komiksy: 2011 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Mysterio II

Mysterio IIWzrost: 155 cm
Waga: 75 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Brązowe
Znaki szczególne: Rzędnąca krawędź zarostu, bródka i wąsy
Prawdziwe imię: Daniel Berkhart
Obecny pseudonim: Danny, Wizard of Oz
Poprzedni pseudonim: Jack O’Lantern III aka Mad Jack
Podwójna tożsamość: Znana Spider-Manowi i organom ścigania
Obecny zawód: Super-złoczyńca
Poprzedni zawód: Kaskader
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Kryminalista na wolności
Miejsce urodzenia: Stany Zjednoczone
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Brak
Znani powiernicy: John Jonah Jameson
Znani sojusznicy: John Jonah Jameson, Mad Jack (Maguire Beck)
Główni wrogowie: Spider-Man, John Jonah Jameson, Daredevil, Joe
Główne miejsce pobytu: Nowy York
Poprzednie miejsce pobytu: Magazyn w centrum Nowego Yorku
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Sinister Six
Wykształcenie: Nieznane, przypuszczalnie jakiś stopień w aktorstwie
Poziom siły: Niewiele większy od pierwszego Mysteria
Moce: Brak
Umiejętności: Jak pierwszy Mysterio, minimalnie podwyższona szybkość i zwinność
Wyposażenie: Holograficzne projektory, rękawice gazowe, hełm posiadający pólgodzinny zapas tlenu
Bronie: Brak
Ograniczenia: Słaba znajomość języka angielskiego. Polepszona, gdy przeczytał wiele książek w więzieniu.

Daniel Berkhart był kaskaderem, któremu Jonah Jameson zapłacił za to, żeby udawał przed Spider-Manem ducha pierwszego Mysteria, który w tym czasie ukartował własną śmierć. Wcześniej Berkhart siedział w więzieniu, gdzie poznał w celi Quentina Becka, który nauczył go swoich sztuczek, aby ten zastąpił go w roli następnego Mysteria.

Pierwszy pojedynek Mysteria II ze Spider-Manem zakończył się ciężkim zranieniem rąk u Pająka. Druga walka nie była już tak korzystna dla Berkharta. Spider-Man odkrył jego tożsamość i poznał tajemnice urządzeń Mysteria . Pokonany Berkhart trafił do więzienia i zadzwonił do Jamesona, aby ten załatwił mu dobrego adwokata. Jonah nie przyznał sie do znajomości z Danielem i zostawił go na pastwę losu w zakładzie karnym. Urażony Berkhart poprzysiągł redaktorowi zemstę.

Krótko po Sadze Klonów, Daniel podjął współprace z Maguirem Beckiem (kuzynem Quentina Becka). Obaj przybrali tożsamość Jacka O’Lanterna III zwanego także Mad Jack. Wymieniali się jego stojem. Berkhart wykorzystywał tożsamość Mad Jacka do torturowania Jonaha Jamesona. Będąc uczniem prawdziwego Mysteria, stawał się coraz lepszy w iluzjonistycznych sztuczkach.

Po śmierci Quentina Becka jego miejsce zajął kolejny Mysterio, którego tożsamości początkowo nie znano. Dołączył on do odrodzonej Sinister Six, której celem było zabicie Doctora Octopusa. W rzeczywistości potajemnie zawarł umowę z Electro, z którym planował wykorzystać do swoich celów Senatora Stewarta Warda, hybrydę kosmity i człowieka zarażoną wirusem pochodzenia pozaziemskiego. Ostatecznie nowym Mysterio okazał się być Daniel Berkhart, który powrócił do tej roli po zrezygnowaniu z tożsamości Mad Jacka.

Po porzuceniu Sinister Six Berkhart porwał ludzi, którzy mieli największy kontakt ze Spider-Manem i wciągnął ich w sztuczny scenariusz, w którym Flash Thompson był superbohaterem próbującym poznać tożsamość Spider-Mana. Ostatecznie Flash wyzwolił się spod iluzji, a Berkhart uciekł.

Berkhart chciał pomścić śmierć Quentina Becka, zabijając Jamesona (zdrajcę Quentina), Daredevila (głównego gracza w doprowadzeniu Becka do śmierci), Joe’a (człowieka, który poślubił przyjaciółke Quentina z dzieciństwa, Betsy Schneider) i oczywiście Spider-Mana (głównego wroga Mysterio). Mysterio II współpracujący z Mad Jackiem poniósł kleskę w realizacji tego planu, ale udowodnił, że zdolnościami przerósł swego mistrza, Quentina Becka. Daniel Berkhart przebywa obecnie na wolności i stanowi ciągłe zagrożenie.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk