komiksy: 2028 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Mysterio

MysterioWzrost: 5’11”
Waga: 175 funtów
Oczy: Niebieskie
Włosy: Czarne
Znaki szczególne: Szklana kula na głowie
Prawdziwe imię: Quentin Beck
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Dr. Ludwig Rinehart
Podwójna tożsamość: Znana
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Specjalista od efektów specjalnych
Obywatelstwo: Amerykanin
Status prawny: Kryminalny rekord
Miejsce urodzenia: Riverside, California
Stan cywilny: Kawaler
Znani krewni: Maguire Beck (daleki kuzyn)
Znani powiernicy: Daniel Berkhart
Znani sojusznicy: The Wizard, Electro, Vulture, Hobgoblin, Shocker, Scorpia, Beetle, Doctor Octopus, Kraven (martwy), Sandman
Główni wrogowie: Spider-Man, Daredevil, Scarlet-Spider, Kaine
Stałe miejsce pobytu: Martwy
Poprzednie miejsca pobytu: Hollywood, California
Obecna przynależność do grup: Sinister Seven (Beetle, Electro, Hobgoblin, Scorpia, Shocker, Vulture)
Poprzednia przynależność do grup: Sinister Six I (Doctor Octopus, Electro, Kraven, Sandman, Vulture), Sinister Six II (Doctor Octopus, Electro, Hobgoblin, Sandman, Vulture)
Wykształcenie: Ukończona szkoła filmowa
Poziom siły: Normalny
Moce: Brak
Umiejętności: Ekspert od projektowania efektów specjalnych (hologramów), mistrz hipnozy, talent w dziedzinie chemii i tworzeniu robotów
Wyposażenie: Hełm posiadający półgodzinny zapas tlenu i holograficzne projektory, wyrzutnie gazu umieszczone w rękawicach, gaz „rozpuszczający” pajęczynę.
Bronie: Okazjonalnie nosi broń hipnotyzującą i konwencjonalną broń ręczną
Ograniczenia: Jego zadanie polegające na „artystycznym” dokonaniu zemsty na Spider-manie sprawia, że nigdy nie może go zabić.

Quentin Beck rozpoczął swoją karierę w Hollywood jako kaskader. Później trafił do oddziału zajmującego się efektami specjalnymi i po paru miesiącach wspiął się na szczyt twórców efektów specjalnych. Ale Beck zaczynał się nudzić swoją poza scenową rolą i pragnął czegoś większego. Pewnego dnia jeden z jego kolegów żartem powiedział mu, by wziął jeden z kostiumów, jeśli chce zyskać remonę. Beck wziął sobie pomysł do serca i zaczął obserwować Spider-mana.

Rozpoczął wspólną działalność z Tinkererem i postanowił ukraść przemysłowe i militarne plany. Dwaj mężczyźni połączyli swój geniusz i opracowali aferę z kosmitami, by zamaskować swoje prawdziwe kryminalne plany. Przedsięwzięcie zostało zniweczone przez Spider-mana , jednak bohater nie ujrzał prawdziwych przestępców. Po wielu planowaniach i studiowaniu swego wroga, Beck zaatakował worga jako Mysterio: mistrz iluzji, jednak o mało nie przegrał. Mysterio zaakceptował propozycję Dr Octopusa odnośnie dołączenia do Złowieszczej Szóstki, grupy złoczyńców szukającej zemsty na Spider-manie.

Mysterio walczył ze Spider-Manem jeszcze kilkakrotnie. Najbardziej jego przemyślanym planem był pomysł wykradnięcia z domu cioci May ukrytego skarbu, który zardzewiał z upływu lat. Ostatni pojedynek stoczył z Benem Reillym. Pokonany przez klona Petera, trafił do Ravencroft.

W szpitalu stwierdzono u niego wstrząs mózgu i raka płuc wywołane użytkowaniem przez Quentina niebezpiecznych urządzeń. Choroba była nieuleczalna. Beckowi pozostał zaledwie rok życia. Uznawszy, że nie stanowi on zagrożenia dla społeczeństwa, wypuszczono go na wolność. Chciał odegrać się na Spider-Manie, ale kiedy dowiedział się, że jego odwieczny wróg jest klonem, zrezygnował z zemsty.

Mysterio znalazł sobie nowy cel. Był nim Daredevil, którego spotkanie wywarło na nim ogromne wrażenie. Od Kingpina Quentin dowiedział się wszystkich przydatnych informacji o Murdocku i opracował plan doprowadzenia prawnika na skraj szaleństwa. Wynajął Bullseye’a, który zabił ukochaną Daredevila, Karen Page, zniszczył związek Liz Osborn z Foggy Nelsonem i omal nie zmusił Murdocka do zabicia niewinnego dziecka.

Ostatecznie Mysterio popełnił samobójstwo, kiedy plan, mający na celu wytrącenie z równowagi Daredevila, zakończył się porażką. Jego miejsca zajął Daniel Berkhart.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk