się plakatem filmowym z roku 1920. Ten afisz był inspiracją dla jego dalszej przestępczej kariery. Nadał sobie nowe imię, ponieważ jego prawdziwe nazwisko zatarło się w pamięci na wskutek doznanego urazu głowy.

Na arenie przestępczej po raz pierwszy pojawił się w czasie Wielkiej Wojny Gangów, gdzie popadł w konflikt z innymi graczami przestępczego podziemia m.in z Doktorem Octopusem. W czasie kolejnej rundy Wielkiej Wojny Gangów, próbował nawiązać współpracę z Jackalem, ale bardzo szybko zerwał z nim porozumienie. Hammerhead ponownie uwikłał się w spór z Doktorem Octopusem, ubiegającym się w tym czasie o względy Cioci May. Konfrontacja na kanadyskiej wysepce z reaktorem jądrowym, doprowadziła go do zguby. Hammerhead zginął i stał się duchem, który zaczął prześladować Octopusa. Doktor, chcąc go się pozbyć, zbudował akcelator cząstek, jednakże efekt był odwrotny od zamierzonego, a Hammerhead odzyskał swoją cielesną powłokę.

Całe jego dalsze życie polegało na przyłączaniu się do niebezpiecznych, przestępczych grup takich jak Lobo Brothers (gdzie zawarł przymierze z Chameleonem) i gang Hydry/Fortunato/Jimmy’ego Sixa. Był też uczestnikiem Drugiej Wielkiej Wojny Gangów. Dołączył także do Sinister Twelve założonej przez Green Goblina.

Podczas Superbohaterskiej Wojny Domowej, Hammerhead postanowił skorzystać z tego, że Kingpin znalazł się za kratkami, a herosi byli zajęci walką między sobą. Gangster zamierzał stworzyć przestępcze imperium, którego armię mieli stanowić zamaskowani super-łotrowie. W tym czasie Kingpin nawiązał kontakt z Podziemnym Ruchem Oporu Kapitana Ameryki, który wykrył plany Hammerheada i dowiedział się o miejscu spotkania jego nowego gangu. W zamian za to Fisk oszukał tropiących zbuntowanych herosów Iron Mana i S.H.I.E.L.D, podając im lokalizacje kryjówki Hammerheada zamiast bazy Kapitana Ameryki. Gang Hammerheada został rozbity przez Iron Mana. Podczas walki ukryty agent Fiska o kryptonimie Underworld kilkakrotnie postrzelił gangstera, po czym odnalazł go leżącego w szpitalu. Underworld strzelił w głowę Hammerheada z bliskiej odległości, stosując pociski z adamantium.

Los Hammerheada nie jest znany, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamach Underworlda przyczynił się do jego zgonu.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk